DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Nowy szef brytyjskiej dyplomacji przyjacielem Izraela – cieszy się prorządowy „Times of Israel”

Nowy szef brytyjskiej dyplomacji przyjacielem Izraela – cieszy się prorządowy „Times of Israel”
By Holdemrick3 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Były burmistrz Londynu Boris Johnson, który został mianowany przez nową premier Theresę May ministrem spraw zagranicznych, „wyrobił sobie markę polityka zdecydowanie pro-izraelskiego do tego stopnia, że nawet udało mu się zrazić Palestyńczyków” – cieszy się izraelska gazeta.

 

Ekscentryczny Johnson, znany z hulaszczego stylu życia z czasów studenckich, jest uważany za dobrego przyjaciela Izraela i brytyjskiej społeczności żydowskiej.

 

Johnson odwiedził Izrael ostatnio w listopadzie ub. roku, by zacieśnić współpracę technologiczną między obu krajami. Mówił wówczas, że Londyn jest „naturalnym partnerem dla izraelskich firm chcących się rozwijać”.

 

Podczas swojej wizyty Brytyjczyk spotkał się z izraelskimi przywódcami i zwiedził muzeum Yad Vashem. Brał też udział w meczu piłki nożnej z arabskimi i żydowskimi dziećmi.

 

Johnson powiedział w jednym z wystąpień, że podziwia Izrael za „śmiałość, odwagę, gotowość do podejmowania ryzyka i brawurowe reakcje na zniewagi”. Jego wizyta okazała się szczególnie niezapomniana z powodu potępienia kampanii anty-izraelskiego bojkotu (BDS) za brutalną politykę na okupowanych ziemiach palestyńskich. Mówił wtedy o wymyśle „lewicowych naukowców”. Jego reakcja wywołała gniew Palestyńczyków.

 

Były brytyjski wicepremier Michael Heseltine opisał Johnsona jako wielkiego wielbiciela Winstona Churchilla oraz jako „generała, który podrywa armię do marszu wystrzałami z broni, a w trakcie bitwy porzuca ją”.

 

Boris, urodził się w zamożnej rodzinie w Nowym Jorku w 1964 roku jako Alexander Boris de Pfeffel Johnson. Jego ojciec Stanley był konserwatywnym posłem do Parlamentu Europejskiego. Brat Jo był ministrem w rządzie Camerona, a siostra Rachel jest dziennikarką i pisarką.

 

Rachel Johnson powiedziała biografowi swojego brata, że Boris jako dziecko chciał być „królem świata”. Johnson wygrał stypendium w prestiżowym Eton College, który ukończył także były już premier David Cameron. Obaj następnie studiowali na Uniwersytecie Oksfordzkim i obaj należeli do Klubu Bullingdona, skupiającego młodzież znaną z chuligańskiego zachowania.

 

Po ukończeniu studiów klasycznych, Johnson został dziennikarzem. Pracował w „The Times”, skąd go wyrzucono za zmyślony cytat. Był także korespondentem gazety „The Daily Telegraph” w Brukseli. Związany z Partią Konserwatywną od początku sprawiał kłopoty jej liderom m.in. z powodu romansu ze śpiewaczką operową, która potem dokonała aborcji.

 


Źródło: timesofisrael.com

AS
   


DATA: 2016-07-15 07:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

May\'a i Boris Johnson ))).
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.