Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Nowy Mickiewicz „prawicy” i największy wróg lewicy. Kim jest Jarosław Marek Rymkiewicz?


Odtwórz w YouTube
 

Jarosław Marek Rymkiewicz przez jednych jest postrzegany jako nowy Mickiewicz i twórca nowoczesnej prawicy w Polsce. Przez innych jest uważany za zdrajcę, który nie dość, że "pluje" na najważniejsze autorytety moralne III RP, to jeszcze próbuje podważyć porządek, jaki od lat w tejże III RP panuje. Na czym polega fenomen jednego z najpopularniejszych w ostatnich latach pisarzy i poetów?

 

Na to i wiele innych pytań odpowiada w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem red. Tomasz Rowiński ("Christianitas").


DATA: 2019-10-01 11:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Np. w cyklu ?Wieszanie? stawia pytanie, co w polskiej umysłowości mogłaby zmienić egzekucja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. \\ Naród ? głosi Rymkiewicz ? ufundowany na tym morderstwie ? stałby się przez ten czyn groźnym i dzikim narodem królobójców ? i ten czyn dziki i straszny uczyniłby Polaków może przedwcześnie, a może w samą porę narodem nowoczesnym.\\ Interesująca jest tęsknota Rymkiewicza za terrorem na wzór czasów Rewolucji Francuskiej. Skutki przelanej krwi oraz cień gilotyny naznaczyły Francję, ale też wprowadziły w nowoczesność. Sprawiły, że nawet po upadku Napoleona nie było już powrotu do status quo ante.\\ NIEZŁA PRAWICA.
5 miesięcy temu / Ryś
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 127 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.