DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

O. Gużyński namawia do nacisku na abp. Marka Jędraszewskiego. Chce jego „honorowej dymisji”

O. Gużyński namawia do nacisku na abp. Marka Jędraszewskiego. Chce jego „honorowej dymisji”
fot. Bogdan Krezel/Forum

Słowa abp. Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie” nie przypadły do gustu o. Pawłowi Gużyńskiemu OP. Zakonnik na swoim profilu na Faceboku namawia do nacisku na hierarchę, które ostatecznie miałyby doprowadzić do jego „honorowej dymisji”.

 

Dominikanin wezwał swoich fanów do pisania listów do metropolity krakowskiego. Odwołuje się tu do swojego doświadczenia z dawnych lat. „Kiedy przed wielu laty byłem aktywistą Amnesty International, słaliśmy do różnych instytucji na całym świecie listy w sprawach prześladowanych osób, aby wytwarzać nieustający nacisk. Robiliśmy to tak długo, dopóki sprawa nie znajdowała jakiegoś sensownego finału” – napisał.

 

Jak dodał, „proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o tęczowej zarazie”. O. Gużyński wyjaśnił, że nie chodzi mu o wewnątrzkościelny bunt. „Jeżeli zrobimy to wspólnie, konsekwentnie i z zachowaniem należytego szacunku dla urzędu biskupa, będzie to miało przynajmniej siłę wyrazu naszej przyzwoitości. Taki nasz katolicki maraton pisania listów” – wskazał. I dodał, że „nasza własna bierność nas niszczy, dlatego sam zaczynam od jutra, jeden list lub e-mail na tydzień aż do skutku (nawet jeśli będę jedyny)”.

 

Dominikanin załączył też przykładową treść listu do abp. Marka Jędraszewskiego, w której precyzuje, że chodzi mu o „przeproszenie za wygłoszone słowa, honorowe podanie się do dymisji i poświęcenie się życiu w ciszy i odosobnieniu”.

 

Źródło: niedziela.pl, Facebook

MA


DATA: 2019-08-05 10:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najgłupszym zdaje się że są mądrzejsi od innych- tyle o Gużyńskim i jego przełożonych
1 godzina temu / esem
 
Gdy lider pewnej partii nawoływał, że: ?Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie musimy ... zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę", używając retoryki przypominającej hitlerowską, zakończoną w praktyce użyciem insektycydu cyklonu B, jakoś NIKT nie podniósł larum, by go odwołać! To były bardzo groźne, oburzające słowa, wymierzone wprost w większość Polaków, i to jest niebezpieczne! Arcybiskup Jędraszewski, jak nikt inny, z ?otwartą przyłbicą" absolutnie głosi zdrową naukę Kościoła, nie naruszając w tym godności ludzkiej. Jako prof. filozofii i tym bardziej też jako kapłan ma prawo ocenić i nazwać po imieniu kolejne niebezpieczeństwo grożące społeczeństwu, godzące w sam akt stworzenia ? więc iście szatańskie. ?Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: ?Bądźcie p
1 dzień temu / Lamb
 
Pan Gużyński wszystko zrobi, by zaistnieć w mediach, aby się o nim wiele mówiło. czy zniknęła już dyscyplina w kośćiele? Czy jakiś przełozony, może generał zakonu, nie potrafi zdyscyplinować tego pana? Od kiedy to zakonnik występuje przeciw arcybiskupowi w ogóle , choć w szczegole to powiedział on czysta prawdę. Nie wiem komu służy pan Gużyński, bo nie Bogu. Bardzo to smutne.
1 dzień temu / miriana67
 
Módlmy się o światło Ducha Świętego dla zagubionego o. Gużyńskiego
2 dni temu / Andrzej
 
"Jest jakimś napastliwym ogłupieniem dopatrywanie się "marksizmu" u zakonnika, któremu nie podoba się, że LGBT nazywa się "zarazą" a wiadomo, że zarazki zabija się bez litości". -- Czy wolisz, aby zamiast "marksizm" uzywać słowa "komunizm"? Mottem przewodnim UE i NWO są mysli pana Spinellego, KOMUNISTY w angielskiej wersji Wikipedii; w polskiej usunieto to słowo Więc mówmy wprost o komunizmie.
4 dni temu / bbb
 
Jest jakimś napastliwym ogłupieniem dopatrywanie się "marksizmu" u zakonnika, któremu nie podoba się, że LGBT nazywa się "zarazą" a wiadomo, że zarazki zabija się bez litości.
4 dni temu / Rob
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.