DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


szkoda ojca Gużyńskiego i modlę się za dar wiary dla niego
2 miesiące temu / te
 
poprawnosc polityczna mocno was osaczyla - gratuluje pojscia z duchem czasu
2 miesiące temu / emigrant
 
A kogo pan widzi na miejscu Arcybiskupa ???? SIEBIE ??????
2 miesiące temu / tylkoczłowiek
 
Tobie przydałoby się odosobnienie. Naciskać na prawych ludzi?! Za prawdę?! Zastanów się komu służysz. Nie jest to dobro najwyższe, bo ono nie uznaje takich kompromisów. Murem za biskupem! Na pohybel zdrajcom!
2 miesiące temu / ewa
 
To są efekty przyjmowania homoseksualistów do seminariów dominikańskich.
2 miesiące temu / Edzio
 
Gdzie te czasy kiedy mawiano : "Ojciec Badeni dobrze Cię ozeni !" jako że ten opiekun akademicki w Poznaniu mial cudowny dar dobierania udanych par. Dzisiaj jakis nieogolony fajansiarz obraża arcybiskupa !!! Apage !
2 miesiące temu / Ministrant
 
.. w jednym z programów publicystycznych Wojciech Cejrowski stwierdził , ze z głupkami nie rozmawia się , czyż nie tak ? ..oczywiście można by wiele zarzucać Cejrowskiemu , jednak .....
2 miesiące temu / nick
 
Szanowny Ojcze Gużyński, zdecydowanie najwyższy czas wylogować się z wszelkich mediów i udać się na dni skupienia! Trwając w cztery oczy z Chrystusem przypomnisz sobie do czego Mistrz Cię powołał!
2 miesiące temu / Ella
 
Czemu dominikanie nie zrobią z nim porządku? Nawoływanie do nienawiści i to publicznie? Postawa wołająca o pomstę do nieba. Czekać aż młodzież przestanie w ogóle chodzić do kościoła. Na co władze kościelne czekają? Na koniec świata? Na LGBT protestantyzacje?
2 miesiące temu / Gość Niedziel
 
Czy to honorowo chodzić w habicie, a działać przeciwko Kościołowi i Narodowi? Zrzuć, braciszku ten habit, może spod niego wyjrzą czarci ogon i kopyto...
2 miesiące temu / Kappa Bene
 
Potrzebna petycja do wierchuszki dominikanów, by raz na zawsze zdjąć z tzw. 'ojca' Gużyńskiego habit i odprawić go do cywila, gdzie jego miejsce. Tam niech się poświęca życiu bezbożnemu, niech się brata z tęczową zarazą i niech jej broni.
2 miesiące temu / gryf
 
A ja proponuję akcję wysyłania listów do ojca ? Gużyńskiego z żądaniem nawrócenia się albo wystąpienia z zakonu.
2 miesiące temu / mk
 
Kim Ty jesteś ojcze dominikaninie, czy też LGBT, czy agentem rozbijającym Kościół Katolicki. Co to właściwie ma znaczyć? Jestem przerażony twoim artykułem i podejściem do Naszego Świętego Arcybiskupa !!!
2 miesiące temu / Dominik
 
Wyraźnie wygląda na to, że niektórzy Dominikanie "zeszli na psy". Wstyd.
2 miesiące temu / Janusz
 
niech ten dominikanin wystąpi z zakonu i wyjedzie z polski
2 miesiące temu / marco polo
 
Ojciec? Gurzyński to człowiek który nie zdaje sobie sprawy z tego czego się domaga. Powinien wiedzieć że w momencie zalegalizowania par LGBT jego własna pozycja jako kapłana będzie zagrożona, chyba że On też jest orjentacji LGBT no to wtedy jest to jasna sprawa jak mawia Owsik.
2 miesiące temu / mały
 
Dziękujemy arcybiskupowi za odwagę nazywania rzeczy po imieniu. Ciekawe dlaczego akurat te określenie wywołało w ojcu takie ,,oburzenie''?
2 miesiące temu / Joanna
 
Gurzyński trochę sobie za dużo folguje .Proponuję odebrać wino dominikanom .
2 miesiące temu / gość
 
Apel do obozu PiS: zwracam się z apelem o ustawę ANTY LGBT która sprecyzuje tę organizację oraz wszelkie jej działania jako ANTY POLSKIE i ANTY KATOLICKIE i zdelegalizuje ją na terenie całej Polski LGBT to ZBOCZEŃCY i bestie dążący do legalizacji pedofilii i nazwania ją "orientacją seksualną" niech dopomogą Matka Niepokalana wraz ze Świętym Michałem Archaniołem !!! Amen P.S. O. Gużyński powinen być natychmiastowo usunięty ze służby HAŃBA !!!
2 miesiące temu / Piotr
 
Idea jest dość prosta: Jeśli nie możesz zrobić czegoś co pomaga, to nie nawołuj do działań, które szkodzą. Jeśli nie możesz powiedzieć nic mądrego, to nie mów głupio. Jeśli sam nie chcesz podjąć krytyki ruchu, który jest antychrześcijański LGBT to nie krytykuj tych, którzy biorą to trudne zadanie na siebie. Osobiście nie mam nic do osób homo, ale mam wiele przeciw ruchowi LGBT, który bluźni przeciw wierze katolickiej, parodiuje Msze Święte, wyszydza Matkę Bożą, a w Częstochowie organizuje marsze profanacji Jasnogórskiej Pani. Tego nigdy nie poprę i przecieram oczy ze zdumienia widząc O. Gużyńskiego, który najwyraźniej nie widzi problemu... Pasterze obudźcie się. Tak po prostu otwórzcie oczy...
2 miesiące temu / Gość
 
Najgłupszym zdaje się że są mądrzejsi od innych- tyle o Gużyńskim i jego przełożonych
2 miesiące temu / esem
 
Gdy lider pewnej partii nawoływał, że: ?Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie musimy ... zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę", używając retoryki przypominającej hitlerowską, zakończoną w praktyce użyciem insektycydu cyklonu B, jakoś NIKT nie podniósł larum, by go odwołać! To były bardzo groźne, oburzające słowa, wymierzone wprost w większość Polaków, i to jest niebezpieczne! Arcybiskup Jędraszewski, jak nikt inny, z ?otwartą przyłbicą" absolutnie głosi zdrową naukę Kościoła, nie naruszając w tym godności ludzkiej. Jako prof. filozofii i tym bardziej też jako kapłan ma prawo ocenić i nazwać po imieniu kolejne niebezpieczeństwo grożące społeczeństwu, godzące w sam akt stworzenia ? więc iście szatańskie. ?Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: ?Bądźcie p
2 miesiące temu / Lamb
 
