DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

O. Arturo Sosa SJ rewiduje skandaliczne wypowiedzi o diable?

O. Arturo Sosa SJ rewiduje skandaliczne wypowiedzi o diable?
REUTERS/Max Rossi

Generał jezuitów o. Arturo Sosa zapewnia, że szatan istnieje. Diabeł podjął świadomą decyzję o sprzeciwie wobec Boga i chce zniszczyć Jego zbawcze dzieło, mówi. Wcześniej ten sam duchowny kwestionował realne istnienie szatana, uznając go za ludzkie wyobrażenie zła.

 

Jeszcze niedawno generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal przekonywał, że diabeł tak naprawdę nie istnieje. W 2017 roku określił szatana mianem „myślowego konstruktu mającego symbolizować zło”; w sierpniu tego roku powiedział, że szatan to „personifikacja zła w różnych strukturach, ale nie osobowa, bo [diabeł] nie jest osobą, jest drogą działania zła”.

 

- On nie jest osobą tak jak osobą jest człowiek. Jest drogą, w jakiej zło jest obecne w ludzkim życiu – utrzymywał „czarny papież”.

 

Twierdzenia generała jezuitów były w oczywisty sposób sprzeczne z niezmiennym nauczaniem Kościoła katolickiego, wyrażonym wprost w Katechizmie, który opisuje szatana jako anioła stworzonego przez Boga, ale upadłego i stąd, z własnej woli, złego.

 

Diabeł pojawia się też często w nauczaniu papieża Franciszka; Ojciec Święty w homiliach mówi często o niszczycielskich działaniach szatana.

 

Sierpniową wypowiedź o. Sosy potępiło bardzo ostro Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, wskazując wprost na jego sprzeczność z katolicką doktryną.

 

W rozmowie z hiszpańskim magazynem „Vida Nueva” generał jezuitów zdaje się teraz rewidować swoje poprzednie twierdzenia. O. Arturo Sosa przyznał, że diabeł istnieje i działa w świecie; jest „oczywiście pewną siłą, która próbuje zniszczyć nasze wysiłki”.

 

„Czarny papież” stwierdził, że szatan przeciwstawia się Bożemu planowi i Jego zbawczemu dziełu; czyni tak, bo „podjął wolną decyzję i nie może się nawrócić”. Diabeł chce „przywieść innych do odrzucenia Bożego miłosierdzia”, dodał jezuita.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach


DATA: 2019-12-05 06:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No to pięknie że zmienił zdanie
9 miesięcy temu / Aga
 
Tak to jest z tymi , którzy MODLĄ sie wraz z buddystami w ICH ŚWIĄTYNIACH.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Masoński element. Co z tymi kapłanami się porobiło? Niech Bóg ma w opiece swój Kościół!
9 miesięcy temu / Marian
 
istnienie diabła jest niemal namacalne Obozy Koncentracyjne i Gułagi to jeden z dowodów W ewangeli jest wiele odniesień do antychrysta Dobrze że się opamietał
9 miesięcy temu / taki tam
 
Co za ulga ! Generał jezuitów wierzy w istnienie diabła...
9 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
W RP za nieopisanie mniejsze uchybienia szykuje się ludzi do psychiatry. Jak Choćby Pana Henryka Pająka, czy setki Kapłanów, za to tylko, że głośno mówią o FAKTACH!!! A tu mamy jednoznaczny FAKT, jak człowiek odpowiedzialny za cały ''ZAKON'' gada dzisiaj tak a jutro na opak, i nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji. To jest dokładnie opisany przez Św. Katarzynę Sieneńską sposób upadku życia zakonnego: wpuszcza się za mury delikwenta bez żadnych hamulców moralnych, ten wkrada się w łaski swoimi pochlebstwami Opatowi, Opat robi z niego następce, no i upadek już toczy się sam jak kula śnieżna z Mont Ewerest! Tak wygląda społeczność ''BMW'' jaka na dziś ''rządzi i dzieli'' we wszystkich już Klasztorach i to bez wyjątku! Ostatni wyjątek Franciszkanie Niebiescy, ''rozpuszczeni'' komisarycznie po pustyniach ekumenicznych . . .
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.