30 stycznia 2020

NOWY TERMIN SPOTKANIA! Prof. Andrzej Nowak: (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej

(Fotograf: Grażyna Myślińska, Archiwum: Forum)

Upalne lato 1920 roku. Armie sowieckie stoją pod Warszawą, Polacy gotują się do bitwy ostatecznej. Na kongresie Międzynarodówki panuje triumfalny nastrój, wszak „po trupie białej Polski wiedzie droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat”. Przeciw pomocy dla Polski strajkują angielscy dokerzy, Czechosłowacja wykorzystuje okazję, by zająć Zaolzie. Sytuacja jest dramatyczna, ale Niemcy nie wyglądają na wystraszonych, bowiem sowieccy wysłannicy w Berlinie przekonują, że nie przekroczą ich granicy. Armia Czerwona oddaje Niemcom Działdowo…

 

Ten dramatyczny obraz wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 mimo upływu 100 lat nadal jest nieznany szerszemu gremium ludzi w Polsce, Europie i na świecie. Czy Polacy zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku zostali zdradzeni przez rzekomych sojuszników? Komu zależało na unicestwieniu odrodzonej Polski? Kto już wtedy widział realne zagrożenie ze strony „czerwonej zarazy”, która chciała zalać cały świat?

Wesprzyj nas już teraz!

 

Na te i wiele innych pytań odpowie gość specjalny klubu SKAWIŃSKA 13 w Krakowie prof. Andrzej Nowak podczas spotkania pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.

 

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem

„Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”

odbędzie się 6 lutego (WYJĄTKOWO CZWARTEK!)

o godzinie 17.00

w sali konferencyjnej hotelu Miodosytnia

przy ulicy św. Wawrzyńca 6

w Krakowie.

 

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram