DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wspaniała homilia ojca Pelanowskiego. Całkowicie sie z nim zgadzam. A na zachodzie kościół zanika, a coraz szerzej dochodzi do głosu wspólna ekumena. Chociaz są parafie gdzie wiara jest bardzo silna i oparta na Tradycji KK , ale to są jednostki. Niech Nasz Pan ma ojca Pelanowskiego i caly tradycyjny KK w swojej opiece. Z Dobrym Panem.
ponad 1 rok temu / Lidia
 
Dziękuję o. Augustynowi Pelanowskiemu i modlę się za niego , aby Bóg Ojciec Wszechmogący w Trójcy Jedyny poprzez Najświętszą Maryję Pannę obdarzał go wszelkimi potrzebnymi łaskami i chronił go ode złego. JPL
ponad 1 rok temu / JPL
 
OSPPE, Augustyn Pelanowski jest paulinem Kryzysy w kościele były, są i będą. Nauka Kościoła także się zmieniała, jednak fundamentalne wartości muszą pozostać niezmienne.
ponad 1 rok temu / peterek
 
Powrót do Mszy Trydenckiej jest pierwszym krokiem na drodze do Katolicyzmu. Z tej Mszy wypływa prawdziwa Doktryna i Tradycja. Rozpowszechniona od lat 70-tych XX wieku nowa Msza Pawła VI nie daje takiej gwarancji katolickiej ortodoksyjności.
ponad 1 rok temu / nunc et semper
 
Ojcze dziękuję że jesteś.Wojownik Chrystusa głoszący prawdę!Chluba Kościoła!Jesteśmy z Tobą!
ponad 1 rok temu / Bolo28
 
@ iskierka nie przesadzasz czasem ? A co ma robic Ojciec Pelanowski podskakiwac z radosci? Chyba z powodu bliskiej paruzji ......
ponad 1 rok temu / Servus
 
Ojciec Augustyn zauważa wiele zmian we współczesnym świecie a nie WIDZI , tego co się dzieje w kościele i Jego wspólnocie. Nie widzi i nie widział owoców S.W.II , Asyżu , niespodzianek obecnego papieża Franciszka. Dobrze się żyło pokoleniu J.P.II. A tak w szczególe to po jakiej stronie rewolucji w kościele stoi medialny duchowny dzisiaj ? Opisywać >ruiny< , każdy potrafi. Czy krytyka umiarkowanych postępowców jest zabroniona w pch. Teraz to już mamy się ciszyć z każdego duchownego,który obwieszcza> że nie ma już nic, nie ma czego bronić <
ponad 1 rok temu / iskierka
 
A może by tak zastosować się do Pisma Św.i też wejrzeć w siebie?
ponad 1 rok temu / Kris
 
Wracając do rozpoczętej myśli. Władza kościelna prawidłowo sprawuje swoje obowiązki wówczas, gdy trwa w jedności, wierności i posłuszeństwie z Kościołem Niebiańskim (a więc z tymi, którzy nas poprzedzili). Przysięga Tronowa nowo wybranego papieża, nie była niczym innym jak właśnie ekskomuniką nakładaną uroczyście na samego siebie, gdyby w ciągu rozpocznającego się pontyfikatu, papież próbował coś zmienić. To, że współcześni papieże tej przysięgi publicznie nie składają, nie zmienia jej wagi, ważności ani aktualności. Bowiem oparta jest ona na fundamentalnej prawdzie teologicznej. Reasumując: władze kościelne jakiegokolwiek tytułu czy poziomu, jeśli wprowadzą coś wbrew Tradycji, stawiają się poza Kościołem i tym samym tworzą coś nowego. A więc, ta wizja przyszłości zarysowana przez o. Pelanowskiego, nie dotyczy Kościoła Bożego. On będzie trwał, ale nie tam, gdzie jest odstępstwo.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Bogu niech beda dzieki za piekne swiadectwo wiary i milosci do Boga i czlowieka, ukazane nam przez O. Augustyna Pelanowskiego OSPPE. Polacy strzezmy sie bardzo, by czasem pelny brzuch nie stal naszym celem, a chwala to czego powinnismy sie wstydzic! Precz z gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci! Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Wydaje się, że autor tego kazania dostrzegł i zrozumiał dramat dzisiejszego Kościoła. Teraz czas na zauważenie źródeł tegoż kryzysu (to po pierwsze) i wyciągnięcie praktycznych wniosków (po drugie). A to może być trudne, jeśli najpierw nie zastosuje się poprawnej eklezjologii. Kościół nie jest stowarzyszeniem obecnie żyjących następców dawnych chrześcijan z konkretnymi władzami, które mogą wszystko bo są władzą i basta (jak powiedzą święcimy kobiety, to święcimy, jak błogosławimy gejów, to błogosławimy etc). Nie! Kościół jest jeden i nienaruszalny, z Jedną Głową i Jednym Duchem. A Lud Boży stanowi Kościół Niebiański z NMP, całą armią świętych oraz tych, którzy cierpią i czekają w czyśćcu. Do tego Jedynego Kościoła należą ci żyjący dziś, którzy trwają w jedności z tym Jedynym Kościołem (jedność Wiary, Sakramentów, Tradycji widocznej w Liturgii, w modlitwie i życiu moralnym). W Kościele można trwać lub być poza Nim a nie można Go tworzyć czy przekształ
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Oto Ty staniesz się mną-ja???...no właśnie to jest to, co charakteryzuje pontyfikat JP2...człowiek i jego człowieczeństwo w centrum wiary...fenomenologia osoby ludzkiej, antropocentryzm, interdyscyplinarość, to pojęcia,które pamiętam z nauczania JP2 i nieustanne wzywanie do jedności w duchu SV2,który wyznacza nową drogę Kościoła Chrystusowego, gdzie na tej nowej drodze za sprawą K.Wojtyły świętowaliśmy urodziny przeklętego w 1521 Ludera vel Lutra,byliśmy świadkami całowania przez JP2 księgi koranu,która jak wiemy zawiera szatańskie wersety.. no i oczywiście największe osiągnięcie JP2 promujące syntkretyzm religijny W Asyżu miejscu spotkania z okultyzmem,szamanizmem buddyzmem, hinduizmem bóstwem allaha i odszczepieńcami KK całego świata..Bardzo dobrze pamiętam,jak duch tego świata podziwiał i zachwycał się odnową KK, gdzie zrównano ŁASKĘ WIARY z doświadczeniem wiary a ochyctwo pogańskich bożków było na równi z BOGIEM PRAWDZIWYM stawiane..i ja się tym bezeceństwm JP2 ZACHWYC
ponad 1 rok temu / Megi
 
