DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To nie jest kryzys Kościoła, jako Mistycznego Ciała Chrystusa ? to jest kryzys jakiejś ?grupy trzymającej władzę?, zachowującej się jak właściciele korporacji, raniąc takim działaniem Mistyczne Ciało Chrystusa. Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa oczywiście przetrwa według Jego obietnicy jako ten sam, ale nie taki sam.
8 miesięcy temu / zwykły wierny
 
posłuszeństwo za wszelką cenę ? to co mają powiedzieć dusze tych co byli wierni Hitlerowi? "moją cnotą było posłuszeństwo " TYLKO CO Z TEGO???
8 miesięcy temu / klik
 
@Krzycz na całe gardło - konkret i podsumowanie sytuacji: 10/10! Chyba to sobie wydrukuję i przykleję w widocznym miejscu. Żeby durnot nie robić i bzdurami się nie zajmować.
8 miesięcy temu / Pierre_
 
@Krzycz na całe gardło! Kimkolwiek jesteś drogi Bracie/Siostro nie można tych wydarzeń lepiej ująć, Bóg zapłać !!!
8 miesięcy temu / Volku
 
Skończył się Rok Wiary - komu przydał wiarę, ten się uświęcił. Skończył się Rok Miłosierdzia - komu Bóg okazał Swoje Miłosierdzie, ten zachowa wiarę. Kończy się Rok Ducha Świętego - komu Duch Święty dał rozum i wiarę w czas Ostateczny, ten się nie zachwieje i śmierć jego stanie się początkiem panowania z Panem. Oto przychodzi nowy czas! Odtąd Król Miłosierdzia będzie Królem Sprawiedliwości. Oto sąd się odbywa i koniec żniwa nadchodzi. Siekiera w rękach sędziego już się na korzeń suchy zamachuje. Żagiew zapalona ku podpaleniu kąkolu. Miecze anielskie już są naostrzone. A kto wierzy w Kościół ten się nie zachwieje, a Matka Boża okryje go swym płaszczem aby się nie uląkł i nie upadł. A Święty Wikariusz - Umiłowany Więzień poprowadzi swój lud.
8 miesięcy temu / Krzycz na całe gardło!
 
Jeżeli to bzdura wymyślona, to proszę o źródło tej informacji, wtedy podam źródło mojej. Trzymajmy się faktów a nie rzucajmy inwektyw, to do niczego dobrego nie prowadzi.
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
cd. Takie osoby jak biskup Vigano są jak kij wsadzony w mrowisko ? jedne mrówki na to panikują, a drugie udają, że stan rzeczywistości się nie zmienił. W końcu są i takie, które asymilują ten kij, trawią go i prawda staje się częścią ich zmienionej ostatecznie rzeczywistości. Według mnie ludzie już mają wyrobione zdanie na temat listów biskupa Vigano - podczas pierwszego listu się określili. Kolejne listy tylko przypominają - więc są utwierdzeniem interpretacji - która odpowiada na konkretne potrzeby danego człowieka. Jeden potrzebuje widzieć w papieżu Ojca i być mu posłusznym, za cenę własnego rozumu - w ten sposób rekompensuje swoje trudne relacje z własnym ojcem. Inny - widzi w papieżu przeciwnika, z którym walczy - bo jego potrzebą jest sprzeciwianie się autorytetom, którym nie ufa - być może nie tylko z powodu trudnego dzieciństwa. Dla kogo potrzebą jest bliskość Prawdy? Kto potrzebuje bronić pokrzywdzonych? = tylko ludzie Święci. Reszta szuka siebie...
8 miesięcy temu / Stefania
 
Znam starą osobę - z mego otoczenia, która nie przyjmuje prawdy do wiadomości, postrzega rzeczywistość w sposób życzeniowy. Nie ma sensu mówić do niej ? gdyż i tak nie przyjmie prawdy, tylko wywoła się w ten sposób kłótnie. Starych ludzi nie da się zmienić, z czasem ich sposób myślenia się utrwala, na taki ? jaki będą mieli przez całą wieczność. Wiele zależy od interpretacji rzeczywistości, którą przyjmujemy. Ta interpretacja odpowiada naszym potrzebom. Matka potrafi nawet usprawiedliwić syna, który jest mordercą i gwałcicielem ? nigdy go nie potępi, razem z tłumem, nawet, gdy jej ktoś dowody podstawi przed oczy. Powie ? ale on jest dobry, tylko się pogubił. Jej potrzebą jest bycie dobrą matką we własnych oczach ? a dobra matka, nie może mieć przecież złego syna. Są ludzie, którzy przyjmują prawdę i umieją się nią dzielić ? jak biskup Vigano ? nie jest jego potrzebą bycie dobrym w oczach innych lecz bycie w przyjaźni z Bogiem = czyste sumienie cdn.
8 miesięcy temu / Stefania
 
Mamy poważną burze na morzu świata... powinna byc wiuelka wspólna modlitwa kościołów świata
8 miesięcy temu / duchowny.
 
