DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

NOWY TERMIN SPOTKANIA! Prof. Andrzej Nowak: (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej

NOWY TERMIN SPOTKANIA! Prof. Andrzej Nowak: (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej
Fotograf: Grażyna Myślińska, Archiwum: Forum

Upalne lato 1920 roku. Armie sowieckie stoją pod Warszawą, Polacy gotują się do bitwy ostatecznej. Na kongresie Międzynarodówki panuje triumfalny nastrój, wszak „po trupie białej Polski wiedzie droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat”. Przeciw pomocy dla Polski strajkują angielscy dokerzy, Czechosłowacja wykorzystuje okazję, by zająć Zaolzie. Sytuacja jest dramatyczna, ale Niemcy nie wyglądają na wystraszonych, bowiem sowieccy wysłannicy w Berlinie przekonują, że nie przekroczą ich granicy. Armia Czerwona oddaje Niemcom Działdowo…

 

Ten dramatyczny obraz wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 mimo upływu 100 lat nadal jest nieznany szerszemu gremium ludzi w Polsce, Europie i na świecie. Czy Polacy zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku zostali zdradzeni przez rzekomych sojuszników? Komu zależało na unicestwieniu odrodzonej Polski? Kto już wtedy widział realne zagrożenie ze strony „czerwonej zarazy”, która chciała zalać cały świat?

 

Na te i wiele innych pytań odpowie gość specjalny klubu SKAWIŃSKA 13 w Krakowie prof. Andrzej Nowak podczas spotkania pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.

 

Spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem

„Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”

odbędzie się 6 lutego (WYJĄTKOWO CZWARTEK!)

o godzinie 17.00

w sali konferencyjnej hotelu Miodosytnia

przy ulicy św. Wawrzyńca 6

w Krakowie.

 

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!


DATA: 2020-02-06 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Tom: z całym szacunkiem dla Mackiewicza, którego należy czytać, nie jest to jedyna prawdziwa relacja, tym bardziej, że to powieść.
3 miesiące temu / stasiu
 
Pan Profesor z całą odpowiedzialnością i odpowiednią wiedzą, ukazałby również meandry, i PRAWDZIWE OBLICZE, masonerii współczesnej, gdyby tylko ją gdziekolwiek zobaczył , lub chociaż -ZLOKALIZOWAŁ!? Co tam bolszewia . . .
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
My ciągle żyjemy naiwną wiarą, że Rosja Sowiecka spadła z sufitu. Możemy epatować się okrucieństwem bolszewików, jednak nie stanowi to odpowiedzi na zasadnicze pytanie, jak taka hydra powstała na wschodzie. Polecam książki i archiwalne nagrania niezyjacego już Antonego Suttona na temat kulisów powstania Rosji Sowieckiej i jej późniejszego rozwoju. Odpowiedzi na pytanie, kto stał za powstaniem tego politycznego tworu jest kluczowe do zrozumienia istoty problemu. Książki są świetnie udokumentowane źródłowo, więc trudno autora posądzać o stronniczość...
3 miesiące temu / Krakusik
 
Każdy Polak musi wiedzieć jak powstała linia Curzona i kim był Namier doradca Curzona, wielokrotnie zmieniający nazwisko który w rzeczywistości wytyczył tą linię.
3 miesiące temu / Tom
 
A dla dorosłych lektura "Lewej wolnej" Józefa Mackiewicza jedyna prawdziwa relacja z tej wojny.
4 miesiące temu / Tom
 
Francja nam pomogła ale ze względu na poprawność polityczną o tym się nie mówi Bolszewicka Rosja zagrożenie dla Wolnego Świata wtedy i teraz
4 miesiące temu / taki tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.