DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Nowy numer magazynu „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

W kioskach i dobrych salonach prasowych można już kupić 42. numer najlepszego w Polsce ilustrowanego magazynu katolickiego – „Polonia Christiana”. Tematem numeru – któremu poświęcono obszerny blok tekstów publicystycznych oraz wywiadów – jest kryzys męstwa we współczesnym społeczeństwie.


„Mężczyznę Zachodu wykończyły dwudziestowieczne ideologie. Komunizm zabrał mu wolność, nazizm pozbawił go honoru, socjalizm ukradł mu odpowiedzialność, a konsumpcjonizm siłę. A na koniec, genderyzm odarł go z tożsamości. A on się na to wszystko potulnie zgodził – i stąd cały współczesny kryzys męskości. Nie, nie męskości nawet, bo ów termin to nic innego jak idiotyczny współczesny fetysz. Jeszcze niedawno w ogóle nie istniało takie słowo – cechą mężczyzny było męstwo” – tłumaczy Jerzy Wolak w tytułowym felietonie, który stanowi wstęp do dalszych analiz tego niepokojącego fenomenu.


Grzegorz Kucharczyk i Kajetan Rajski temat kryzysu męstwa podjęli z dwojakiej perspektywy: znajdującego się obecnie w defensywie ojcostwa oraz problemów z identyfikacją, które stają się udziałem młodych, często dorastających jeszcze, mężczyzn. Wywiadów na temat formacji nowego pokolenia udzielili ks. Jacek Stryczek (prezes Stowarzyszenia „Wiosna”, duszpasterz ludzi biznesu) oraz Piotr Milczanowski i Lech Haydukiewicz (dyrektorzy Szkoły Podstawowej dla Chłopców „Wierchy” Stowarzyszenia STERNIK w Krakowie). Nie zabrakło również kobiecego punktu widzenia – o tym, kim współcześni mężczyźni często nie są, a kim powinni być, piszą Iwona Kucharska i Bogna Białecka.


Polecamy również lekturę tekstów z pozostałych działów. Piotr Doerre pochyla się nad sytuacją wewnętrzną Rosji, poddając w wątpliwość szereg pokutujących na jej temat - zwłaszcza w środowiskach konserwatywnych - mitów, jak choćby ten o szczególnej pozycji prawosławnej cerkwi. Roberto de Mattei stawia niepokojącą tezę, jakoby Rzym miał być docelowym punktem islamskiej ekspansji, Andrzej Solak zaś przybliża Czytelnikom historię brutalnej pacyfikacji katolickiego państwa w Afryce – Biafry. W roli felietonistów występują z kolei takie tuzy jak pisarz Andrzej Pilipiuk i reżyser Grzegorz Braun.


Jak zawsze, w najstaranniej ilustrowanym katolickim magazynie nie zabrakło miejsca na promocję Piękna. Jerzy Wolak zabiera Czytelników na fascynującą wędrówką po wiedeńskim Cesarsko‑Królewskim Muzeum Historii Sztuki. Z tekstu Mariusza Soleckiego z kolei dowiedzieć się można, który z polskich noblistów nosił się z zamiarem wstąpienia do zakonu paulinów.


Warto również – zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia – zatrzymać się dłużej nad artykułem kardynała Jorge Mediny Esteveza, przypominającym o ogromnej łasce Bożego miłosierdzia. Po uczcie dla ducha, nie zaszkodzi pomyśleć również o uczcie dla ciała – niewątpliwie pomoże w tym tekst Adama Dworakowskiego o tajnikach i historii węgierskiej kuchni.


Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tematyką najnowszego numeru w dziale: Magazyn Polonia Christiana.

Papierowe wydanie tradycyjnie można zamówić na stronie Internetowej Księgarni Kontrrewolucji.
DATA: 2015-01-08 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PWL: chrześcijański kraj? Byłeś człowieku w Rosji? Dawno się tak nie uśmiałem.
ponad 5 lat temu / Jaco
 
Co wy się tej Rosji tak czepiacie? Ja podchodzę do tego co się tam dzieje z nadzieją, bo to bodajże jedyny chrześcijański kraj, gdzie władza szuka oparcia w cerkwi, a cerkiew trzyma się władzy. Od czasu upadku komuny w tamtym kraju nastąpiła znaczna ofensywa prawosławia, z czego należy się cieszyć, bo mimo tego, że to schizmatycy, to jakby na to nie patrzeć drugie płuco jednego Kościoła. Więc jeśliby nie patrzeć na nich z życzliwością, to z neutralnością, ale na pewno nie z wrogością, tak jak to wy , szanowna redakcjo czynicie. Wiadomo, że należy do wszystkiego podchodzić z rezerwą, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że cokolwiek by się tam w Rosji nie działo, to wy i tak będziecie do tego podchodzili z wrogością. No, ale tak jak mówił Roman Dmowski - wielu Polaków bardziej nienawidzi Rosji niż kocha Polskę, także jest jakieś tego wytłumaczenie.
ponad 5 lat temu / PWL
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.