DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

O taką Polskę walczyła „Solidarność”? Lech Wałęsa chce partii „mniejszości seksualnych”

O taką Polskę walczyła „Solidarność”? Lech Wałęsa chce partii „mniejszości seksualnych”
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Mamy mniejszości seksualne. Dlaczego nie ma partii mniejszości seksualnych? Dlaczego mają się ukrywać? – pytał w swoim wystąpieniu podczas gdańskich obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent Lech Wałęsa.

 

Wałęsa odniósł się do problemu „niskiej frekwencji wyborczej”, która – jego zdaniem – jest największą bolączką polskiej demokracji. Podkreślił, że jest to efekt „słabego zorganizowania społeczeństwa”. – Nasze zadanie jest, żeby inaczej zorganizować społeczeństwa, by każdy z nas, kto nie należy do partii, nie chodzi na zebrania, ale wie w jakiej partii są jego predyspozycje, jego mentalność, w jakiej partii właściwie jest – mówił.

 

Jako przykład na potwierdzenie swoich słów były prezydent przywołał… tzw. mniejszości seksualne. – Mamy mniejszości seksualne na przykład. Dlaczego nie mogą mieć partii mniejszości seksualnych? Po co się mają ukrywać? – pytał. Dodał, że „jego pokolenie” wykonało połowę zadania, ale walka trwa i teraz należy zrobić wszystko, aby „wprowadzić dobre, nowe, nowoczesne rozwiązania”.

 

Jesteśmy w stanie zaproponować Gdańskowi, Polsce, Europie rozwiązania, które będą pasowały do dzisiejszych czasów i ja do tego was bardzo namawiam, i o to was proszę. Dlatego, że widzicie, że ja już za dużo nie nawojuje. 50 lat wojowania to już wystarczy, ja właściwie się już wycofałem z działalności, ale widząc to, co się dzieje, nie mogę pozwolić na to, aby naszą walkę, nasze efekty paru ludzi zniszczyło. To, co dzisiaj oni wyprawiają to się nie mieści w głowie – oświadczył Wałęsa.

 

Gdyby nie nasza wspaniała, wspólna walka ja nie byłbym prezydentem, a oni z kolei też by nie byli prezydentami, ani nigdy by do władzy nie doszli. To dzięki naszym zwycięstwom oni dzisiaj mogą pełnić te różne funkcję. I oni o tym zapominają. Oni nie dziękują Gdańskowi i Polsce za to, że mogą być tym, kim są – podkreślił były prezydent.

 

 

Źródło: Polskie Radio / polskieradio24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-06-05 13:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Społeczeństwo w 1989 roku uwierzyło, że przy okrągłym stole dzieją się rzeczy wielkie. Niestety "wierchuszka działaczy " związku zawodowego, którego siłę stworzył ciemiężony naród i skompromitowani komunistyczni pezetpeerowcy postanowili się podzielić władzą i uwłaszczyć na majątku polskim. Pamiętam jak "bohaterski Bolek" przepijając do komuchów kpił z narodu wygłaszając chamski toast cyt. "zdrowie wasze w gardła nasze"
5 miesięcy temu / zbig
 
@ tapir. Ot co. Dokładnie.
5 miesięcy temu / agricola
 
[email protected]: On nie jest biedny. On jest cyniczny. A to spora różnica.
5 miesięcy temu / rozbawiony
 
nie walesa win
5 miesięcy temu / kris33
 
Akurat "solidarność" dobrana na "porozumienia" przez bandę kiszczaka i siedząca z wałęsą przy Okrągłym Stole walczyła dokładnie "otake-Polske". Prawdziwą "Solidarność" wałęsa z kiszczakiem zmietli do kanału.
5 miesięcy temu / tapir
 
Lech Wałęsa to akurat jest znany z wielu homofobicznych wypowiedzi. Nie ma sensu słuchać tego co mówi, gada co mu wygodnie w danym momencie.
5 miesięcy temu / Dx2ta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.