DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

W kioskach, dobrych salonach prasowych oraz na stronie pismo.poloniachristiana.pl można już kupić 37. numer najlepszego magazynu ilustrowanego w Polsce. W najnowszym wydaniu podsumowujemy polską dekadę w Unii Europejskiej, wskazujemy na pożytecznych idiotów Putina wśród przedstawicieli zachodniej prawicy a piórem Grzegorza Brauna rzucamy nowe światło na sprawę ukraińską.


Prócz cyklu artykułów polskich autorów o pułapce w jaką elity III RP wpadły dziesięć lat temu wprowadzając nas w struktury Unii Europejskiej, w magazynie arcyciekawa rozmowa z księciem Paulem von Oldenburgiem, dyrektorem brukselskiego biura Federacji „Pro Europa Christiana”. Komisja Europejska – najpotężniejsze ciało w Unii Europejskiej – działa zupełnie samodzielnie, nie oglądając się na nikogo. To dyktatura – stwierdza książę w rozmowie z Piotrem Doerre.

 

Na łamach 37. numeru magazynu „Polonia Christiana” obok księcia von Oldenburg zagościł także Książę Kościoła – Jego Eminencja kardynał Raymond Leo Burke. Prefekt Trybunału Sygnatury Apostolskiej w rozmowie z Izabellą Parowicz przypomniał o zasadniczej roli jaką odgrywa edukacja na temat prawa naturalnego i jego zastosowania do aktualnych spraw. Nie powinniśmy się wahać przed powtarzaniem nauczania fundamentalnych prawd. Niczego w kwestiach edukacji moralnej nie można dziś z góry przyjmować za oczywiste – mówi kardynał.

 

Polecamy również teksty Moniki Gabrieli Bartoszewicz o ludziach, dla których zmiana religii na islam była wyborem nie życia, ale śmierci, Andrzeja Solaka o nasuwającej skojarzenia z mordem katyńskim zbrodni popełnionej w roku 1968 na tysiącach mieszkańców wietnamskiego Hue, a także Marii Przełomiec o „użytecznych idiotach” Putina, czyli bez wzajemności zakochanych w Rosji zachodnich prawicowcach. Gratką w numerze jest również tekst Grzegorza Brauna o Ukrainie – prezentującego zupełnie inne spojrzenie na sprawę kryzysu za naszą wschodnią granicą.

 

Magazyn „Polonia Christiana” to najpiękniej ilustrowane pismo dla katolików w Polsce. I tym razem nie zabrakło w nim promocji Prawdy, Dobra i Piękna. Szczególnie warte poznania są teksty o katedrze w Laon, o Efezie, Ołomuńcu, o warszawskiej galerii sztuki średniowiecznej i impresjonistach. Ilustrująca teksty szata graficzna jest dodatkowym, wielkim atutem 37. numeru magazynu „Polonia Christiana”.

 

Zachęcamy do lektury!


DATA: 2014-03-15 09:08
 
 Magazyn jest dostępny w kioskach, dobrych salonach prasowych oraz na stronie ksiegarnia.piotrskarga.pl.
Tekst można również przeczytać w e-wydaniu na stronie epch.poloniachristiana.pl.
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.