Pan Gużyński wszystko zrobi, by zaistnieć w mediach, aby się o nim wiele mówiło. czy zniknęła już dyscyplina w kośćiele? Czy jakiś przełozony, może generał zakonu, nie potrafi zdyscyplinować tego pana? Od kiedy to zakonnik występuje przeciw arcybiskupowi w ogóle , choć w szczegole to powiedział on czysta prawdę. Nie wiem komu służy pan Gużyński, bo nie Bogu. Bardzo to smutne.
2 miesiące temu / miriana67
 
Módlmy się o światło Ducha Świętego dla zagubionego o. Gużyńskiego
2 miesiące temu / Andrzej
 
"Jest jakimś napastliwym ogłupieniem dopatrywanie się "marksizmu" u zakonnika, któremu nie podoba się, że LGBT nazywa się "zarazą" a wiadomo, że zarazki zabija się bez litości". -- Czy wolisz, aby zamiast "marksizm" uzywać słowa "komunizm"? Mottem przewodnim UE i NWO są mysli pana Spinellego, KOMUNISTY w angielskiej wersji Wikipedii; w polskiej usunieto to słowo Więc mówmy wprost o komunizmie.
2 miesiące temu / bbb
 
Jest jakimś napastliwym ogłupieniem dopatrywanie się "marksizmu" u zakonnika, któremu nie podoba się, że LGBT nazywa się "zarazą" a wiadomo, że zarazki zabija się bez litości.
2 miesiące temu / Rob
 
Następny marksista w Kościele Pytam się czy to jest jeszcze Kościół Katolicki czy już marksistowski bo mam wrażenie że większość hierarchów to marksiści lub konformiści.
2 miesiące temu / rex
 
W książce "Alarm dla Kościoła" jeden z zakonników, profesorów mówi,że wśród prezbiterów są niewierzący,a nawet ateiści. Czy to nie jest taki przypadek?...
2 miesiące temu / Non
 
Moja propozycja 0 zł na tacę dla Dominikanów i czekamy na ruch Dominikanów.
2 miesiące temu / KTL
 
Nie sądźcie... nie bądźcie pyszni.. Czy ten zakonnik o tym pamięta? Komu służy. Stwórcy czy stworzeniu?
2 miesiące temu / wers
 
Może jest zatroskany o to, czy wszyscy "odpowiedni" ludzie zauważą, że zaatakował porządnego biskupa i ujął się za LGBT? W nawet najlepszym stadzie znajdą się czarne owce. Żal, że w naszym jest ich tak wiele.
2 miesiące temu / L
 
Zakon Dominikanów już dawno przeszedł na ciemną stronę mocy.To koń trojański w łonie kościoła.Członek loży masońskiej Maciej Zięba to sztandarowa postać Dominikanów.
2 miesiące temu / Realista
 
tak pytam.Prowincjał taki jak aktywista
2 miesiące temu / andrzej
 
Fajnie, kapłan, który neguje prawdę, żałosne. Ale cóż wymagać od Dominikanina.
2 miesiące temu / bobo
 
to zdjęcie mnie zniesmacza. Niby taki zatroskany, ale O CO?! Pewnie tak jak u Św.Katarzyny ze Sienny, która w rozważaniach na temat łez rozróżniła nam 7 ich rodzajów. 1e to łzy potępienia, łzy złych ludzi, 2ie to łzy bojaźni ze strachu przed karą dźwigają się z grzechu i tak aż do 7ego Łzy pełnego zjednoczenia z Bogiem. Tak więc same łzy niczym się nie różnią, decydujące są powody ich wylewania. Więc sam fakt, że ktoś płacze nie powinien nas zwieść zanim się nie dowiemy dlaczego. Morderca też może płakać bo właśnie mu się nie udało . . . Tak samo i ten ks.Gurzyński, czym on taki zatroskany?- może blisko jest chwila gdy jego czarne czyny wpadną pod słońce prawdy?!
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
A jednak!
3 miesiące temu / ktoś
 
Ten aktywista Amnesty International chyba żle odczytał swoje powołanie. A co na to prowincjał?
3 miesiące temu / tak pytam
 
Nalezy jak njszybciej wyrzucic to zginite jablko Jezeli jest od Boga zegnie kark i bedzie prosil o przebacenie,jezeli od diabla podniesie kark i bedzie plul na kosciol
3 miesiące temu / Bolek
 
Witam. Czy aby o.Gużyński nie pomylił powołań.Niech p.Bóg ma go w Swojej opiece i mu przebaczy a Duch św.niech go oświeci.
3 miesiące temu / nick 51
 
Po takim wystąpieniu pana Gużyńskiego bo dla mnie nie jest on już godzien aby go tytułować ojcem Episkopat powinien natychmiast usunąć go ze swoich szeregów. Jeżeli tego nie zrobi tzn. że jest bezbronny,i sam się likwiduje od środka.
3 miesiące temu / SteKo
 
Moze to do ojca Gużynskiego trzeba by co tydzien wysyłac listy??? Czyżby był tęczowy ???? To niech jedzie na misje do tęczowych
3 miesiące temu / benia
 
O. Gużyński chyba zapomniał komu służy ???
3 miesiące temu / magis
 
należy wyjaśnić sprawę Ojca Adama Wyszyńskiego i pomóc Mu, chyba że już to zrobiono, Ojca Gużyńskiego osądzi kiedyś Pan Bóg, niech ma dla Niego miłosierdzie, dużo zdrowia, odwagi i błogosławieństwa Bożego dla Biskupa Jędraszewskiego i innych pokornych i dobrych księży, a dla tych niedobrych, którzy zbłądzili nawrócenia i drogi do Boga
3 miesiące temu / molo
 
Cały Kościół powinien stanąć murem za abp Jędraszewskim. A jeśli Arcybiskupowi z powodu głoszenia prawdy, miałoby przytrafić się coś złego ze strony ludzi Kościoła, to chyba będzie znak że zbliżają się czasy ostateczne
3 miesiące temu / Kolo
 
