DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Nuncjusz relacjonuje spotkanie z polskimi feministkami

Nuncjusz relacjonuje spotkanie z polskimi feministkami
By Chancellery of the President of the Republic of Poland (prezydent.pl) [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html)], via Wikimedia Commons

4 marca nuncjusz spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet, które napisały do papieża oburzając się na kościelny „atak na prawa kobiet i ideały równości” i krytykę genderyzmu, którą oceniły jako „szaleństwo nienawiści”. Po spotkaniu z przedstawicielem Stolicy Apostolskiej feministki orzekły, że według hierarchy konieczne jest „odłożenie konfrontacji” i „pozytywne podejście”. Jak naprawdę wyglądało ta rozmowa?


List otwarty w tej sprawy wystosowało Towarzystwo Uniwersyteckie „Fides et Ratio”. „Z komunikatu podanego przez przedstawicielki Kongresu Kobiet po spotkaniu z Księdzem Arcybiskupem Nuncjuszem wynika, iż Papież Franciszek postuluje, aby: nie wzbudzać strachu przed gender” – czytamy.


Nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Celestino Migliore, w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” postanowił przedstawić przebieg rozmowy z przedstawicielkami Kongresu Kobiet. Arcybiskup Migliore zapytał Henrykę Bohniarz i Dorota Warakomską o kwestie, jakie podejmują w sferze publicznej, przypominając przy tym o zaangażowaniu Kościoła na rzecz faktycznej równości mężczyzn i kobiet.


Hierarcha podkreślił, że większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z faktycznego charakteru gender. Kwestia ta powinna być zrozumiałą dla społeczeństwa i temu służyć powinna debata. Nuncjusz zauważył, że genderyzm jest przedstawiany jako środek wychowawczy, który pozwoli na wyeliminowanie stygmatyzacji osób niehomoseksualnych. Temu przeczą jednak głosy ekspertów. Duchowny zauważył, że w edukacji wybierać należy te perspektywy, które służą integralnemu rozwojowi osoby ludzkiej.Źródło: gosc.pl

mat


DATA: 2014-03-07 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z rewolucją się nie rozmawia...
ponad 6 lat temu / kvt
 
arcybiskup Celestino Migliore to ten, który odmówił wsparcia Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Módlcie się różańcem- to będzie jedyna broń, dzięki której której Polska zwycięży żydokomunę, masonów, niemców, ruskich, lewaków, genderystów i innych zboczeńców.
ponad 6 lat temu / stoLica
 
to nie mógł napisać czy powiedzieć wprost, że po spotkaniu odniósł wrażenie jakby rozmawiał z osobami co najmniej bezrozumnymi? i tak byłaby to wielka uprzejmość względem tej, w sumie terrorystycznej, organizacji;
ponad 6 lat temu / jaro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.