DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

O. James Martin znowu prowokuje. Promuje różaniec w kolorach tęczy

O. James Martin znowu prowokuje. Promuje różaniec w kolorach tęczy
fot. twitter.com / JamesMartinSJ

O. James Martin SJ wraz z organizacjami wspierającymi afirmację agendy LGBT w Kościele promuje różaniec w kolorach tęczy. Wraz z różańcem, amerykański jezuita wzywa do modlitwy za osoby LGBT by „jak najszybciej skończyły się ich cierpienia”, oraz by zostały zaakceptowane nie tylko we wszystkich „kościołach” ale także w… meczetach i synagogach.

 

Tzw. „Różaniec Współczesnych Cierpień” został zaprojektowany przez Contemplative Rebellion, amerykańską organizację podającą się za katolicką grupę walczącą z nierównościami społecznymi i dyskryminacją. Autorzy zaznaczają, że różaniec powinien służyć do modlitwy o pełną akceptację osób LGBT w Kościele. Grupa wskazuje, że modlitwa za pomocą „katolickiej biżuterii” ma za zadanie „przełamać bariery oddzielające wiarę, rasę, pozycję społeczną czy nierówności wynikające z różnicy wynagrodzeń”.

 

W dalszej części opisu różańca, motywacje organizacji zakrawają nie tylko o prowokację, ale wyrażają jawny sprzeciw wobec nauki Kościoła. „Modlimy się za pary LBGT, ich dzieci, oraz ich wielopokoleniowe rodziny. Modlimy się o to by zostali otoczeni miłością i akceptacją jako ludzie stworzeni na obraz i podobieństwo Boga”.

 

Do promocji różańca włączył się znany propagator agendy LGBT w Kościele, o. James martin SJ. „Drodzy przyjaciele, nikt nie zapłacił mi za jego promocję, ale pragnę byście i wy mogli doświadczyć dzieła sztuki jakim jest Różaniec Współczesnych Cierpień” – napisał na swoim twitterze.

 

 

Pod postem kontrowersyjnego jezuity momentalnie rozgorzała prawdziwa burza. „Ojcze, ten Różaniec Współczesnych Cierpień, jeżeli wprost nie obraża Niepokalanego Serca Maryi, to niebezpiecznie się do tego zbliża. Modlenie się na nim w przestawianych przez autorów intencjach zniekształca Jej Różaniec, który jest rozważaniem tajemnic. Nie wprowadzaj zamętu wśród swoich zwolenników” – czytamy w jednej z odpowiedzi na wpis o. Martina.

 

Źródło: lifesitenews.com / twitter.com

PR

 


DATA: 2018-12-07 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Antykosciól, antyrózaniec, antymodlitwa, szatan.
6 miesięcy temu / Antymodernista
 
Tęcza to symbol przymierza Boga z po-potopowa ludzkością.
6 miesięcy temu / Czyżewski
 
Były już tęczowe burki na amerykańskiej paradzie równości - solidarni z muzułmańską wspólnotą LGNT - ale ten pomysł przebija wszystko
6 miesięcy temu / kid
 
Czekamy jak na te rewelacje zareaguje Biskup Rzymu zmartwiony niedawno homoseksualizmem kleru.
6 miesięcy temu / o
 
:)Chętnie zobaczyłbym transmisję ,,na żywo,,:) tego o. zachęcającego w meczecie LUB synagodze(słowo LUB, gdyż małe szanse aby były druga, z przyczyn zdrowotnych o. ) do modlitwy z tęczowym różańcem z Krzyżem.
6 miesięcy temu / szpulas11
 
Do Joel: W Biblii jest napisane,że to Chrystus zdepcze głowę węża. Warto samemu przeczytać i nie powtarzać kłamstw, które wiodą do przekonania, że poza Chrystusem jest jeszcze jakiś bóg.(Genesis 3:15)Z mojej wiedzy wynika, że jedynie jezuicka Biblia Douay Rheims ten fragment Biblii ma zmieniony. Pozdrawiam
6 miesięcy temu / On
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64650"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.