DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

O co chodzi w projekcie „Stop pedofilii”? Odpowiada mec. Olgierd Pankiewicz

O co chodzi w projekcie „Stop pedofilii”? Odpowiada mec. Olgierd Pankiewicz
fot. PCh24.pl

We wtorek miało miejsce pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Stop pedofilii” uderzającego w deprawującą edukację seksualną, oraz zwalczającego promocę tzw. pedofilii pozytywnej. O szczegółach projektu opowiada w rozmowie z Fundacją PRO-Prawo do Życia, jeden z jego współautorów mec. Olgierd Pankiewicz.

 

Jaki jest cel proponowanej zmiany?

Celem projektu jest ochrona dzieci przed seksualizacją, a zarazem dopełnienie prawnej ochrony społeczeństwa przed pedofilią.

 

Co nie jest jej celem?

Odpowiadając na pojawiające się w mediach fałszywe wiadomości, podkreślamy, że projekt nie przewiduje karalności edukacji seksualnej.

Natomiast surowszą odpowiedzialność za zachęcanie dzieci do seksu będą ponosić wszystkie osoby, które chciałyby wykorzystać uprzywilejowaną pozycję, np. nauczyciela, psychologa, lekarza, duchownego, albo autorytet społeczny szkoły do seksualizowania dzieci.

 

Jakie jest uzasadnienie prawne dla tej zmiany?

Obowiązujący art. 200b Kodeksu karnego zakazuje propagowania i pochwalania pedofilii. Jednak ostatnio ta perwersja bywa przedstawiana pod nową postacią, tzw. „pozytywnej pedofilii", której dzieci mają rzekomo same chcieć.

 

Jeśli pedofil nie może uzyskać akceptacji u środowiska chroniącego dziecko, to oswaja samo dziecko, coraz mocniej zachęcając je do czynności seksualnych. Idealną ofiarą dla pedofila jest dziecko, które samo uważa się za partnera seksualnego. Dlatego zakaz zachęcania dzieci do seksu uzupełnia ważną lukę w dotychczasowym przepisie, który zakazuje tylko oddziaływania na sprawców przestępstw, a na ofiary już nie.

 

Nadto przedwczesna inicjacja seksualna ma negatywne konsekwencje społeczne: spłaszczenie życia seksualnego, ciąże u nastolatków, przestępstwa na tle seksualnym, dramat aborcji, rozbite rodziny, dzieci pozbawione prawa do wzrastania w kochającej się rodzinie.

 

Są takie idee, których propagowania prawo zakazuje pod groźbą kary. Należą do nich m.in. faszyzm i komunizm, a także pedofilia. Jej nowa odmiana, tzw. „pozytywna pedofila", opiera się na seksualizacji dzieci, czyli przedstawieniu dzieci jako obiektów seksualnych.

 

 

 

 


DATA: 2019-10-17 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy w szkołach WDŻ, które nie szkodzi i jest wychowaniem seksualnym. Gdzie nie kłamie sie czym jest masturbacja i dlaczego warto do ślubu żyć w czystości. To co chcą wproawdzic to wbrew naturalnej biologii i wbrew naturze.
8 miesięcy temu / DDD
 
@ Stanisław Pa :D ,,znowu bicie piany,,. Prawda, więcej korzyści przyniosłoby przywrócenie produkcji w Hucie ,,Ludwików,, w Kielcach, myślę o szabli wz.34 ,,Ludwikówce,,:D
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Znowu bicie piany, żeby przykryć coś ważniejszego. Przepisy przed deprawacją, tak jaki i przed propagowaniem komunizmu mamy już dawno, ale co z tego jak komuniści chodzą wolno, mało tego wchodzą do sejmu, a zboki będą dalej rozebrani chodzić w marszach tęczowych i pchać się do szkół, w celu wychowania swojego narybku .
8 miesięcy temu / Stanisłąw Pa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.