DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Obama: naród, który nie zapewnia kobietom kontroli nad własnym ciałem, nic nie osiągnie

Obama: naród, który nie zapewnia kobietom kontroli nad własnym ciałem, nic nie osiągnie
fot.JASON REED/ Reuters/FORUM
#ABORCJA    #GENDER    #PŁEĆ    #TRANS    #ANTYKONCEPCJA    #USA    #OBAMA

Prezydent Barack Obama podczas pierwszego w historii Szczytu Kobiet USA zorganizowanego w Białym Domu ogłosił, że „narody świata muszą zapewnić kobietom kontrolę nad własnym ciałem, jeśli mają one osiągnąć swój potencjał”. Takie określenie, to fraza zwykle używana przez zwolenników zabijania dzieci poczętych w wyniku aborcji na żądanie. Rzadziej jest stosowana w odniesieniu do antykoncepcji.

 

Podczas przemówienia na temat współczesnego feminizmu, prezydent USA zwrócił uwagę nie tylko na promowanie płatnego urlopu macierzyńskiego, ale także mówił o „potrzebach” transseksualistów i ustawie zdrowotnej, zaskarżanej przez pracodawców w związku z tym, że wymaga ona od nich opłacania ubezpieczenia, obejmującego szeroki dostęp do środków antykoncepcyjnych, w tym poronnych i do aborcji. Obama wspomniał także o „homo-małżeństwach”.

 

- Nawet jeśli my, Amerykanie czynimy postępy, to patrząc na innych, widzimy, że każdy kraj, który uciska połowę populacji, to jest nie pozwala jej iść do szkoły lub pracy i nie daje jej kontroli nad własnym ciałem, nie ma przyszłości w perspektywie długoterminowej – mówił prezydent do działaczy proaborcyjnych, „tęczowych” i zwolenników kontroli populacji. - Naród taki nie osiągnie swojego potencjału! – ubolewał.

 

Amerykański lider stwierdził, że „w Białym Domu jest wiele dzieci i on sam bardzo je lubi”. - Przychodzą do Gabinetu Owalnego i sprawiają, że czuję się dobrze – kontynuował, wywołując śmiech publiczności.

 

Dodał, że jego najstarsza córka, Malia, „ukończyła szkołę średnią w tym niezwykłym czasie dla kobiet w Ameryce”. On sam urodził się w 1961 r., gdy „pigułka antykoncepcyjna wciąż była nielegalna w niektórych stanach”. - A dziś, dzięki ustawie Affordable Care, antykoncepcja jest za darmo – konstatował.

  

- W dawnych czasach – kontynuował - kobiety rzeczywiście potrzebowały męża, aby móc otrzymać kartę kredytową. Dziś, coraz więcej kobiet decyduje się na bycie singielką i każdy Amerykanin może ożenić się z kim chce, kogo kocha.

 

Obama wezwał feministki, by zaakceptowały nową definicję „kobiety”. Wyjaśnił, że aby „dokończyć rewolucję, kobiety muszą wspierać inną definicję płci niż ta, która obowiązywała do tej pory”. - Jeśli chcemy naprawdę zmienić zasady i naszą politykę, to my też będziemy musieli się zmienić. Będziemy musieli zmienić sposób postrzegania siebie. Jesteśmy nadal niewolnikami stereotypów na temat tego, w jaki sposób mężczyźni i kobiety powinni się  zachowywać – tłumaczył.

 

- Jak wielka Shirley Chisholm powiedziała kiedyś: emocjonalny, seksualny i psychiczny stereotyp kobiety pojawia się wtedy, gdy lekarz mówi: to dziewczynka. To ma konsekwencje dla każdego z nas, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, czarnym, białym, gejem, hetero, transseksualistą lub kimś innym jeszcze – dodał.

 

Obama chwalił amerykańskie feministki takie, jak: Nancy Pelosi, Sonia Sotomayor, Billie Jean King, albo Laverne Cox czy Sheryl Sandberg, Oprah Winfrey i Michelle Obama.

 

W spotkaniu udział wzięły m.in.: Cecile Richards, dyrektor generalny proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood Federation of America wraz z urzędnikami niższego rzędu: Eleanor Smeal, prezes Fundacji Feministycznej, Jessica Gonzalez-Rojas, dyrektor Narodowego Instytutu Rozrodu Latynoskiej Służby Zdrowia; Miriam Yeung, szef Narodowego Forum Kobiet Azji i Pacyfiku.

 

Obecna była także Shonda Rimes, producentka z Hollywood, Melissa Harris-Perry, była gospodyni programu w telewizji MSNBC, która kiedyś powiedziała, że „dzieci nie należą do rodziców, lecz do całych społeczności”.

 

W szczycie udział wzięły także: Debra Messing, rzeczniczka Population Services International (PSI), która promuje „bezpieczną aborcję” na całym świecie, Chernor Bah, współpracownik Population Council, a także Neera Tanden, pełniąca funkcję najbliższego doradcy obecnego prezydenta w sprawach kobiet. Tanden jest szefową Centrum Amerykańskiego Postępu, liberalnego think tanku utworzonego przy wykorzystaniu środków z fundacji George’a Sorosa. Byli też przedstawiciele banku Goldman Sachs i sekretarz pracy, który pochwala prawne ściganie zwolenników pro-life.  Źródło: lifesitenews.com

AS

DATA: 2016-06-22 15:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naród który wybiera na prezydenta głupka i lewaka - nic nie osiągnie a wszystko straci. Obudź się Ameryko i pogoń różnych lewackich Obamów i Clintonów.
ponad 4 lata temu / mig
 
narody świata muszą zapewnić kobietom kontrolę nad własnym ciałem, jeśli mają one osiągnąć swój potencjał? Jak liczyć ten potencjał: w liczbie pogromionych dzieci?
ponad 4 lata temu / mataleo
 
Zabijanie dzieci w łonie matek to najokrutniejsza zbrodnia w dziejach ludzkości. Nasz papież Jan Paweł II powiedział- cytuje z pamięci- Naród ,który zabija własne dzieci nie ma przyszłości.
ponad 4 lata temu / cichy
 
Po tym osobniku można się spodziewać wszystkiego. Ale na szczęście już niedługo przestanie kompromitować Amerykanów. A po kolejnych wyborach znów będzie ciekawie... Wybór między wściekłą, żądna władzy babą lub "dziwnym" biznesmenem. Pogratulować!!!
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
Skandal Hakerzy uderzyli w najsłabszy punkt Baracka Obamy jego córkę Malia Ann. Włamali się na prywatnego maila dziewczyny i wykradli pikantne fotki które wysyła chłopakowi zobacz koniecznie zanim afera zostanie zatuszowana. http://sh.st/DY6gT
ponad 4 lata temu / Usaman
 
Obama to satanista, więc nic dziwnego, "nagroda" już czeka na niego, jeżeli się nie nawróci, w piekle, módlmy się więc za niego i wszystkich jemu podobnych o nawrócenie, jeżeli nie za życia to na łożu śmierci
ponad 4 lata temu / Olek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.