DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Nowy globalny plan George’a Sorosa. Powstanie sieć szkół promujących „lewicowe wartości”

Nowy globalny plan George’a Sorosa. Powstanie sieć szkół promujących „lewicowe wartości”
fot. flickr.com

Miliarder George Soros ogłosił w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego, że tworzy międzynarodową sieć instytucji edukacyjnych, która będzie promować lewicowe „wartości” i walczyć z „nacjonalizmem”. Spekulant, który od dawna finansuje liczne organizacje pozarządowe walczące z Kościołem i Jego nauczaniem, chce zmieść ze sceny politycznej „rzeczywistych lub niedoszłych dyktatorów”.

 

„Lewicowe wartości demokratyczne” będą promowane w ramach nowej sieci uniwersyteckiej Open Society University Network (OSUN). To platforma, wspierająca nauczanie i badania, dostępna dla wszystkich istniejących uniwersytetów, które mogą się przyłączyć – donosi „Forbes”.

 

Open Society Foundation (OSF) Sorosa w Nowym Jorku zapewni 1 miliard dolarów na utworzenie sieci. Dla finansisty, stworzenie tej „innowacyjnej sieci edukacyjnej, której naprawdę potrzebuje świat”, jest – jak sam przyznał - „najważniejszym projektem życia”.

 

Miliarder mówił wprost w szwajcarskiej osadzie, że sieć uczelni poświęci się odpieraniu „niedoszłych lub faktycznych dyktatorów”, stojących na czele najbardziej wpływowych państw świata, w tym w USA. Soros chce jak najszybciej doprowadzić do odsunięcia od władzy Donalda Trumpa, ale także Władimira Putina czy Xi Jinpinga.

 

Według Sorosa, gdy Donald Trump spełnił swoje marzenie, zostając prezydentem Stanów Zjednoczonych, jego „narcyzm osiągnął wymiar patologiczny”. – Przekroczył granice narzucone prezydentowi przez Konstytucję i został za to oskarżony – komentował. W rzeczywistości pretekstem do postawienia zarzutów Trumpowi stała się kwestia wszczęcia dochodzenia ukraińskiego w sprawie zaangażowania rodziny byłego wiceprezydenta Joe Bidena w gospodarkę Ukrainy.

 

„Zdaniem Sorosa najwyższy czas dla Fundacji Otwartego Społeczeństwa, narzędzia, poprzez które finansuje niezliczone wysiłki, aby realizować ideologiczną agendę polityczną, rozwijać swoje wcześniejsze wysiłki i nową, innowacyjną sieć edukacyjną, której świat naprawdę potrzebuje” – skomentował ostatnie doniesienia dr Zoltán Kovács, węgierski sekretarz stanu ds. dyplomacji

 

– Jak już wcześniej mówiliśmy, międzynarodowe media i zwolennicy globalizmu lubią nazywać pana Sorosa „filantropem” zaangażowanym w „charytatywne akcje”. Jednak wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to słuchać samego Sorosa. Wyraźnie mówi o swojej determinacji, by realizować swój program otwartego społeczeństwa – dodał węgierski polityk

 

Soros jest uznanym postępowcem, ogólnie wrogiem republikanów, a szczególnie Trumpa i wpływowym finansistą, wspierającym lewicowe programy w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Udziela grantów na organizacje promujące aborcję, eutanazje, kontrolę urodzin, „małżeństwa” tej samej płci, transseksualizm i inne dewiacje seksualne.

 

Jego fundacja OSF wydaje 940 milionów dolarów rocznie na projekty w stu  różnych krajach, w tym 150 milionów dolarów rocznie na finansowanie lewicowej Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich (ACLU), wiodącej firmy aborcyjnej Planned Parenthood i innych grup liberalnych. Zainwestował 5,1 miliona dolarów w organizację PAC, działającej w celu uniemożliwienia reelekcji Trumpa. Jest gorącym zwolennikiem agendy Unii Europejskiej. Wydał sporo pieniędzy na kampanie wyborcze w wielu krajach europejskich.

 

Zapowiedziana nowa sieć uniwersytetów ma lepiej przygotować studentów do obecnych i przyszłych globalnych wyzwań. OSUN połączy nauczanie i badania w instytucjach szkolnictwa wyższego na całym świecie poprzez oferowanie kursów online i wspólne programy studiów, a także regularne włączanie studentów i wykładowców z różnych krajów w dyskusje w Internecie.

 

Fundacja Sorosa podkreśla na swojej stronie, że „sieć ma na celu dotarcie do najbardziej potrzebujących studentów i promowanie wartości otwartego społeczeństwa - w tym swobodnego wyrażania opinii i różnorodności przekonań”.