Tęczowa zaraza jest już wewnątrz kościoła. Szatan nie próżnuje i niektórym robi wodę z mózgu. Jak zniewoli kapłana/zakonnika to ile dusz za sobą pociągnie ? Staram się codziennie modlić w intencji kapłanów, ale chyba za mało i źle się modlę, tak mi się wydaje jak czytam takie nawoływanie do rezygnacji z urzędu Biskupa który broni wiary chrześcijańskiej. O. Pawłowi Gużyńskiemu życzę, by słowa które wypowiada w tej sprawie wycofał, i przemyślał słowa Pana Jezusa "Poznacie prawdę a ona was wyzwoli." Zakonnik o. Paweł Gużyński, który jest relatywistą, powinien zrobić dokładnie to co radzi Biskupowi: ?przeproszenie za wygłoszone słowa, honorowe podanie się do dymisji i poświęcenie się życiu w ciszy i odosobnieniu?.
3 miesiące temu / Krzyś
 
O. Gużyński, zanim zaczniesz rzucać kamieniem w Abp Marka, zastanów się czy jesteś bez winy.
3 miesiące temu / Ewa
 
Proponuję skorzystać z Dzienniczka Siostry Faustyny. Tam wskazano, aby postępowanie każdego kapłana zostawić Chrystusowi. Ojcu Gużyńskiemu proponuję modlitwę zamiast upublicznianie swoich wynurzeń.
3 miesiące temu / Nauczyciel
 
Ile tu świętego oburzenia.
3 miesiące temu / nn
 
O.Gużyński sam powinien podać się do dymisji, lub jego przełożony powinien go rozliczyć w sprawie molestowania seksualnego w zakonie dominikanów, o którym mówił już dawno o. Adam Wyszyński. Dlaczego w tej sprawie nic nie zrobiono?
3 miesiące temu / tradycja
 
Szanowny Ojcze ,, wytracę mężczyzn współżyjących z sobą,,. Proponuję wrócić do korzeni, i nie krytykować kogoś kto walczy dla dobra Nas wszystkich. Nie brać udziału w rozbijaniu chrześcijaństwa w Polsce.
3 miesiące temu / Hannibal
 
Szanowny Ojcze, rozumiem, ze jednocześnie sprzeciwia się ojciec nachalnej homopropagandzie, bezczeszczeniu symboli religijnych, plugawieniu Eucharystii itp. praktykom.
3 miesiące temu / Bożęna
 
Ktoś tu bardzo lansuje siebie. Siedem grzechów głownych: pycha
3 miesiące temu / Lidka
 
Ma ktoś mail księdza Gużyńskiego? Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie..
3 miesiące temu / /\/\
 
O. Gużyński nie namawiaj do takich postępowan. Odpowiesz przed Bogiem za owce które zwiodłeś.
3 miesiące temu / katolik
 
?Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii? ? mówi św. Paweł. Biskupowi Tymoteuszowi przypomniał: ?Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa, głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością? 2 Tm 4, 1-2. Boga bowiem trzeba więcej słuchać niż ludzi. Nie chodzi o piętnowanie ludzi, ale o ukazanie błędnej ideologii. Biskup ma obowiązek napominania. Co wybierze człowiek, na to nie ma wpływu sam Pan Bóg. Trzeba jednak stać na straży nauki, która broni rodziny, a tym samym broni świat przed samounicestwieniem. Ojcu Pawłowi życzę mocniejszych okularów.
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Popieram abp. Jędraszewskiego. Stop tęczowej zarazie i lewackiej ideologii LGBT. A o. Gużyńskiemu zalecam więcej pokory i skruchy.
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Szanowny ojcze Gużyński proszę poklęczeć kilka godzin przed Najswietszym Sakramentem a nabierzesz mocy Ducha Św. Tobie po prostu nie godzi się wygłaszać negatywnego głosu w tej sprawie.
3 miesiące temu / Nela
 
to samo o biskupach powiedział ks prof Alfred Wierzbicki
3 miesiące temu / @Przykre to
 
@ ala wilk: Oczywiście, że był lepszy. Szczególnie ten z 1914 r., czyli z czasów Św. Piusa X!
3 miesiące temu / Karol
 
A ja proponuję maraton pisania listów, z prośbą o rychłe nawrócenie, do tych duchownych którzy swoją polityczną poprawnością - jak np. o. Gużyński, sprzeciwiają się zdrowej nauce Chrystusa i nauczaniu Kościoła Katolickiego. Co wy na to????
3 miesiące temu / katoliczka
 
wstyd i żenada ,Ojcze jeśli naprawdę tak myślisz to módl się o światło Ducha Św. jeszcze nie jest za późno dla Ciebie
3 miesiące temu / ala
 
Co na te rewelacje przeor lub prowincjał Ojca Pawła G.? Cisza i solidne odosobnienie wydają się bardzo potrzebne temu Ojcu.
3 miesiące temu / Esra
 
Dlaczego modernizm jest zły? Czy katolicyzm w 1914 i 1939 roku był lepszy niż dziś?
3 miesiące temu / ala wilk
 
szkoda Polski, mam nadzieję, ze niektórzy odzyskają rozum i ducha, a takze będą kierować sie sercem, a nie kalkulacją i kunktatorstwem.................szkoda Jej i zmarnowanego wysiłku tylu pokoleń
3 miesiące temu / Przykre to
 
Ojcze Pawle może modlitwa ojcu pomoże przejrzeć...i to dużo modlitwy i to w jakimś odosobnieniu i najlepiej na dłuuuugie lata...
3 miesiące temu / Ola
 
Kiedyś "Psy Boże", wierni słudzy Chrystusa.A dziś?
3 miesiące temu / admirał
 
Ojcze, bierz przyklad z Arcybiskupa Jedraszewskiego.
3 miesiące temu / hm
 
Agentura apostazji
3 miesiące temu / Jacek
 
Jeśli przełożony nie zareaguje adekwatnie do sytuacji, nie chodzimy do Dominikanów.
3 miesiące temu / opi
 
Były działacz Amnesty International? Wygląda na to, że nadal przyjmuje od nich instrukcje.
3 miesiące temu / mack
 
Mam wielką nadzieję, że jakiś kolejny, poruszony swoim sumieniem Biskup, w swej katechezie wreszcie ogłosi konieczność walki z jeszcze jedną zarazą, tą najwyższej kategorii rażenia, a mianowicie: ZARAZĄ MODERNIZMU!!! Wtedy to ks.Gurzyński chyba już tylko będzie wył jak: wściekły; bezradny i głodny - wilk . . .
3 miesiące temu / Andrzej BR
 
