DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie pisz bzdur, nie ma żadnych dowodów na to że homoseksualizm jest wrodzony, za to jest cały szereg dowodów na to że można się nim zarazić.
ponad 3 lata temu / do mamoru_onyx
 
Obserwujemy przerażenie masonów, którzy boją się, że Włosi zaczną się modlić, a Pan Bóg ich wysłuha. Ciekawe czy masońskie bunkry pobudowane na 3WŚ we Włoszech przetrwały.
ponad 3 lata temu / ul
 
PRAWDA W OCZY KOLE. TAK BYLO JEST I BEDZIE.
ponad 3 lata temu / papuga.Niepokalanej
 
Ile razy można tłumaczyć, że homoseksualizm nie jest kwestią "widzi mi się"? To nie jest wynik wyboru. Bądź cierpliwy - ta goebbelsowska technika powtarzania kłamstwa, aż stanie się prawdą, bywa skuteczna. Cieszcie się, że urodziliscie się heteroseksualni, a homoseksualistow zwyczajnie zostawcie w spokoju. Tu powtarzamy się z tą bzdurą o wrodzonych skłonnościach do perwersji. To sodomici się promują, wszędzie ten wątek się pojawia. Na nienaturalny proceder odpowiedzią jest sprzeciw. Pozbawienie możliwości odpowiedzi - totalitaryzm marksismu kulturowego....?
ponad 3 lata temu / mataleo
 
Objawienia z Akito:13 października przypadał w sobotę. Siostra Sasagawa nie wiedziała, że była to 56. rocznica ostatniego objawienia w Fatimie. Podczas porannej modlitwy wizjonerka ujrzała, jak z tabernakulum tryska nadprzyrodzone światło. W tej samej chwili figura Najświętszej Maryi Panny wydzieliła cudowny zapach, który wypełnił kaplicę. Kiedy siostra Agnes zaczęła odmawiać Różaniec, usłyszała słowa: "Moja kochana córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiesz to swemu przełożonemu. Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozo
ponad 3 lata temu / olle
 
Ma rację.a kto sadzi inaczej stworzył sobie w wyobraźni nowego Boga.Kto czyta Pismo Święte oraz śledź objawienia Maryjne czy też przeczytał Dzienniczek Siostry Faustyny to wie ze Bóg to tez Sędzia sprawiedliwy a ludzie juz od dawna zasługują na karę tylko Maryja za nami wyprasza.Ale jak długo jeszcze? Polecam poczytać siostrę Faustynę,objawienia z Akito nie pozostawiają złudzeń.
ponad 3 lata temu / olle
 
O. Giovanii Cavalcoli... ach jaka dywersja... i to w samym centrum "miłosierdzia". No... to dla o. Giovaniego sprawiedliwość się znajdzie. I zero "miłosierdzia"...
ponad 3 lata temu / ma
 
Zakładanie, że jakieś wydarzenie jest karą za czyjeś przewinienie kojarzy mi się raczej z podejściem faryzejskim. Ile razy można tłumaczyć, że homoseksualizm nie jest kwestią "widzi mi się"? To nie jest wynik wyboru. Cieszcie się, że urodziliscie się heteroseksualni, a homoseksualistow zwyczajnie zostawcie w spokoju. Swoją drogą tym tropem myślenia można zastanawiać się, czy te znaki nie oznaczają dezaprobaty pedofilii w Kościele.
ponad 3 lata temu / mamoru_onyx
 
przecież to trzęsienie ziemi - znak to właśnie nic innego jak miłosierdzie, ostrzeżenie.. miłosierne ostrzeżenie... w doskonałych - jak zawsze boskich proporcjach, najmniej dotkliwe spośród wszystkich możliwych (mogłoby być o wiele wiele gorzej..)... najmniej dla Włoch i dla całego świata dotkliwe z jednej strony a z drugiej bardzo wymowne, tak aby nikt, albo mało kto miał jakiekolwiek wątpliwości, że pochodzi on (znak) od samego Pana - Stwórcy wszech istnień... jest jeszcze czas ale czy stojący najwyżej (zwłaszcza oni -ale oczywiście nie tylko- go wykorzystają).. Papież ma jeszcze czas aby prostować ścieżki, my mamy jeszcze ten czas...
ponad 3 lata temu / marcin
 
