DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

O. James Martin SJ zadowolony z nominacji kardynalskich. Chodzi o stosunek do LGBT

O. James Martin SJ zadowolony z nominacji kardynalskich. Chodzi o stosunek do LGBT
Fot. Reuters / Forum

Znany jezuita o. James Martin wyraził zadowolenie w związku z nominacjami kardynalskimi, które ogłosił papież. Purpuratem wkrótce zostanie abp Matteo Zuppi, określany mianem „przyjaciela” lub „zwolennika” osób LGBT i ich obecności w Kościele.

 

„Papież Franciszek mianował kardynałem również abp. Matteo Zuppi z Bolonii! Jest wielkim zwolennikiem katolików LGBT i napisał przedmowę do włoskiej wersji mojej książki Building a Bridge” – napisał na Twitterze o. James Martin SJ. Książka, o której wspomina jezuita mówi o konieczności zbudowania relacji pomiędzy Kościołem, a osobami LGBT. Abp Zuppi podkreślał na łamach publikacji, że wobec osób LGBT konieczne jest wyrażanie swego „szacunku, współczucia i wrażliwości”.

 

Napisanie przedmowy do książki traktującej o konieczności budowy „mostu” pomiędzy osobami LGBT a Kościołem to nie jedyny raz, kiedy abp Matteo Zuppi wspierał homoseksualistów. Podczas Synodu Młodych w 2018 zwrócił uwagę na istnienie różnych wrażliwości, które trzeba brać pod uwagę w kontekście funkcjonowania w Kościele osób homoseksualnych. Wspierał również pomysł budowania duszpasterstw dla środowisk LGBT.

 

„Wierzę, że duszpasterstwo dla osób homoseksualnych jest ważnym tematem. Istnieją różne wrażliwości i musimy również wziąć pod uwagę różne sytuacje na podstawie obszarów geograficznych. Jest to temat pastoralny, a nie ideologiczny” – powiedział włoski hierarcha. Podkreślał również, że istnieją różne wrażliwości i trzeba je brać pod uwagę. 

 

W tym kontekście warto przypomnieć także działalność o. Jamesa Martina, który stał się swego rodzaju symbolem promocji osób LGBT w Kościele. O. James Martin SJ, pełniący funkcję watykańskiego konsultanta do spraw komunikacji przez kilka lat starał się znormalizować homoseksualizm i transgenderyzm w Kościele. Wyraził m. in. nadzieję na zgodę na całowanie się przez homoseksualistów podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Wspierał umożliwianie uczniom transpłciowym dostępu do toalet płci przeciwnej, a także odprawił Mszę „dumy” przed jedną z największych demonstracji LGBT na świecie.    

 

Kontrowersyjny jezuita był także krytykowany przez kard. Raymonda Burke, który wymienił o. Jamesa Martina jako przykład duchownego głoszącego naukę sprzeczną z nauczaniem Kościoła o homoseksualizmie.

 

Kard. Burke stwierdził wówczas między innymi: „zdecydowanie istnieje w hierarchii Stanów Zjednoczonych element, który nie jest zgodny z Kościołem w tych sprawach [homoseksualizmu]. Prałaci na przykład promujący o. Jamesa Martina SJ (który nie wypowiada się zgodnie z nauczaniem Kościoła o homoseksualizmie) w swoich diecezjach są dla nas wskazówką, że istnieje w hierarchii poważny problem, którym należy się zająć”.

 

Warto dodać, że jezuita kilka tygodni temu skrytykował brak dopuszczenia kobiet do głoszenia kazań. Stwierdził, że doświadczenie wykształconych i znających życie duchowe kobiet ubogaciłoby Kościół podczas Mszy świętej. O. Martin bronił również pomysłu „okraszania” wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej tęczową aureolą. Pomimo wielu głosów w Kościele mówiących o jawnej profanacji, jezuita akceptował to zjawisko nie doszukując się w tym złych intencji.

 

 

Źródło: Twitter, LifeSiteNews.com, PCh24.pl, avvenire.it

WMa

 


DATA: 2019-09-01 20:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hm..w Towarzystwie Jezusowym , był też Judasz. Pozostaje się modlić za księży ...szczególnie za Jezuitów bardzo szanuję ten zakon i"ich" ćwiczenia duchowe. Módlmy się do Ducha Świętego o dar mądrości dla nich
5 miesięcy temu / mario
 
@eMGa: Kiedyś, przed Soborem to było katolickie wydawnictwo. Teraz to liberalna wydmuszka propagandowa. Podobnie jest z mediami, które wokół siebie skupia.
5 miesięcy temu / M.
 
Kto to w ogóle jest "james martin"? To noname. To NIKT.
5 miesięcy temu / Hanys
 
PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu / podrobionakasza
 
Książka Jamesa Martina została przetłumaczona i wydana w Polsce przez zasłużone katolickie wydawnictwo. Była bardzo promowana przez media katolickie. I kto ponosi za to odpowiedzialność? Szkoda słów!
5 miesięcy temu / eMGa
 
Krzyż swój się niesie lub nie. W tym drugim przypadku zostaje tylko niewola grzechu i własne unicestwienie. Gdyby było inaczej, Pan nasz Jezus Chrystus nie używał tak ostrych słów względem grzechu i ciężkich grzeszników. Czy niektórzy dostojnicy nie rozumieją odpowiedzialności za dusze nieśmiertelne???
5 miesięcy temu / Klf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.