Ojcze Gużyński, zamiast gwiazdorzyć usuń się w cień i módl się o miłosierdzie dla siebie i tobie podobnym np. ks. Lemański, Ks. Sowa
3 miesiące temu / Marta
 
@Adres do Gurzy. Napisałem do tego zakonnika jak wskazałeś. Czekam na odpowiedź ale zbytnio się nie łudzę....
3 miesiące temu / Rob
 
Jeszcze jeden kapłan na liście hańby. Tylko do kogo pisać o jego dymisję? Do TVN? Do Michnika? Kto jest ojca przełożonym? Czy też pisać listy wprost do prezesa wszystkich waszych prezesów? [email protected]?
3 miesiące temu / Obcy Astronom
 
nic sie z nimi nie dzieje ,są w środku świata a nie obok
3 miesiące temu / @Maryna
 
Szczera prawda z ktora sie zgadzam.Arcybiskup Jedraszewski wskazuje droge prowadzaca do Boga.
3 miesiące temu / Z Bogiem zawsze
 
Czas aby przełożenie tego PANA przywołali go do posłuszeństwa które zresztą ślubował. Od paru lat obserwuję dziwne rozluźnienie w zakonach męskich a już szczególnie przodują w tym dominikanie. To nie to co pamiętam z dawnych lat, teraz przedziwny luz, swoboda i każdy byle braciszek może się wypowiadać i to do mediów publicznych. PANOWIE "zakonnicy" to nie ten kierunek, coś tu jest nie tak, czas przypomnieć sobie reguły zakonne.
3 miesiące temu / Tom
 
wstydź się prezesie Gużyński
3 miesiące temu / ws
 
Prof.Chodakiewicz słusznie stwierdza, że nie tylko protesty, nie tylko modlitwy ale ATAK na tych zagubionych w dżungli dobrobytu tęczowników. Oto jeden z najprostszych środków jakim można ten atak przeprowadzić: Pytać przy każdej możliwej okazji, jakie korzyści przynoszą społeczeństwu tęczowe rewolucje?! Korzyści wynikające z życia Rodzin Katolickich historia zna doskonale od 2 tys lat! Cóż oni nam mają do zaproponowania, tak konkretnie, bez frazesów! Sama "radosna zabawa" bez granic i form etycznych, to atrybut małego dziecka, i to nawet PRZED szkolnego, a nie dorosłej osoby funkcjonującej w społeczeństwie na zasadzie pasożyta, bo tylko pasożyt umie żądać, nic w zamian nie dając! Po prostu słuchając ich odpowiedzi, zobaczymy cały intelektualny bezmiar pustyni duszy, i to do tego przerażający!!!
3 miesiące temu / Andrzej BR
 
Miałam wielki szacunek do dominikanów. Miałam!
3 miesiące temu / X
 
Teczowy zakonnik.
3 miesiące temu / paulus
 
proponuję pisać taki sam list do tego Pana.
3 miesiące temu / emk
 
Wypowiedź o. Gużyńskiego nie jest przypadkowa. Sam został jakiś czas temu oskarżony o molestowanie przez innego zakonnika o. Wyszyńskiego, ale tą sprawę wyciszono. Można sądzić, że o. Gużyńskim powoduje nie tylko bezinteresowna troska o społeczność homo...
3 miesiące temu / jac
 
Co się dzieje z dominikanami? Ojciec L. Wiśniewski obrażający nas, Polaków w kazaniu pogrzebowym prochów Adamowicza, teraz O. Gużyński ośmiela się krytykować jednego z najlepszych i odważnych polskich biskupów. Pycha zakonników jest porażająca!
3 miesiące temu / Maryna
 
Wstyd o. Gużyński za nawoływanie do działań przeciw arcybiskupowi za słowa prawdy. Najlepsze lekarstwo dla ojca to zamknięcie się w klasztorze, modlitwa, posypanie głowy popiołem i pokuta. W pełni popieram abp Marka Jędraszewskiego i wyrażam głęboki szacunek.
3 miesiące temu / Ana
 
Kolejny niedowartościowany dominikanin.
3 miesiące temu / Tom
 
Bójmy się scenariusza irlandzkiego. Polaryzacja społeczeństwa zaszła za daleko. Vox poluli = vox dei. Może KE powinna wsłuchać się w te głosy?
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Jezus do Apostolów: ,,Ja wiem, że po odejściu mojem wnidą między was wilcy ..." Czy to ciebie o. Gużyński miał na myśli Jezus?
3 miesiące temu / Maria
 
Czas zbierać podpisy z petycją do Generała o wydalenie szeregowca Pawła z kaznodziejskiej służby ! Chyba , ze wszyscy tam umoczeni ?
3 miesiące temu / efendi
 
Przysłowia są mądrością narodu: Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Należy współczuć o. Gużyńskiemu i modlić się za niego, aby wrócił na drogę wiary.
3 miesiące temu / Airam
 
Wstyd, dominikaninie! Św. Tomasz przewraca się w grobie.
3 miesiące temu / Teodor
 
A może o. Gużyński założy tęczową sutanne i będzie wszystko jasne kto po której stronie stoi. Plewy od ziarna i tak będą oddzielone.
3 miesiące temu / Daro
 
@Magda Pisanie do tego człowieka nie ma sensu. Znany jest ze swoich występów i afirmacji tvnu. Bez żenady krytykuje biskupów na tej antenie , mimo, że sam jest szeregowym zakonnikiem. To duchowny jak ks. Lemański, entuzjasta gejów i lesbijek, powinno się ich wydalić ze stanu kapłańskiego.
3 miesiące temu / Michu.
 
