DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

O tym mówią księża w amerykańskich kościołach. Zobacz wyniki ankiety

O tym mówią księża w amerykańskich kościołach. Zobacz wyniki ankiety
fot.fitzfotos/sxc.hu
#ANKIETA    #KSIĘŻA    #POLITYKA    #KAZANIA    #OBRONA ŻYCIA    #ABORCJA    #USA

Najnowszy sondaż Pew Research Center wskazuje, że według 64 proc. ankietowanych katolików, kazania wygłaszane podczas niedzielnych Mszy św. dotyczą problemów politycznych i społecznych. Najczęściej poruszana jest kwestia wolności religijnej, homoseksualizmu i aborcji. Niestety, księża nie zawsze omawiają te zagadnienia zgodnie z nauczaniem moralnym Magisterium Kościoła.

 

32 procent katolików co niedzielę biorących udział we Mszy św. stwierdziło, że duchowni bardzo często mówią o potrzebie ochrony wolności religijnej. Zaledwie 2 procent przyznało, że ich duchowni nie wierzą, by wolność religijna była faktycznie atakowana.

 

39 procent praktykujących katolików potwierdziło, że słyszało kazania dot. homoseksualizmu. Jednak tylko 20 proc. duchownych miało wypowiadać się przeciwko akceptacji sodomii, a aż 12 proc. pytanych potwierdziło, że duchowni opowiedzieli się za akceptacją stosunków homoseksualnych.

 

W kwestii aborcji, 22 procent stwierdziło, że słyszało kazania potępiające uśmiercanie dzieci poczętych. 3 proc. ankietowanych mówiło, że słyszało kazania, w których księża wspierali tzw. prawo dostępu kobiet do zabijania dzieci poczętych. 29 procent pytanych katolików potwierdziło, że problem aborcji był w ogóle podnoszony w nauczaniu duchownych.

 

64 proc. tych, którzy stwierdzili, że co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu uczestniczy we Mszy św. mówiło, że słyszeli, jak duchowni z ich kościołów lub innych miejsc kultu podczas kazań poruszali także kwestie imigracji, ochrony  środowiska i nierówności ekonomicznych.

 

W sprawie imigracji, 19 procent katolików donosiło, że ich duchowni podkreślali potrzebę gościny i udzielenia pomocy przybyszom z innych państw. 4 procent donosiło, że duchowni opowiadali się za surowszą polityką egzekwowania przepisów imigracyjnych.

 

16 procent katolików poinformowało, że ich księża opowiedzieli się za ochroną środowiska i tylko 1 procent wiernych słyszało kazania, w których duchowni krytykowali przepisy dot. polityki o ochronie środowiska.

 

Ogólnie rzecz biorąc, respondenci wskazywali, że dyskusja na tematy polityczne nie jest aż tak powszechna, jak się sądzi. 29 procent pytanych mówiło, że kwestie polityczne i społeczne omawiane są tylko czasami, a 49 procent stwierdziło, że omawiane są one rzadko lub nigdy. Tylko 7 proc. potwierdziło, iż duchowni „często” głoszą kazania w kwestiach społecznych i politycznych.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez Pew online i za pośrednictwem poczty w dniach od 5 czerwca do 7 lipca na reprezentatywnej próbie 4 tys. 602 dorosłych.


Źródło: cns.news.com

AS


DATA: 2016-08-10 14:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.