DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Obama: "nie" dla matek rezygnujących z pracy, by wychowywać dzieci

Obama: "nie" dla matek rezygnujących z pracy, by wychowywać dzieci
fot. POOL/REUTERS

Amerykański prezydent uważa, że niedobrze się dzieje, jeśli kobiety rezygnują z pracy zawodowej, by poświęcić się wychowaniu małych dzieci.


Barack Obama wygłosił przemówienie w Rhode Island College w Providence, podczas którego przekonywał studentów do swojego programu zwiększenia liczby żłobków i przedszkoli, by matki mogły poświęcić się karierze zawodowej. Prezydent ubolewał nie tylko nad wysokim czesnym w placówkach opiekuńczych i niskim poziomem programów edukacji przedszkolnej, ale przede wszystkim nad wyborem kobiet, które po urodzeniu dzieci decydują się pozostać w domu, zamiast iść do pracy. Prezydent mówił, że rodziny czasami nie mają wyjścia, bo przedszkola są za drogie i „ktoś, zwykle mama, rezygnuje z pracy, aby zostać w domu z dziećmi, w rezultacie czego ma ona niższą pensję przez resztę swojego życia.” - Nie taki wybór powinny mieć Amerykanki - zaznaczył Obama.


Obecnie w amerykańskich mediach trwa kampania na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet. Przeciwko ich pozostawaniu w domu zawsze były feministki.


Simone de Beauvoir stwierdziła, że żadna kobieta nie powinna być uprawniona do pozostania w domu w celu wychowywania  dzieci. „Kobiety nie powinny mieć takiego wyboru, bo gdy taki wybór istnieje, zbyt wiele kobiet decyduje się pozostać w domu". Ellen Herman uznała zachodni patriarchalny model rodziny skoncentrowany na wychowywaniu dzieci jako „największe źródło ucisku kobiet". Heidi Hartmann, dyrektor waszyngtońskiego Instytutu Badań nad Polityką ds. Kobiet napisała, że „kluczowymi elementami patriarchatu, z jakimi obecnie mamy do czynienia są heteroseksualne małżeństwa, wychowywanie dzieci przez kobiety i praca w domu". Ruth Bader Ginsburg z kolei wątpi, by kobiety były najlepszymi opiekunkami dzieci. Stwierdziła m.in.: „To mężczyźni stworzyli mit o matczynej miłości, z którą nic się nie może równać, by kobiety myślały, że opanowały sztukę opieki do perfekcji".


Już wcześniej o konieczności zaangażowania zawodowego kobiet, aby „wyzwolić je z ucisku” pisał Fryderyk Engels.Źródło: americanthinker.com, AS.


DATA: 2014-11-08 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A cóż innego mógłby rzec marksista? Przecież Barack Obama jest nim!
ponad 5 lat temu / Marek Z.
 
Zgadzam się z czarnym prezydentem. Jeszcze by te cholerne baby mogły nauczyć swoje pociechy , że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i innych strasznych rzeczy. A tak szkoła je oświeci.
ponad 5 lat temu / 100mk
 
Jasne, jasne chcecie (najchętniej pod przymusem) zaciągnąć kobiety do pracy a w tym czasie będziecie już najmłodsze dzieci demoralizowali genderem sodomią i innymi zboczeństwami za pieniądze które będziecie doić w podatkach z ich rodziców... Zwracam uprzejmie uwagę że socjaliści zawsze chcą zmuszać ludzi do pracy po to aby można było niepostrzeżenie podnosić podatki i doić ludzi jak krowy. Pragnę zauważyć że jeszcze 100 lat temu w takiej USA kobiety miały ten PRZYWILEJ że nie pracowały (tj pracowały na jadnym etacie a nie jak teraz często na dwu: praca+dom) rodziny liczyły po 8-mioro i więcej dzieci utrzymywały sie TYLKO z pensji ojca i... I jakoś starczało. A wiecie DLACZEGO??? Porównajcie sobie wysokość podatków wtedy i dzisiaj. Podpowiadam USA XIX wiek około 3% licząc wszystko Polska XX! wiek około 75% !!! Przemyślcie to! Z Panem Bogiem.
ponad 5 lat temu / Arek
 
?To mężczyźni stworzyli mit o matczynej miłości, z którą nic się nie może równać, by kobiety myślały, że opanowały sztukę opieki do perfekcji". Jak rozumiem, w przedszkolach i żłobkach jest najlepsza opieka. Wniosek: Lepiej opiekuje się dzieckiem kobieta, która go nie kocha dziecka. Wniosek końcowy: Vivat zwyrodniałe matki.
ponad 5 lat temu / maja
 
wesolutka tfurczość obamy http://www.washingtontimes.com/blog/inside-politics/2012/may/29/white-house-obama-misspoke-polish-death-camp/
ponad 5 lat temu / JAQ
 
Artykuł potwierdza to co wiadomo od dawna - feministki, odmawiając kobietom prawa do wyboru, są wrogami kobiet.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.