Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

O. Augustyn Pelanowski: chcesz być dobrym ojcem? Buduj swój dom tak jak św. Józef [VIDEO]


Święty Józef jest bardzo konkretnym mężczyzną. On swoją postawą przypomina, że jest dziś taki zanikający gatunek jak mężczyzna i niejako woła do mężczyzn: przebudźcie się! Trzeba pamiętać, że Matka Boża potrzebowała mężczyzny, nie transwestyty, czy też transseksualisty. I my dziś w Kościele potrzebujemy mężczyzn, a nie „chłopobabów” – mówi w rozmowie z PCh24.pl o. Augustyn Pelanowski OSPPE. Przypominamy wywiad pochodzący z marca 2018.

 

   


DATA: 2019-03-19 10:49:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czy Ojciec nie ma już szlabanu na wypowiedzi?
8 miesięcy temu / Kasandra
 
Dużo się mówi jaki mężczyzna powinien być a jaki nie jest. Mówi się o zmianach. Czemu nie mówi się o kobietach. Kiedyś kobieta była miła starała się o dom o dzieci a teraz nie musi. Może po prostu zagrozić rozwodem, odseparowaniem od dzieci oskarżeniem o to czy tamto, niebieską kartą, alimentami, ciąganiem po sądach i już. Po co się starać wystarczy tupnąć nogą. Jak mąż się rozchoruje albo starci pracę to zamiast go wspierać zakłada mu sprawę o rozwód. Nie dziwne że faceci nie chcą sobie zakładać stryczka na szyję.
8 miesięcy temu / marian
 
co Twoja uwaga zmieniła w sensie wypowiedzi Jana? NIC
8 miesięcy temu / ? do inkw do Jana
 
Piszę to ,bo to chyba WAŻNE i wypada mi własnie tę opinię napisać,bo to się z tym postem chyba wiąże.Chcę,że by wszyscy mający poglądy tak,,nowoczesne'' się opamiętali. Płód ma już zapisany kod genetyczny człowieka,to tak jak dziecko nie przypomina faceta tak jak zarodek nie przypomina dziecka to już dziecko{kod genetyczny,wynika to z biologii}.Jeśli cię nie przekonałam to nie mów mi że aborcja po około bodajże 6 tygodniu gdy u DZIECKA zaczynają się zmiany w mózgu zaczyna potem czuć więc,gdy dziecko wykonuje ruch rączką przed tym jak doktor rozerwie go,CZUJE JAK KAŻDY CZŁOWIEK.Chore dzieci to też ludzie,więc zamiast zabijać dziecko na przykład z zespołem downa można je oddać do adopcji tak samo jak dziecko zgwałconej kobiety[dziecko nie jest niczemu winne].Nawet młoda matka,gdy usunie,może popaść w ogromną depresje[choroba poaborcyjna itp],gdy uświadomi sobie co zrobiła,że nie dała dziecku[nawet choremu lub nie] szansy[urodzi się zdrowe,wyzdrowieję.
8 miesięcy temu / Kamil
 
Janie, pomyliło Ci się. Wspomniany przez Ciebie cytat podchodzi od Lenina, nie z Pisma Świętego. Pismo Święte mówi "kto NIE CHCE pracować, niech też nie je". Ale widocznie masz inne autorytety.
8 miesięcy temu / inkw do Jana
 
Biblia wspomina też, że "godzien jest robotnik swojej zapłaty" więc nie rzucaj cytatami w o. Augustyna tylko się ciesz, że w Winnicy Pańskiej (czyt. w Kościele) jest jeszcze ktoś kto jak o. Augustyn trudzi się dla Królestwo Bożego. Niestety @Janie gatunek antyklerykałów z męstwem też ma niewiele wspólnego więc przyjmij na klatę moją uwagę.
8 miesięcy temu / qlnick
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 93 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.