DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Nowy minister spraw zagranicznych Brazylii mocno uderza w lewicowe mity

Nowy minister spraw zagranicznych Brazylii mocno uderza w lewicowe mity
Fot. Reuters / Forum

Nowy szef brazylijskiej dyplomacji zaatakował kilka spośród najistotniejszych obecnie dogmatów lewicy. Ernesto Frago Araújo, który nowe stanowisko obejmie w styczniu, nazwał tak zwaną teorię globalnego ocieplenia ideologią wymyśloną przez marksistów kulturowych w celu zduszenia zachodnich gospodarek. Politycznym oponentom nowego rządu nie mogły spodobać się też słowa ministra o wierze w Boga, rodzinie i gender.

 

 

Araújo w swej wypowiedzi wytknął lewicy próby kryminalizacji rodziny, wiary w Boga, twierdzeń o uwarunkowanej od urodzenia płci człowieka. Brytyjski „The Guardian” przewiduje, iż nominacja nowego szefa brazylijskiego MSZ przyczyni się „chłodu w globalnym ruchu klimatycznym”.

 

Sam zainteresowany podkreślił, że jego celem jest pomóc Brazylii i światu uwolnić się od ideologii globalistycznej i wskazuje na antychrześcijański charakter tej ostatniej. Zwrócił uwagę, iż ekologia, która miała służyć pierwotnie ochronie przyrody i odpowiedzialnego korzystania z jej zasobów, została przejęta przez lewicę w celu wywierania wpływu na państwa i narody. 

 

„Ten dogmat służy usprawiedliwieniu wzrostu władzy regulacyjnej państw nad gospodarką i władzą instytucji międzynarodowych nad państwami narodowymi oraz ich ludnością, a także w celu powstrzymania wzrostu gospodarczego w demokratycznych krajach kapitalistycznych i wspierania rozwoju Chin. Tak naprawdę to taktyka globalistyczna” – wskazywał niedawno Araújo w swym artykule, mając na myśli teorię klimatycznego ocieplenia wywołanego rzekomo działalnością człowieka.

 

Inny wpis Araújo przypisywał Partii Robotniczej Brazylii promowanie totalitaryzmu, gdyż to lewicowe ugrupowanie „kryminalizuje wszystko, co jest dobre, spontaniczne, naturalne i czyste; Kryminalizuje rodzinę pod zarzutem patriarchalnej przemocy; Kryminalizuje własność prywatną; Kryminalizuje współżycie płciowe i prokreację, mówiąc, że wszystkie kontakty heteroseksualne to gwałt i każde dziecko jest zagrożeniem dla planety, ponieważ zwiększy emisję dwutlenku węgla”.

 

Cytowany przez „The Guardian” Carlos Rittl, sekretarz wykonawczy Brazylijskiego Obserwatorium Klimatu określił te sformułowania jako „retorykę podżegania”. „Brazylia odegrała bardzo ważną rolę w porozumieniu paryskim. Byłoby naprawdę źle dla wizerunku kraju, gdyby przyniósł ze sobą swą ideologię” – stwierdził.

 

Rittl uznał, że kwestia klimatyczna jest jedynym obszarem, w którym Brazylia może dumnie pochwalić się pozycją światowego lidera. Ekologista wezwał nowego ministra spraw zagranicznych i prezydenta, aby nie izolowali kraju w tej dziedzinie.

 

 

Źródła: Life Site News/metapoliticabrasil.com, theguardian.com.

RoM

 

 


DATA: 2018-12-02 14:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do piger henricus....jasne nieważne co się robi ważne co się mówi....to się hipokryzja nazywa ale co tam, grunt to dobre samopoczucie...
ponad 1 rok temu / tretre
 
Wreszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu, nic dodać ni ująć ! I nie obchodzi mnie, czy jest protestantem, ateistą, wielokrotnym rozwodnikiem, dziwkarzem albo żydem, w tej akurat kwestii nie ma to większego znaczenia a nawet wolę takowych od przecwelonych na ekologizm niby-katolików pokroju Hołowni, to jak z ''teologami wyzwolenia'' [ chyba z mózgu ] tak zlewaczonymi, że krytykowali ich nie tylko konserwatywni katolicy ale i latynoamerykańscy komuniści, bo posuwali się w potępianiu kapitalizmu dalej od nich.
ponad 1 rok temu / Piger Henricus
 
Tak se myślę, że ten prawicowy minister powinien umoralniać sprawiedliwie, bo wielce prawicowy prezydent Brazylii ma już trzecią żonę i oprócz tego stadko b.kartów, a jak się zarzeka o wartościach fiu fiu, normalnie typowa k.... prawicowa: hipokryzja rządzi! Zresztą podobnie jak u nas....wielki hałas i jeszcze większy odór....
ponad 1 rok temu / abc
 
Kto to jest ekologista? Brzmi jak komunista.
ponad 1 rok temu / Nico
 
@Sec: Izrael i żydzi to nie jest żadna prawica. Żydzi na całym świecie są żelazną lewicą tak jak ateiści. Prawica szanuje cudze poglądy, nie kradnie i nie pożąda własności bliźnich, nie posługuje się lichwą, nie morduje swoich sąsiadów, nie wywołuje wojen, nie wywyższa się ponad innych, nie używa podstępu.
ponad 1 rok temu / sami
 
Obecny prezydent Brazylii jest oszołomem postawionym przez Amerykanów i zapewne dość szybko się skompromituje.
ponad 1 rok temu / dos santos
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.