DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

O tym milczą feministki! Aborcja rujnuje kobiety – oznacza 81 proc. ryzyka zaburzeń psychicznych

O tym milczą feministki! Aborcja rujnuje kobiety – oznacza 81 proc. ryzyka zaburzeń psychicznych
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Analiza porównawcza 22 badań na temat związku aborcji ze zdrowiem psychicznym wykazała, że ​​kobiety, które zamordowały swoje dzieci, były o 81 proc. bardziej narażone na zaburzenia psychiczne. Ponadto w prawie 10 proc. przypadków problemów ze zdrowiem psychicznym wykazano, że ich bezpośrednim powodem była aborcja. Tak wynika z raportu opublikowanego w „British Journal of Psychiatry” na początku tego roku.

 

W artykule stwierdzono również, że wskaźnik samobójstw wśród matek (na 100 000) był prawie o 50 proc. niższy niż w przypadku kobiet w wieku rozrodczym (na 100 000), które nie miały dzieci. Co więcej, „kilka innych badań przeprowadzonych w różnych krajach ujawniło jeszcze niższe wskaźniki samobójstw po porodzie w porównaniu z kobietami w populacji ogólnej”.

 

W raporcie „Aborcja i zdrowie psychiczne: synteza ilościowa i analiza badań opublikowanych w latach 1995-2009” prof. Priscilla K. Coleman – specjalistka rozwoju człowieka i studiów rodzinnych na Bowling Green State University w Ohio – wskazała, że przeanalizowała 22 recenzowane badania: 15 ze Stanów Zjednoczonych i 7 z innych krajów.

 

Ogółem w badaniach wzięło udział 877 181 osób, „z czego 163 831 z nich przeprowadziło aborcję” – relacjonuje Coleman. W badaniach oceniano aborcję i jej potencjalny wpływ na zdrowie, uwzględniając 36 wskaźników, takich jak np.: alkohol, marihuana, lęki, depresja, zachowania samobójcze itp.

 

„Na podstawie danych uzyskanych z 22 badań, wyniki tego metaanalitycznego przeglądu literatury dotyczącej aborcji i zdrowia psychicznego wskazują jednoznacznie, że aborcja wiąże się z ryzykiem pojawienia się problemów psychicznych (od umiarkowanego do bardzo wysokiego)” – czytamy w opracowaniu.

 

„Ogólnie rzecz biorąc wyniki ujawniły, że kobiety, które przeszły aborcję, odnotowały o 81 proc. większe ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym, a prawie 10 proc. przypadków problemów ze zdrowiem psychicznym okazało się być bezpośrednim skutkiem aborcji” – zauważyła prof. Coleman.

 

„Najsilniejsze efekty zaobserwowano, gdy kobiety, które dokonały aborcji, zostały porównane z kobietami, które ukończyły terapię i gdy sprawdzano wyniki związane z używaniem substancji odżywczych i zachowaniami samobójczymi” – napisała Coleman.

 

Stwierdziła również: „Ustalenie, że aborcja wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem problemów ze zdrowiem psychicznym w porównaniu z ciążą donoszoną do terminu porodu, jest zgodne z literaturą wykazującą ochronny wpływ ciąży w stosunku do konkretnych rezultatów zdrowia psychicznego. Na przykład, w odniesieniu do samobójstw. Gissler i wszyscy inni stwierdzili, że roczny wskaźnik samobójstw wśród kobiet w wieku rozrodczym wynosi 11,3 na 100 000, podczas gdy wskaźnik ten wynosił zaledwie 5,9 na 100 000 w porównaniu z kobietami w ciąży, które urodziły dzieci”.

 

Podsumowując, Colman stwierdziła, że „aborcja jest statystycznie potwierdzonym czynnikiem ryzyka rozwoju różnych zaburzeń psychicznych”.

 

 

Źródło: cnsnews.com

AS

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 43. Gra o kobietę

 

Polonia Christiana 43. Gra o kobietę


DATA: 2018-07-24 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bo nie przyjmujesz do świadomości faktów i wyników naukowych badań które świadczą przeciw bzdurom w które wierzysz? :D
5 miesięcy temu / do Stormer
 
Żadne naukowe statystyczne badania tego nie potwierdzają.
5 miesięcy temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.