Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

O Obłędzie trzeba ostro


O publicystyce historycznej, która koniecznie musi być ostra, o dyskusji wokół Obłędu'44 oraz o wątpliwościach jakie pojawiają się w sprawie gen. Okulickiego mówi PChTV Piotr Zychowicz, redaktor naczelny miesięcznika "Do Rzeczy Historia". Rozmawia Krzysztof Gędłek


DATA: 2013-11-13 09:37:00
AUTOR: ROZMOWA Z PIOTREM ZYCHOWICZEM
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@ bronek Mogą, co więcej, powinni, ale nie w tendencyjnej formie w jakiej zrobił to Zychowicz, bo to jest zwykły paszkwil. @Zdzisław Na temat tej książki było wiele krytycznych głosów, polemiki można znależć choćby w "Do Rzeczy" (np. dra Piotra Gontarczyka).
ponad 5 lat temu / afs
 
" O Panie, któryś jest na niebie, Wyciągnij sprawiedliwą dłoń....." - Oni nie doczekali(Ci co walczyli i zginęli). Cześć ich pamięci i módlmy się za nich.
ponad 5 lat temu / arek
 
Jeszcze taka uwaga na marginesie. Wbrew pozorom o Powstaniu Warszawskim to my niewiele wiemy/wiedzieliśmy. Wydawało się, że był to samodzielny zryw młodych warszawiaków w obronie przed zagładą i że inaczej nie było można. Nie mówi się też, ze hitlerowcy zrobili z Warszawy twierdzę (Festung). Do dziś są odkopywane umocnienia/bunkry. I na tych uzbrojonych Niemców poszli na rozkaz dowódców z Londynu nasi ludzie prawie bezbronni i zginęło tylu cywilów. O tym trzeba mówić, oczywiście obiektywnie. Termin wydania książki jest może niezręczny ale to dla mnie sprawa drugorzędna.
ponad 5 lat temu / tomasz.s.
 
do @ Marcopolo. Co nie znaczy, że nad tematem nie mogą popracować fachowcy/historycy. Nie powinni się bać tego tematu i krytycznej oceny.
ponad 5 lat temu / bronek
 
...dyskutować powinno się o wszystkim bo prawda jest najważniejsza, ale ważny czas i miejsce. Obłęd 44 to komercyjne zagranie, a nie przyczynek w dochodzeniu do prawdy. Świadczy o tym data i miejsce pojawienia się tej książki na rynku. Fantazje historyczne można między bajki włożyć i nie nauczą nas niczego, a fantazjować na strzępach prawdy można w nieskończoność. Nawet Lech Wałęsa na tej zasadzie wywiódł historię swego "rodu" ze starożytniego Rzymu :)
ponad 5 lat temu / Marcopolo
 
Niech państwo mówią/myślą co chcą , ale ja uważam że to Miasto i ci nasi ludzie to była za duża ofiara. Naiwnością było sądzić, że uda się rządowi z Londynu dojść przez to do władzy w Polsce i że Stalin na to pozwoli i w tym pomoże (wtedy gdy jego wojsko było już nad Wisłą). Walczącym i zmarłym należy się oczywiście szacunek. Jesteśmy z nich dumni.
ponad 5 lat temu / tadek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.