Wolałbym aby papież Franciszek wypowiedział się w tej sprawie i aby była to wypowiedź wyjaśniająca wszelkie wątpliwości
8 miesięcy temu / Kolo
 
To bzdura z tym "skończcie ten sobór", wymyślona lata po śmierci św. o. Pio.
8 miesięcy temu / @Andrzej BR
 
Jak można porównywać tak różna rzeczy?! Św.O.Pio był posłuszny bo problem polegał na niesprawiedliwym traktowaniu przez przełożonych, czyli przyjmował niesprawiedliwość w pokorze i oddaniu się Bogu. Natomiast gdy chodzi o obrazę Boga, to głośno krzyczał "skończcie ten sobór", bo wobec zgorszenia w Kościele nikt nie może milczeć! Jak można milczeć wobec grzechów wołających o pomstę do Boga (grzech przeciwko przyrodzeniu), jak można milczeć gdy publicznie występuje się przeciw Duchowi Świętemu uporczywie głosząc herezje?! Milcząc stajesz u boku bluźnierców!
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Marku: to nie jest kwestia nieposłuszeństwa abp. Vigano Papieżowi, tylko nieposłuszeństwo Papieża Chrystusowi: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Czekogolwiek nie uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych i Mnieście nie uczynili." Trzeba mówić głośno prawdę dla dobra Kościoła, a dobrem tym jest Jego oczyszczenie, nawet jeśli Papieżowi się to nie podoba.
8 miesięcy temu / space
 
skoro trzeba było aby abp Vigano na zewnątrz głosił te fakty tzn, ze wewnątrz nie działa inkwizycja, że albo jest ślepa, albo działa na zasadzie Psa Pawłowa (prześledzić wystarczy masę artykułów działanie ks Volpiego na tradycyjne zgromadzenia itd.. atak na tradycję Kościoła (np zakon franc.Kolbe od Niepokalanej), zamiast stanowczo działać, tam gdzie diabeł robi szkody i głoszone są herezje ( czyli Benedykt XVI upomina kard McCarricka, ten odpowiada nieposłuszeństwem) to tzw inkwizycja prześladuje sprawiedliwych, którzy nic nie zawinili, a tzw kościół otwarty zarasta grzybami do rozmiarów bomby atomowej i brnie dalej w swej herezji. Teraz zaczyna się cyrk tzw przeprosin w episkopatach. Irlandia to przerabiała i widać jak skończyła, teraz przepraszają Niemcy i Polska, później horendalne roszczenia finansowe (Polska się obroni Niemcy nie, bo wiadomo jak działa system), a wszystko dlatego, że inkwizycja nie działa sprawnie, aby odwołać się do Bella Dodd (agentura w USA
8 miesięcy temu / axe
 
papież Franciszek jest legalnym namiestnikiem Chrystusa na Ziemi.Wszyscy Katolicy,w tym duchowni,winni są mu posłuszeństwo. Wprawdzie św.Paweł zwrócił uwagę św.Piotrowi,ale raz i pozostał mu wierny i posłuszny,nazywając się najmniejszym z apostołów, mimo że objawił się mu sam Chrystus i to On powołał go na apostoła narodów, i mimo późniejszego-jak pisze- ogromu doznanych objawień od Boga. Przykładem też posłuszeństwa wobec Ojca Św.i to w chwilach dla niego krytycznych, trudnych jest Ojciec Pio,kanonizowany przecież przez Papieża.
8 miesięcy temu / marek
 
Abp Vigano chce oczyszczenia i nawrócenia w Kościele. Prośmy, aby papież dokonał tego dzieła.
8 miesięcy temu / raf
 
"Modlitwą i pracą, nie siłą ? osiągniecie to, co osiągnąć chcecie" - PIUS IX - jakież to aktualne
8 miesięcy temu / mirek
 
Któż jak Bóg!
8 miesięcy temu / katolik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.