Tym, którzy wieszczą O.Augustynowi zakaz głoszenia mówię - to już nudne jest...możecie przestać? Bóg jest Panem historii i Jego Opatrzność czuwa...no chyba, że macie jakieś przecieki - to może się podzielicie skoro wiecie co jest planowane na O. Augustyna i przez kogo?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Prośmy za wstawiennictwem Najświętszej Maryii Panny o opiekę nad o.Pelanowskim.
ponad 1 rok temu / 1
 
Niestety, tylko czekać,jak o. Augustyn dostanie zakaz głoszenia kazań i wypowiedzi publicznych.
ponad 1 rok temu / Ruben
 
Mi Jan Paweł II smakuje, zwłaszcza w Jego wierszach: "Proszę Cię, byś mnie ukrywał, w miejscu niedostępnym, w nurcie cichego podziwu lub w nocy posępnej. Proszę Cię, byś mnie osłaniał od tej strony, co zapada w mrok, a proszę Cię, byś mnie odsłaniał ku tej stronie, co przykuwa wzrok. Bo wiem o takim ukryciu, że w nim nic nie rozproszę z tych słońc, które płoną pod horyzontem spojrzeń utkwionych w głąb. A wtedy dokona się cud przemiany: Oto Ty staniesz się mną - ja ? eucharystyczny."
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Ojcze a czyż JP2...swoim pontyfikatem nie wdrożył w najbardziej drapieżny sposób INNOWACJI moderny w KK...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Przyznam się, że nie zawsze byłem katolikiem praktykującym, często bywałem wręcz w kontrze do wiary. Jednak od ponad 3 lat Pan Bóg dał mi tą wielka łaskę wiary, zacząłem chodzić do kościoła, modlić się, żyć sakramentalnie. Ta przemiana spowodowała głębsze poszukiwania Prawdy, gdyż wiele rzeczy po prostu się nie zgadzało mimo daru nawrócenia (przede wszystkim zachowania osób duchownych, jak i wiernych świeckich, którzy bardzo często mieli podwójne twarze..), miałem wrażenie, że używają wiary w sposób instrumentalny, wykonują pewne przepisy, uczestniczą w rytuałach jednak w gruncie rzeczy nie ma w nich nic z Pana Jezusa. Znalazłem odpowiedz. Odpowiedzą jest Vaticanum II i jego zatrute owoce. Moim zdaniem, potwierdzonym wieloma obserwacjami główne źródło całego zła w Kościele Świętym bierze początek właśnie z tego miejsca. Ojcze Pelanowski z całym szacunkiem za Ojca mądrość. Wracaj do Tradycji, bo raczej z NOM będzie coraz gorzej. Samo słowo nie wystarczy. Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Ojciec Pelanowski jest prorokiem na dzisiejsze czasy.
ponad 1 rok temu / jw.23
 
Mamy do czynienia z najgorszym pontyfikatem papieskim od wieli lat. Oby nie był tragiczny w skutkach.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Gdzie mamy znaleźć prawdziwych pasterzy ? :( i jak ich rozpoznać, abyśmy nie pobłądzili. Panie Boże daj nam i innym tyle rozpoznania, abyśmy podążyli za właściwymi uczniami Twymi. Wierzę, że O. Augustyn Pelanowski jest autentycznym uczniem Jezusa Chrystusa powołanym dla naszego przewodnictwa.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
daję 2 miesiące czyli do Wielkanocy
ponad 1 rok temu / Gab
 
daję 2 miesiące czyli do Wielkanocy
ponad 1 rok temu / Gab
 
daję 2 miesiące czyli do Wielkanocy
ponad 1 rok temu / Gab
 
Ojciec Augustyn, jak zwykle, trafia w sedno rzeczy!
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Bardzo dobre Słowo. A puenta wyśmienita. Jak wiśnia na torcie o adoracji.
ponad 1 rok temu / Yanker
 
Ciekawe, jak długo o. Pelanowski będzie mógł wygłaszać kazania. Stawiam na 3 miesiące.
ponad 1 rok temu / gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.