DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

O. James Martin SJ posłużył się bluźnierczą ilustracją. Nie wiedział co robi?

O. James Martin SJ posłużył się bluźnierczą ilustracją. Nie wiedział co robi?
Fot. Reuters / Forum

Popularny promotor agendy LGBT w Kościele, o. James Martin SJ w zobrazowaniu swojego wpisu na Twitterze posłużył się obrazem Douglasa Blancharda, autora ilustracji do książki „Pasja Chrystusa: gejowska wizja”.

 

Jezuita komentując w mediach społecznościowych scenę wypędzenia kupców ze Świątyni, posłużył się obrazem, na którym Chrystus przedstawiony jest jako młodzieniec z XXI wieku ze specyficzną fryzurą. Ponadto, na obrazie Jezus przewraca stolik w pomieszczeniu przypominającym więzienie, a z gmachu zamiast kupców wyrzucani są sędziowie i funkcjonariusze policji.

 

 

Sprawę komentuje na portalu LifeSiteNews, Doug Mainwaring. Dziennikarz dotarł do źródła pochodzenia obrazu. Okazuje się, że o. James Martin posłużył się jedną z 24 ilustracji do książki „Pasja Chrystusa: gejowska wizja”. Prace autorstwa Douglasa Blancharda wywołują nie tylko zaniepokojenie, ale można je uznać wręcz za bluźniercze. Mając na uwadze dobry smak i wrażliwość religijną czytelników, nie będziemy ich publikować.

 

Za przybliżenie tego, co znajduje się w bluźnierczej książce autorstwa Kittredge Cherry, niech posłuży nam opis na platformie Amazon. „Za pomocą książki (…) poznaj Chrystusa jako geja żyjącego we współczesnym mieście. W zapierających dech w piersiach nowoczesnych ilustracjach, postać Chrystusa jest wyszydzana przez fundamentalistów oraz torturowana przez osoby stylizowane na żołnierzy, by na końcu powstać i połączyć się w homoerotycznym momencie z Bogiem”.

 

Dalej czytamy: „24 ilustracje gejowskiej Pasji ogniskują się na ostatnich dniach życia Chrystusa; areszcie, procesie, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu. Pasja w wersji queer jest dzisiaj szczególnie ważna, ponieważ chrześcijaństwo jest wykorzystywane, by usprawiedliwiać nienawiść i dyskryminację wobec lesbijek, gejów, biseksualistów i osób trans”.

 

Źródło: lifesitenews.com / Twitter.com
PR

 

 


DATA: 2019-11-25 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taki przyjemniaczek, ten jezuita! Wszystkim chce swojego nieba przychylić!
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Św. Ignacy z Loyoli! Módl się za swoimi wyrodnymi synami, aby Bóg im rozum przywrócił.
4 miesiące temu / Chris
 
Nie używajmy wobec heretyków tytułów Ojciec, ksiądz etc. To obraża i Pana Boga i wiarę.
4 miesiące temu / Dariusz
 
Ten Martin to świadomy prowokator. jest bezczelny i czuje się coraz bardziej bezpiecznie, bo wspiera go lawendowa mafia ze szczytów władz Kościoła. Przez takich heretyków Kościół ginie na naszych oczach, rozszarpywany przez wewnętrznych wrogów. Z utęsknieniem wyczekuję chwili, gdy ta nieznośnie duszna atmosfera, panująca aktualnie w Kościele, osiągnie swój punkt krytyczny, po którym nastąpi orzeźwiające PRZEWIETRZENIE. Uczyń to, Panie, co rychlej!
4 miesiące temu / Karol
 
Sw. Ignacy w niebie się przekręca. Co się z tymi jezuitami porobiło, to ma byc armia Chrystusa?
4 miesiące temu / panda
 
Zapewnie Kosciol posiada metody i srodki aby z takim klientem zrobic porzadek. Wiec dlaczego tego nie robi? Jakies lobby dziala czy co. W Polsce tez jeden Jezuita klapal co slina na jezyk i poszedl przemyslec sprawy.
4 miesiące temu / Stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.