Jestem zwykłym szarym człowiekiem i przeraziła mnie wiadomość, że Włosi zalegalizowali małżeństwa homoseksualne. Wiedziałem instynktownie, że jest to akt nieposłuszeństwa, pychy, bluźnierstwa względem Pana Boga. Przeczuwałem, że kara na pewno nastąpi kara za wprowadzenie tego zła w życie w katolickim państwie. Zła, które przenika do rdzenia moralnego wszystkich Włochów i jest zgorszeniem dla wszystkich chrześcijan.W moim odczuciu wprowadzenie tego szatańskiego prawa jest hańbą dla całego chrześcijaństwa. Ludzie wypowiedzieli posłuszeństwo Panu Bogu, jego przykazaniom. nauce. Panie Boże przebacz nam, bo nie wiemy co czynimy.Ten kataklizm to jest kara dla nas ludzi i ostrzeżenie abyśmy zawrócili z drogi wiodącej prosto do piekła i zagłady.
ponad 3 lata temu / cichy
 
@marco: dokładnie, jeśli grzesznicy się nie nawrócą, to zginą. WSZYSCY zginą, dokładnie tak jak powiedział Pan Jezus. Właśnie na tym polega Boża sprawiedliwość, że KAŻDY, kto ma Prawo Boże gdzieś, doświadczy Bożej sprawiedliwości. Nie będzie wyjątków.
ponad 3 lata temu / r
 
Ciekawe co by powiedział Chrystus, gdyby się dowiedział o trzęsieniu ziemi i o ofiarach. Może to: W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: "Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie". Łk 13,1-5
ponad 3 lata temu / marco
 
Wygnanie z raju też było karą, a miłosierdzie Boże przejawiło się w Krzyżu i Zmartwychwstaniu Słowa, które stało się Ciałem. Bramy raju zostały na nowo otwarte przez wiarę! Natomiast krytykowanie Papieża Franciszka ze strony De Mattei za spotkanie ekumeniczne w Szwecji i świetną adhortację o rodzinie - to nieporozumienie.
ponad 3 lata temu / Quodvultdeus op
 
W Biblii zawsze klęski naturalne i wojny były uważane za karę bożą za grzechy, a choroby i śmierć dzieci to kara za grzechy rodziców. Nie było to całkiem pozbawione sensu, bo np ludzie zarażeni syfilisem (zwykle od prostytutek) nie mogli mieć później dzieci, rodziły się martwe, umierały po porodzie lub w najlepszym razie ślepły około 5 roku życia. Mało kto wie, ale zniszczenie Pompejów i Herculanum przez Wezuwiusza dało duży wzrost nawróceń na chrześcijaństwo, bo uważano, że to kara na pogan.
ponad 3 lata temu / emu
 
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, iż żyjemy już w czasach apokaliptycznych. Za dużo tych znaków, historia przyśpiesza i nawet prości ludzie czują , ze coś nadciąga. Módlmy się za papieża, biskupów i UWAŻNIE się im przyglądajmy. Ja nie ufam nikomu tylko Pismu Świętemu i Tradycji czyli depozytowi wiary Kościoła Katolickiego. Polecam wykłady ks. dr. Murzińskiego. Googlać też: ks. Bałemba i ks. Śniadoch. Wielce pożyteczne. I czytać ks. Daniela, listy pawłowe i Apokalipsę.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
"Chrystus ujawnił nam oblicze Boga miłosiernego, a nie kapryśnego i mściwego" i dlatego Rzekł ON tak: " Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa."
ponad 3 lata temu / mataleo
 
"Chrystus ujawnił nam oblicze Boga miłosiernego, a nie kapryśnego i mściwego" - wypowiedź ignoranta. Chrystus ujawnił nam oblicze Boga miłosiernego i sprawiedliwego, a tę sprawiedliwość widać choćby w tych fragmentach Ewangelii: "A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt25,30). "Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt22,13).
ponad 3 lata temu / r
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.