DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

O skutkach ubocznych sza! „Wyborcza” na tropie ruchu antyszczepionkowego w szeregach TVP

O skutkach ubocznych sza! „Wyborcza” na tropie ruchu antyszczepionkowego w szeregach TVP
Źródło: tvp.pl

Telewizja Polska otwarcie wspiera ruch antyszczepionkowy. To skandal i działanie na szkodę obywateli” – grzmi „Gazeta Wyborcza” przytaczając opinię szefa Naczelnej Izby Lekarskiej. Czyżby medium tak zaciekle walczące o wolność słowa chciało zdusić głosy krytyki płynące często od osób doświadczających skutków powikłań poszczepionkowych i wysłać w niebyt ich uwagi dotyczące dyktatu koncernów farmaceutycznych?

 

O tym, że szczepienia niosą za sobą zagrożenie, w Polsce od lat nie można było głośno mówić. Często osoby borykające się z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi (NOP) pozostawały same ze swoimi problemami. Dopiero rozwój mediów społecznościowych pozwolił na połączenie sił tzw. ruchów antyszczepionkowych, co zostało dostrzeżone w mediach. O zgrozo - wedle „GW” - także w Telewizji Publicznej, która na swe anteny wpuściła głos przeciwników przymusowych szczepień.

 

„Temat szczepień podjęła ostatnio TVP, stając po stronie przeciwników szczepionek” – alarmuje „Wyborcza”. Powołując się na opinię Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, medium wyraziło oburzenie takim obrotem sprawy. Poszło o „Studio Polska” w TVP Info, w którym eksperci bronili szczepień, choć przyznawali, że powikłania występują.

 

„Jednak prowadzący (Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska) często im przerywali, oddając głos przeciwnikom szczepionek. Była ich większość” – pisze „GW”. I boleje na faktem, że trzy czwarte programu poświęcone było opowieściom rodziców, którzy twierdzili, że choroby ich dzieci są wynikiem NOP. Zdaniem Harmankiewicza, nie mieli na to dowodów. Stąd zdaniem szefa NIL, celem programu było wywołanie lęku w społeczeństwie.

 

Środowiska zrzeszające lekarzy oburzają się, bo to nie pierwszy tego rodzaju program na antenach TVP. A przecież – co przypomina gazeta – prezes TVP i minister zdrowia podpisali list intencyjny „w sprawie współpracy, która ma polegać na kształotowaniu postaw prozdrowotnych oraz tworzeniu audycji promujących zdrowie”.

 

Teraz NIL chce interwencji ministra zdrowia w sprawie antyszczepionkowych programów. O tym czy ktoś w końcu zajmie się problemami osób borykającymi się z NOP, nikt nie wspomniał.


Głos w sprawie zabrał Maciej Pawlicki, który na swoim profilu na Facebook'u podziękował za gratulacje i podziękowania za „odwagę, uczciwość, profesjonalizm, rzetelność, przełamanie tabu milczenia” skierowane po programie „Studio Polska” na temat NOP. „To słowa dla całej Ekipy SP, przekazałem je Koleżankom i Kolegom. Mam natomiast ogromną prośbę: jeśli uznajecie Państwo, że ten program Studio Polska był ważny, potrzebny i rzetelny - piszcie to proszę na stronie www.tvp.pl tam, gdzie jest kontakt z widzami. To ważne, bo szef Naczelnej Rady Lekarskiej właśnie zażądał od Prezesa TVP natychmiastowego zaprzestania emitowania tego rodzaju programów i usunięcia ich ze stron TVP” – napisał.


W obronie autorów programu stanęły też poszkodowane w wyniku NOP rodziny. W liście otwartym do władz kraju oraz kierownictwa TVP podkreśliły, że po upadku komuny nie można pozwalać na cenzurowanie programów TVP, której „misją jest pokazywanie bolączek zwykłych ludzi, patrzenie na ręce urzędnikom, także skorumpowanym, aroganckim, bezdusznym, dla których najważniejsza jest kariera lub powiązania finansowe”.


„Bardzo prosimy o poruszanie tego problemu, bo poprzednia ekipa skutecznie zamiatała go pod dywan, a duże dzienniki hojnie sponsorowane przez koncerny, publikują jedynie poprawny politycznie obraz szczepień w Polsce. Kreują wirtualne epidemie (np. fikcyjna epidemia odry) aby strachem motywować ludzi do wstrzykiwania konkretnych produktów, bez informacji o ryzyku z tym związanym” – podkreślają.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, Facebook

MA


 

 


DATA: 2016-11-23 12:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety, coraz więcej kobiet ma ogromne problemy z zajściem w ciążę i urodzeniem dziecka. I teraz wymodlone, wyczekane niejednokrotnie z wielkim trudem i nakładem finansowym jedyne dziecko z pełną świadomością powikłań położyć na ołtarzu "odporności zbiorowej"?!Nie liczy się pojedynczy dramat,pojedyncza tragedia zamknięta w czterech ścianach. Nie liczy się uszkodzone dziecko!Dziecko to przedmiot bez mózgu, nie tylko w szczepieniach bo w sądzie też. Nie obchodzą mnie odszkodowania,zadośćuczynie, nic mi po nim jak mam dziecko chore do końca życia, lub go nie mam wcale w wyniku NOPu. Dlatego chcę mieć zdrowe dziecko i mieć wybór szczepienia lub nie. Rodzice to nie idioci. Ja wiem jakiesą obciążenia chorobami autoimmunologicznymi w mojej rodzinie, dlatego zawsze będę wspierać moje dzieci w walce o zdrowie ich dzieci. I jeżeli mówi się o problemie coraz głośniej, to znaczy,że jest nas (po NOPach) bardzo dużo, niestety bardzo dużo... bo każdy z nas chciałby być zdrowy. Mamy do tego pra
ponad 2 lata temu / Masza
 
Dziękuję za obiektywny wpis.
ponad 2 lata temu / Ewa
 
Pan Harmankiewicz twierdzi . że rodzice wypowiadający się nie maja dowodów na to,ze choroby ich dzieci to NOP po szczepieniu, ciekawe po czym może byc gdy występuje tuż po szczepieniu? zaprzeczanie oczywistym faktom.Nie podoba mi się nazywanie ludzi borykającymi się z problemami i chorobami swoich dzieci po syfskich szczepionkach- ruchem antyszczepionkowym.
ponad 2 lata temu / Krystyna
 
Sprawa nie wygląda ciekawie,ludzie naprawdę mogą drżeć o swoje dzieci,to zupełnie naturalny odruch kochającego rodzica.Program był potrzebny bo otworzył oczy wielu tysiącom rodziców,wielu moich znajomych zaczęło interesować się tym tematem i ich charakterystyką,a przerażenie na ich twarzach są po prostu nie do opisania,wystarczy się zgłębić w temat,a najbardziej przykre jest to,że dzieciaczki poszkodowane nadal nie mają pomocy,a rodzice zostali sami w głowie się to nie mieści,łzy na oczy się cisną,ważniejsze jest cenzurowanie programu w których występują bolączki ludzkie niż pomoc dzieciom po NOP-ach.
ponad 2 lata temu / Ona
 
GW nie przekrzyczy ich tym razem. " Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. " Łk 12
ponad 2 lata temu / St
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.