Zły to ptak, co własne gniazdo kala, o. Pawle. Niech się Ojciec opamięta i przestanie obrażać Arcybiskupa, który odważnie powiedział, jak jest!
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
O. Gurzyński po raz kolejny pokazuje, że dawno już jest poza Kościołem!!! Czy odpowiednia władza nie może zrobić z tym porządku! I nie myślę tu o "nic nie mogącym prowincjale" ale o Generale zakonu, ktoremu wstyd przynoszą tacy jak Gurzyński, a wcześniej Bartoś i paru innych!
3 miesiące temu / emil
 
Byłem świadkiem jak na spotkaniu wspólnoty oo.dominikanów, glosiło się otwarcie, że szatan będzie zbawiony przy milczącym "tak" ojca w habicie.
3 miesiące temu / Akber
 
?Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie? Mt 23,9.
3 miesiące temu / oj tam
 
czy nie słyszycie,nie widzicie, nie pamiętacie i nie rozpoznajecie tej frazeologii? Znacznie ciekawsze jest to skąd ktoś taki wziął się w Zakonie Kaznodziejskim, a konkretnie w jego Polskiej Prowincji? Kłaniają się przestrogi księdza Isakowicza-Zaleskiego. W późnym PRL-u polskie prowincje największych zakonów zostały dosłownie "skolonizowane" przez SB i Wydz IV, w ramach realizacji projektu budowy tzw "kościoła narodowego" nazywanego przez red Michalkiewicza "żywą cerkwią".
3 miesiące temu / rafiki
 
A ja proponuję o. Pawłowi Gużyńskiemu OP żeby On się podał do "honorowej" dymisji. Bo albo nigdy nie zrozumiał słów Naszego Pana, albo je zapomniał każdy wiek ma swoje prawa, albo z innych powodów głosi słowo boże dzięki tzw. wolności słowa. Sodomia jest grzechem i nie podoba się Panu Bogu jak jemu.
3 miesiące temu / Zygmunt
 
Dzisiaj w Kościele wśród kapłanów jest równie dużo troli co na jutubie. P. Gużyński żaden ojciec! jest jednym z nich bez wątpienia. A co do innego tematu PCh24 co tydzień znalazłem na gmailu w folderze "spam", którego nigdy nie miałem zwyczaju sprawdzać. Google za mnie dokonało wyboru gdyż nigdy z opcji spamu nie korzystałem.
3 miesiące temu / Artur X
 
Niech ten dominikanin poda sie do dymisji bo nie glosi slowa Bozego. Nam tacy dominikanie nie sa potrzebni. Skad on ma czelnosc pisac takie jego zachcianki o naszym kochanym arcybiskupie?
3 miesiące temu / Bogumila
 
Hola, hola, niby za co arcybiskup Jędraszewski ma przepraszać, za głoszenie prawdy??? Bogu niech będą dzięki za takiego Kapłana. Prawda w oczy kole, smutne, że również osoby konsekrowane...Oby o.Gużyński przejrzał na oczy, póki czas...
3 miesiące temu / A.
 
Wstyd przynosi i ma czelność mówić że jest Ojcem a służyć złu i popierać rozpustę prawdziwa Sodoma i Gomora
3 miesiące temu / Gosia
 
To o. P. Gużyński winien się poważnie zastanowić, czy jest godny do noszenia habitu. abp. Jędraszewski stanął w obronie systemu wartości opartego na ewangelii i sprzeciwił się ideologii neomarksistowskiej LGBT. W żadnej mierze nie potępił ludzi, zaś o. Gożyński zaczyna się bawić w sędziego moralności. Ojcze Gużyński, PYCHA kroczy przed upadkiem!!!
3 miesiące temu / Józef
 
Ja już napisałam do Pawła Gużyńskiego list z prośbą, by przemyślał swoje postępowanie, proszę Was, by wysłać mu swoje uwagi. Samo pisanie na pch24 może nie wystarczyć. Skrzynka kontaktowa jest do odnalezienia w necie, linku nie można tutaj podać.
3 miesiące temu / Magda
 
W latach 70-tych ubiegłego wieku krążyły przepowiednie, że przed Paruzją : ksiądz wystąpi przeciw księdzu, biskup przeciw biskupowi, kardynał przeciw kardynałowi.. Cóż, więcej Pasterzy powinno mówić o zarazie - a jak kogoś razi to celne sformułowanie, to niech mówi o epidemii, która niszczy stado owiec.. Dziękujmy Panu Bogu za takich Pasterzy jak abp. M.Jędraszewski , którzy bronią swoich owiec przed epidemią. Marzeniem tego dominikanina jest prawdopodobnie taka sytuacja, aby Kościół był jak Amnesty International, ale drogi bracie, Kościół Katolicki to dużo więcej niż charytatywna instytucja z posługą duchową.. KK jest odpowiedzialny za zbawienie ludzi. Jeżeli ktoś w to już nie wierzy, to faktycznie łatwo traci perspektywę ..
3 miesiące temu / Kefas
 
Rozumiem, że wyżej wymienione pobożne życzenia O. Pawła dotyczące ?honorowej dymisji? abp. Marka Jędraszewskiego to świadome bo publiczne wyrażenie aprobaty dla idei idących za ideologią LGBT z całym jej dorobkiem. Rozumiem że osoba duchowna jest osobą duchowną 24/h więc wyrażane sugestie są wyrażane przez osobę konsekrowaną. Zatem jak to się ma do Starotestamentowej Sodomy i Gomory, czy w Pismo Święte na seminariach zostało odchudzone a może seminarzyści uczą się ze streszczeń. Słowa z Ewangelii św. Łukasza Łk 11,23 - , a co za tym idzie ?Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną?
3 miesiące temu / Tomasz
 
Jak w temacie https://info.dominikanie.pl/adresy/ Pod ww. adresem można skontaktować się z Pawłem Gużyńskim i wyrazić swoje zdanie na temat jego poczynań.
3 miesiące temu / Adres do Gurzy
 
Murem za Arcybiskupem Jędraszewskim!!! Dziękuję Bogu za takiego Pasterza. Za o. Gużyńskiego mi po prostu wstyd, to przykre......
3 miesiące temu / Justus
 
"Dominikanin wezwał swoich fanów" - w życiu chrześcijanina można być tylko fanem Jezusa !!
3 miesiące temu / Mirrro
 
Mam zle skojarzenia. Ojciec tadeusz Bartoś tez był dominikaninem. Był. To jakas zaraza. A przeciez ich duszpasterstwa tzn. dominikanów gromadzi rzeszę młodzieży. Przerażające. GURZYNSKI NATYCHMIAST NA DWA LATA DO ZAKONU KLAUZUROWEGO, W KTORYM OBOWIAZUJE REGUŁA MILCZENIA. Mam nadzieję że się nie zradykalizuje.
3 miesiące temu / Rob
 
Jak ten habit pali o. Gozynskiego
3 miesiące temu / R.
 
Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą. BW - Ewangelia św. Jana 15 15:20 Dobrego Biskupa , głoszącego prawdę , będą prześladować bo On nie jest ze świata . Arcybiskup Jędraszewski został wyróżniony tym chwalebnym doświadczeniem , jeśli wytrwa w prawdzie , otrzyma wieniec chwały , daj Borze . Natomiast o. Gużyński ?, pożal się Boże , zatraca się ta dusza , był jest i będzie w niebezpieczeństwie jeśli mu " KTOŚ " nie pomoże , sam z siebie pychą zaślepiony , chce się nie Panu a światu przypodobać , smutne .
3 miesiące temu / krzysztof
 
Nawolywalabym do wysylania arcybiskupowi listow gratulcyjnych z odwagę i poczucie odpowiedzialności za Kościół, za wiernych. Nakladanie sobie klapek na oczy to najbardziej krótkowzroczna i szkodliwa polityka.Juz jednego papieża udało się zaszczuć i wymusć abdykację, gdy stawał twardo w obronie wiary, no coż , może uda się zniszczyć arcybiskupa.
3 miesiące temu / EwaM
 
Atak neosodomitów i neogomorytów to nic nowego - tak będzie do końca świata i że wilki powstaną w owczarni. Ale czy ten ojciec dominikanin o tym na studiach teologicznych nie słyszał i dołącza do prześladowców Kościoła i prawdy? Świadomy czy nieświadomy?
3 miesiące temu / sacerdos diecez
 
Proszę aby o. Gużyński ucichł.
3 miesiące temu / Aga
 
O.Pawła Gużyńskiego OP Władze zakonne powinny jak najszybciej skutecznie przywołać do porządku.Zamiast pisania i nawoływania innych do pisania listów przeciwko Arcybiskupowi Jędraszewskiemu ze wszech miar godnemu szacunku i uznania -więcej modlitwy,obowiązków związanych z kapłaństwem,zakonnych i...pokuty. O.Pawle Gużyński -opamiętaj się!
3 miesiące temu / siostra
 
do czego to doszło, że księża walczą miedzy sobą. Ilu wśród księży tak naprawdę nigdy nie powinni byc księżmi. Lustracja i to pilnie.
3 miesiące temu / Nikuś
 
Piszmy do o.Gużyńskiego, aby udał się do jakiejś pustelni i oszczędził nam już swoich wynurzeń.
3 miesiące temu / Anaja
 
wstyd mi za niektórych dominikanów, a za O. Gużyńskiego wyjątkowo, mają się za inteligentniejszych, a tymczasem duszą się własną pychą
3 miesiące temu / Poznańska
 
Nie do wiary! Ten świat, od dawna stojący już na głowie, nie przestaje zadziwiać i szokować. Może pisząc listy ten ksiądz coś tam sobie poukłada w głowie a może nie. Czy są jakieś granice upadku? Nie chodzi mi o to, że ktoś krytykuje tego czy innego biskupa raczej o materię sprawy, wydawałoby się oczywistą, dla przeciętnego intelektualisty, nie mówiąc o kapłanie.
3 miesiące temu / magis
 
Ktoś w końcu powinien przywołać o.Gużyńskiego do porządku. Albo jest kapłanem, albo politykiem PO.
3 miesiące temu / Karol
 
Kim ty jesteś panie Gurzynski ? Jestem w szoku i nie wierzę co czytam. To co napisał Pan Gurzynski kompletnie nie pasuje do funkcji którą piastuje.
3 miesiące temu / Erty
 
Trochę się ojczulkowi w głowie potentegowało ? Wydaje mu się że kim jest że śmie występować przeciwko arcybiskupowi Jędraszewskiemu
3 miesiące temu / X
 
Czy ten dominikanin nie ma swego przełożonego ? Co na to ojciec prowincjał ? Wygląda na to, że temu ojcu się nudzi w klasztorze i nie ma co robić. Jak ta "aktywność" ojca Gużyńskiego ma się do jego ślubów zakonnych ? Nie rozumiem, jak może dochodzić do takiego "bezhołowia" w zakonie, który jest strukturą hierarchiczną na poły wojskową, a jego cel to służba Bogu i ludziom. Wydaje się, że ojcu Gużyńskiemu przydałoby spędzanie więcej czasu w "ciszy i odosobnieniu" a nie doradzanie tego metropolicie krakowskiemu. Czy aby postępowanie tego ojca nie kwalifikuje się do nałożenia na niego suspensy zgodnie z regułą zakonną i prawem kanonicznym ? Wydaje się, że uprzednio należałoby ażeby przeor klasztoru a może ojciec prowincjał przywołał go do porządku i rozumu, zakazując postępowania ośmieszającego zakon dominikanów jak również wrażenia niesubordynacji względem Kościoła Powszechnego jako i jego hierarchów.
3 miesiące temu / Druh Ryszard
 
A władze zakonne Dominikanów milczą.To zakon w upadku, a tzw o. Gużyński dawno powinien być suspendowany. Niech zatrudni go TVN
3 miesiące temu / VittorioAndreas
 
Napisz: - Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną. Dz. 1728
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Od lat słucham wypowiedzi lub czytam teksty zakonników z tego zgromadzenia i myślę, że dobrze byłoby zakazać im możliwości wypowiedzi w mediach. Ich wypowiedzi szkodzą Kościołowi.
3 miesiące temu / xplx
 
chce nękać biskupa???? niech zastosuje się sam do swoich rad i "poświęci się życiu w ciszy i odosobnieniu" - coś za dużo tu "amnesty", a za mało rozeznania...
3 miesiące temu / pytanie
 
Gdzie mogę napisać w kwestii zdyscyplinowania dominikanina? Póki co, biskup stoi wyżej od niego w hierarchii i chciałabym wezwać o. Gużyńskiego do pokornego uszanowania tegoż faktu. Piszmy aż do skutku, najlepiej raz w tygodniu - niech pies Pana Boga przestanie się kundlić!
3 miesiące temu / kid
 
Typowy aktywista ideologiczny. Teraz odsłonił się zupełnie.
3 miesiące temu / sp
 
Ja chcę zakazu wypowiadania się ojca Gużyńskiego
3 miesiące temu / PrPr
 
Wielu dominikanów to mój zawód. Jezuici jeszcze większy.
3 miesiące temu / Kociewiak
 