 

OSUN będzie dążyć do „promowania rygorystycznej edukacji i docierać do instytucji potrzebujących partnerów międzynarodowych, a także do zaniedbanych populacji, takich jak uchodźcy, osoby uwięzione, Romowie i inne grupy przesiedleńców”.

 

OSUN ma także spajać „dużą liczbę doskonałych akademików, zagrożonych politycznie naukowców w tę nową globalną sieć.” Miliarder podkreśla, że najważniejszy jest powszechny dostęp do edukacji, która wzmacnia autonomię jednostki poprzez kultywowanie krytycznego myślenia i podkreślanie wolności akademickiej.

 

Finansista, który dorobił się na spekulacjach m.in., walutowych w ciągu ostatnich 30 lat przekazał ponad 32 miliardy dolarów na cele edukacyjne i związane z tzw. sprawiedliwością społeczną.

 

Trzon nowej sieci będą stanowić założony przez Sorosa Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) oraz Bard College. Obie uczelnie będą współpracować z Arizona State University, światowym liderem w nauczaniu na odległość oraz innymi instytucjami na całym świecie, takimi jak Amerykański Uniwersytet Azji Środkowej w Kirgistanie i Uniwersytet BRAC w Bangladeszu.

 

– Nie możemy sami zbudować globalnej sieci – powiedział Soros. – Mam nadzieję, że ci, którzy podzielają tę wizję, przyłączą się do nas, czyniąc ją rzeczywistością – dodał.

 

Kanclerzem OSUN ma być Leon Botstein, dziekan Bard College. Jego zdaniem, sieć „jest najbardziej transformującą inicjatywą w szkolnictwie wyższym, jakiej był świadkiem w swojej karierze”. Obiecuje solidne i różnorodne partnerstwa oraz innowacje, rozszerzające krytyczne badania i stypendia na skalę międzynarodową.

 

Źródło: lifesitenews.com, opensocietyfoundations.org

AS


DATA: 2020-01-28 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam w rodzinie takiego co skonczyl jego Swiatowa Szkole Liderow. Robili tam deprawacje snu, niby zeby zobaczyc jak funkcjonuja zmeczeni i zestresowani. Moim zdaniem bylo to zrobione zeby tych ludzi zahipnotyzowac. Zdolny, bardzo inteligentny chpopak ktory skonczyl universytet amerykanski bedac w Honor Program trudniejsze klasy zrobil sie sreasznym lewakiem i zakutym lbem do ktorego nic co nie lewackie nie dociera. Mam nadzieje ze zaden rozsadny rodzic nie posle swojego dziecka do szkoly Sorosa.
19 dni temu / Iwonka
 
"Do piachu" T. Różewicz sztuka teatralna.
20 dni temu / PI Grembowicz
 
Soros - postępowy lewicowy filantrop zaangażowany w charytatywną działalnośc; będzie promował lewicowe wartości - jeśli tak się przedstawia to ciekawym by było dowiedziec się w oparciu o jakie etyczne lewicowe wartości dorobił się tak ogromnej fortuny? Czy, aby nie w oparciu o niegodziwe-oszukańcze spekulacje finansowe - doprowadzające podstępem liczne kraje do upadku ekonomicznego i ubóstwa?
21 dni temu / t
 
Czy Soros nie widzi, że idea społeczeństwa otwartego, która wdraża ponosi klęskę za klęską? Multikulturowość i multireligijność doprowadziła do konfliktów cywilizacyjnych a w teorii miała rozwijać i ubogacać, wolność słowa zamieniła się w cenzurę politycznej poprawności, bezkrytyczna wolność jednostki ułatwia terroryzm. Tak martwi się, żeby nie powrócił totalitaryzm, ale jego projekt pt. UE, wolność i demokrację państw zamienia na centralistyczny, biurokratyczny autorytaryzm. 23 godzin temu / eas Do eas: Ale czy nie rozumiesz, że im gorzej tym lepiej dla tego pana, to jest globalna zaplanowana akcja, jak z LGTB, tu nie ma żadnych przypadków..
21 dni temu / mm
 
To chciałby się chyba postawić na miejscu tych wszystkich dyktatorow i zająć miejsce największego dobroczyncy na świecie. Słabo to wygląda bo pozbywanie się dyktatorow już ma miejsce od jakiegoś czasu właśnie w takim sensie ideologicznym.
21 dni temu / Alo
 
Czy ktoś wreszcie uspokoi tego lewackiego opętańca?
21 dni temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.