DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Nowy Jork: rusza kampania „świadomości społecznej” promująca aborcję

Nowy Jork: rusza kampania „świadomości społecznej” promująca aborcję
Nowy Jork, fot. pixabay.com/mpewny/Creative Commons CC0

Lewicowy gubernator stanu Nowy Jork w USA Andrew Cuomo zainicjował kampanię „świadomości społecznej”. Ma ona na celu promocję aborcji oraz walkę z rzekomą „dezinformacją ruchów pro life”.

 

Amerykański stan Nowy Jork od dawna jawi się jako jeden z najbardziej liberalnych w Stanach Zjednoczonych. Teraz nowojorski gubernator Andrew Cuomo poinformował o chęci realizacji kolejnych lewicowych kampanii. We czwartek ruszyła akcja „świadomości społecznej”, która będzie miała za zadanie promowanie aborcji oraz klinik aborcyjnych, w których Amerykanie mogą zabijać dzieci nienarodzone. Co więcej, gubernator zapowiedział również walkę z rzekomą „dezinformacją ruchów pro life”.

 

Kampania gubernatora Cuomo została zatytułowana „Know Your Options” i polega na akcji informacyjnej w metrze i innych środkach transportu. Plakaty, reklamy i strony internetowe będą zawierały informacje o klinikach aborcyjnych, w których można „legalnie” zabić swoje dziecko nienarodzone. Oprócz tego kampania będzie miała na celu pomoc w „kompleksowym planowaniu rodziny”, co można identyfikować jako wsparcie dla promocji antykoncepcji.

 

„Podczas gdy rząd federalny prowadzi wojnę z prawami reprodukcyjnymi kobiet, Nowy Jork będzie walczył o ochronę dostępu kobiet do kompleksowej, bezpiecznej i przystępnej opieki zdrowotnej" - oświadczył gubernator Cuomo. „W Nowym Jorku nie pozwalamy prezydentowi Trumpowi i Waszyngtonowi zagrozić prawom Nowojorczyków. Rozpoczynamy tę publiczną kampanię uświadamiającą, aby zwalczać podstępnie rozpowszechniane wprowadzające w błąd, medycznie niedokładne informacje na temat zdrowia reprodukcyjnego” – dodał liberalny polityk.

 

Czytając oświadczenie inicjatorów kampanii można odnieść wrażenie, że jest ona skierowana przeciwko ruchom pro life, które są bardzo aktywne w Stanach Zjednoczonych. Projektodawcy proaborcyjnej akcji oskarżają działaczy pro life o „dezinformację” nt. aborcji oraz klinik aborcyjnych. „Działania te są bezpośrednią odpowiedzią na szeroko rozpowszechnione doniesienia organizacji, które błędnie przedstawiają się jako ośrodki zdrowia, aby zniechęcić tych, którzy szukają możliwości dokonania aborcji” - czytamy w oświadczeniu inicjatorów lewicowej kampanii.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 


DATA: 2018-08-09 22:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

cyt"przecież prawo to nie nakaz ,dla katoliczki to niewidzialne prawo ,martwe prawo"-- dlatego że katoliczka ma V przykazanie ,udajesz czy naprawdę nie rozumiesz? a z treści wynikało że jak nie będzie zakazu to cyt"Hulaj dusza, piekła nie ma" ,mnie żadne prawo nie jest potrzebne do tego żeby aborcji NIE zrobić ,żyłam w czasach PRL jak aborcja była na życzenie ,nie znam nikogo osobiście kto by z tego skorzystał ,był wyż demograficzny
11 miesięcy temu / do anonimowy_galeon
 
@do tak 1 - cytat: "według ciebie tylko zakaz je powstrzymuje?" - nic takiego wcześniej nie napisano, więc proszę na temat. Co do powstrzymywania, to proszę sobie nazywać dowolnie, czyli "niewidzialne prawo", czy "martwe prawo" ale sens jest jeden, zdefiniowany przez 5-te przykazanie dekalogu
11 miesięcy temu / anonimowy_galeon
 
zła opinie wystawiłeś katoliczkom ,według ciebie tylko zakaz je powstrzymuje? przecież prawo to nie nakaz ,dla katoliczki to niewidzialne prawo ,martwe prawo
11 miesięcy temu / do taki 1
 
do oj:)Czyli dokładnie chodzi oto, żeby mordować dzieci w imię tzw. planowania rodziny. Dziecko jako rzecz należy zamordować, żeby "mamusia i tatuś" mogli żyć wygodnie i bezstresowo. Ich, na szczęście rodzice nie zamordowali (a na nieszczęście tego dziecka, które oni zamordują), więc uważają że od życia należą im się same wygody. Hulaj dusza, piekła niema. Tacy są dzisiaj ludzie, roszczeniowi, wszystko dla nich i wszyscy dla nich. Zapomnieli,a że nie żyjemy dla siebie. Nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać.
11 miesięcy temu / taki 1
 
cyt" Oprócz tego kampania będzie miała na celu pomoc w ?kompleksowym planowaniu rodziny? -nie "oprócz" tylko głownie w tym celu! ,nikt nie promuje aborcji! zawsze jest złem ale cyt" podstępnie rozpowszechniane wprowadzające w błąd, medycznie niedokładne informacje na temat zdrowia reprodukcyjnego? to fakt który tylko ośmiesza ruchy pro-life i czyni je mało wiarygodnymi np.film "Niemy krzyk" który był manipulacją do której twórcy się przyznali (nie aborcja tylko sekcja zwłok ciężarnej po wypadku ,kręcony na innych szybkościach puszczany na innych w celu wywołania wrażenia ruchu)
11 miesięcy temu / oj:)
 
Szkoda mi faceta, gdyż jego los po śmierci będzie nie do pozazdroszczenia. Ze słów wynika, że ten gość naiwnie wierzy, że długo pożyje i szczęśliwie. Chyba zapomniał, że działa wprost przeciw Bogu...
11 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.