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - godny następca św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
3 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
Proponuję by ojcu Gużyńskiemu zaspamować skrzynkę mejlową, fb, o tym by podał się do dymisji. I wrócił do lewackiej Amnesty International, która uważa, że brak prawa do zabijania własnych dzieci jest okrutny. Przydałaby się ekskomunika takiemu kapłanowi, bo niegodne co czyni...
3 miesiące temu / matkaPolka
 
O. Gużyński? dominikanin? kim on jest?
3 miesiące temu / suzanne
 
Biskup przemawia tonem Jana Chrzciciela, dlatego domagają się jego głowy. Herodowi pomagają dyplomatyczni ojcowie, którzy tańczą niewinnie wokół gorszycieli, podsuwając tacę...
3 miesiące temu / VERDI
 
jeśli się skruszą, to niech będą w Kościele, nawet świętymi niech zostaną...czy to byli alkoholicy, czy byli złodzieje, czy byli cudzołożnicy, czy byli z lgbt+...jeśli potrzebują wsparcia aby wyjść z tej zarazy i wytrwać w dobrym życiu = to Kościół da im to wsparcie...jednak zarazę trzeba nazywać zarazą, chorobę chorobą, a grzech grzechem...mamy nowe czasy i nowe grzechy - ale święci wciąż Ci sami = SKRUSZENI grzesznicy...bez względu z jakich grzechów się nawracają...
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Chyba p. Gużynski dawno nie czytał Pisma Świętego, polecam nadrobić zaległości, może się rozjaśni, jak chrześcijanie powinni nazywać i traktować dewiacje...
3 miesiące temu / Polka
 
Ojcu Gużyńskiemu proponuję przeproszenie za wygłoszone słowa, honorowe podanie się do dymisji i poświęcenie się życiu w ciszy i odosobnieniu?.
3 miesiące temu / pb
 
Katolicy = którzy pokonaliście tęczową zarazę w swoim życiu = dawajcie publiczne świadectwo o tym! To jest ważne dla tych, którzy są w lgbt+ tak samo jak ważne jest dla alkoholików świadectwo trzeźwych - którzy wiele lat już nie piją...a dla tych, którzy byli w więzieniu - ważne jest świadectwo byłych więźniów, którzy sobie radzą na wolności bez złodziejstwa...Kościół może po to prowadził grupy wsparcia dla osób ze skłonnościami homoseksualnymi, aby teraz nadszedł czas dla tych grup do dania świadectwa = gdyż teraz ważą się losy całego społeczeństwa. Zachęcam aby nie tylko walczyć publicznie z plagami i zarazami: czy to złodziejstwem, rozbojami, demoralizacją...ale aby dawać świadectwo, że można z tego wyjść...aby zachęcać ludzi z lgbt+ aby porzucili swoje choroby i zapragnęli innego życia = w czystości, w prawdzie...do tego potrzebne są grupy wsparcia, które przecież już w Kościele istnieją! Jest miejsce dla skruszonych lgbt+ w Kościele! Powiedzcie im o tym!
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Oto owoce Vaticanum II.
3 miesiące temu / stefan
 
Nawet na tęczową zarazę jest lekarstwo = a jest nią SKRUCHA za własne grzechy, ludzi, którzy należą do lgbt+ Czy nie ma w kościele katolickim osób o skłonnościach takich jak lgbt+, którzy właśnie DZIĘKI SKRUSZE, żyją obecnie w łasce uświęcającej? Takie osoby powinny zabrać głos w tej dyskusji społecznej...i Księża, którzy takie grupy prowadzą...Słowo zaraza - oznacza, że coś jest zaraźliwe...a tęczowa - bo tęczę wzięło lgbt+ za swój symbol...Złodziejstwo, morderstwo, cudzołóstwo - może nie jest zarazą, o ile nie narzuca innym takiego samego postępowania. Jeśli ktoś chce zarażać społeczeństwo myśleniem "tęczowym" - w znaczeniu lgbt+ to chce aby inni w taki sam sposób myśleli jak osoby chore. Katolicy powinni się wypowiadać = zwłaszcza Ci, którzy wyszli już z tej tęczowej zarazy, do życia w łasce uświęcającej. Często cytowany na pch24 Michael Voris czy tylko On ma odwagę? https://www.pch24.pl/michael-voris-o-polskich-katolikach--czy-uratuja-kosciol--,48026,tv.html
3 miesiące temu / kwiatek77
 
Zacznijmy pisać do o. Górzyńskiego, aby zaprzestał szkodliwej działalności: złożył ślub dozgonnego milczenia, niczego już nie pisał elektronika, papier, alfabet w jakiejkolwiek postaci np. Morse'a i zamknął się w całkowitym odosobnieniu i podjął dozgonną pokutę.
3 miesiące temu / KtośUmiePisać
 
Może warto by słać listy do przełożonego o.Pawła, aby zakazał mu się wypowiadać publicznie O. Pawle czy nie widzisz, że błądzisz i ciągniesz za sobą wielu, którzy Ci ufają? Nawracaj się i bądź prawdziwym pasterzem, a nie najemnikiem Dlaczego chcesz niszczyć tych, którzy jeszcze mówią prawdę? Dlaczego boisz się stanąć z nimi w jednym szeregu? Kim jesteś? Komu służysz, Bogu czy światu?
3 miesiące temu / Gość
 
Jestem ciekawy, jak zareagowałby zarząd zakonu, gdyby podobny apel skierowały w.w. członek do jakiegoś imama czy rabina...
3 miesiące temu / bratt
 
Czy o. P. Gużyński zdaje sobie sprawę, że narusza prawo namawiając do stalkingu w internecie. Art.190a Kodeks karny ?§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Czy tego chce polska prowincja Dominikanów ? A może by tak wzorem Marcina Lutra przybić " tezy " Pawła Gużyńskiego do wrót wszystkich dominikańskich świątyń ??? Co na to polski prowincjał o.Kozacki ? A także pan minister sprawiedliwości ?
3 miesiące temu / Bernard Gui
 
Tak na serio, nie z przekąsem: pomódlmy się, choć przez chwilkę, za biednego, zbuntowanego ojca Gurzyńskiego, by za jakiś czas nie stał się "panem Gurzyńskim".
3 miesiące temu / Beata
 
Drodzy Bracia Dominikanie, 5 semestrów filozofii i 7 teologii, może 1 semestr filozofii wystarczy, a w zamian 4 semestry pokory ?
3 miesiące temu / usque ad mortem
 
Obawiam się, że gdyby o. Gużyński żył w czasach biblijnych - to domagałby się dymisji Jezusa, a przynajmniej przeproszenia za to co głosi...
3 miesiące temu / PK
 
Kto ma palce niech chociaż wystuka to co myśli i wyśle protest na ręce Opata, aż po generała. Niech chociaż zobaczą, że żyjemy, My Katolicy! To tylko kilka chwil, ale niech to przerodzi się w lawinę, grzebiącą herezję i bluźnierstwa.
3 miesiące temu / Andrzej BR
 
"Nie nazywajcie nikogo ojcem".
3 miesiące temu / Second
 
Abp jest człowiekiem delikatnym dlatego użył "tęczowej zarazy". W rzeczywistości jest to tęczowa zgnilizna. Ciekawe czy to przepuści delikatna redakcja?
3 miesiące temu / lingwista
 
Nie wszyscy dominikanie są jak o.Górzyński. Nie wyrzucajmy wszystkich do jednego worka. Nie wiem tylko co prowincjał? Śpi?
3 miesiące temu / Maria
 
Dominikanin i wszystko jasne. Na pogrzebie ś.p. Adamowicza też byli Dominikanie.
3 miesiące temu / A.G.
 
dziwnie zrozumiałeś przykład! i ciekawi mnie czy sens twojej wypowiedzi -że nikt nie jest winien temu jaki się urodził-potrafisz zastosować szerzej
3 miesiące temu / klik do plik
 
A może o.Gużyński poda się do dymisji? Widocznie źle zrozumiał słowa ks. Arcybiskupa, a może sam popiera bezczelne żądania lgbt.
3 miesiące temu / Kika
 
To po prostu wymaga kontry: listów podziękowań i wyrazów poparcia. Za o. Gużyńskiego trzeba się po prostu modlić by zawrócił z drogi zatracenia.
3 miesiące temu / Koleś
 
@klik : Szkoda że nie urodziłeś się w rodzinie, jak to nazwałeś, "kiboli". Zapamiętaj sobie, ich styl to nie jest ich wina. To też są ludzie. Często bardziej wartościowi od pyszałków.
3 miesiące temu / plik
 
obywatelu Gużyński, straciliście niepowtarzalną okazję, żeby w końcu powiedzieć coś rozsądnego albo nawet milczeć. Znowu.
3 miesiące temu / Samanta
 
Oto jak pycha doprowadza ludzi do upadku. Przykre.::
3 miesiące temu / logout
 
O. Gużyński - już tyle razy się skompromitował, że nawet nie warto komentować jego "wypowiedzi". Może sam w ciszy i odosobnieniu powinien przemyśleć swoje szkodliwe dla zakonu i Kościoła wypowiedzi. Pokory człowieku, a w niej znajdziesz PRAWDĘ.
3 miesiące temu / pokorny
 
Wierzę w JEDEN? święty i apostolski Kościół...
3 miesiące temu / MK
 
Zakonnik na swoim profilu na Faceboku namawia do nacisku na hierarchę ...,,dlatego sam zaczynam od jutra, jeden list lub e-mail na tydzień aż do skutku nawet jeśli będę jedyny? To się nazywa STALKING. To jest karalne. Proszę sobie odpowiedzieć, czy Jezus stosował wobec kogokolwiek NACISK? Daleko odszedłeś człowieku od nauki Chrystusa......Za Wikipedii: Przykładowe zachowania definiowane jako stalking to śledzenie ofiary, osaczanie jej np. poprzez ciągłe wizyty, telefony, smsy, pocztę elektroniczną, podarunki i ciągłe, powtarzające się nagabywanie. Działania te są szczególnie niebezpieczne, gdy mogą przybrać formę przemocy fizycznej, zagrażającej życiu ofiary....Czy tego chcesz, a tak się może zdarzyć gdy namawiasz ludzi do działań bezprawnych i sam je chcesz stosować? Modlę się za Ciebie człowieku , abyś swoje serce otworzył na działanie Ducha Świętego.
3 miesiące temu / Maria
 
A ja proponuję słać listy do prowincjała dominikanów o zdyscyplinowanie o.Górzyńskiego już wystarczająco przynosi ujmę i zakonowi i kapłaństwu.
3 miesiące temu / Maria
 
Katolicki w tym przypadku? Posoborowy, a nie katolicki.
3 miesiące temu / Sal
 
"Taki nasz katolicki maraton pisania listów". KATOLICKI? Ojcze, kpisz waść czy o drogę pytasz?! Pokuta. Pokuta! POKUTA!
3 miesiące temu / Marcin
 
też wole wypowiedzi np.ks .prof Alfreda Wierzbickiego ,natomiast biskup Jędraszewski zapomniał że nawet jak się jest przeciw czemuś i chce się np przekonać kiboli to niekoniecznie należy krzyczeć ich językiem
3 miesiące temu / klik
 
panie Gużyński jedź pan na urlop do Charamzy
3 miesiące temu / lolo
 
namawiam wszystkich do pisania listow do o.Guzynskiego aby juz sie zaszyl i zyl w ciszy i spkoju !
3 miesiące temu / vice versa
 
?Honorowej dymisji? domagam się od Pawła Gużyńskiego ze względu na jego odejście od nauki Kościoła Świętego i głoszenie przez niego od dłuższego czasu herezji i skłócanie katolików. Przydała by się mu może większa i dłuższa pokuta?
3 miesiące temu / halsas
 
Przepowiednie Maryi się sprawdzają, w Kościele są dwie walczące ze sobą grupy, jedna Jezusa Chrystusa, a druga węża !
3 miesiące temu / xyz
 
Nacisk zakonnika o wycofanie sie Z PRAWDY. ZŁO TRZEBA NAZWAĆ I UWOLNIĆ ZE ZGORSZENIA.
3 miesiące temu / iksi
 
A ja bym proponował aby to Paweł Gużyński podał się do "honorowej" dymisji biorąc pod uwagę jego karierę w amnesty international organizacji tendencyjnej i wybiórczej "walczącej" przede wszystkim z Chrześcijaństwem i Jego Wartościami - wstyd panie Pawle oj wstyd..
3 miesiące temu / Tak sobie
 
?Pan? Gurzyński, po tym jak sam odszedł od nauczania KK, chce by inny kapłan poszedł jego śladem. Praca w przeszłości w AI to obciach, a nie powód do dumy, ?panie? Gurzyński.
3 miesiące temu / B.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.