DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Nowy bałkański szlak dla imigrantów już „działa” . Grecy zaniepokojeni

Nowy bałkański szlak dla imigrantów już „działa” . Grecy zaniepokojeni
fot. Valery Sharifulin/TASS

Niemiecka policja federalna informuje o tzw. nowym szlaku bałkańskim. To już kolejna, zmodyfikowana geograficznie i logistycznie trasa dotarcia nielegalnych imigrantów na zachód Europy. Nowy szlak zaczyna się w Turcji, prowadzi przez Grecję (przejście lądowe), Albanię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, włoski Triest (nowość) do Austrii i Niemiec.

 

Na Półwyspie Bałkańskim przebywa obecnie 12 tys. imigrantów. W samej tylko Bośni i Hercegowinie – 7000. Tak duża liczba powoduje, że ich warunki szybko pogarszają się, a jednocześnie coraz łatwiej może dochodzić do radykalizacji (coraz realniejsze kontakty zradykalizowanych Bośniaków i imigrantów).

 

Na początku tego roku w tym małym, przeżywającym najrozmaitsze problemy, kraju przebywało aż 18 tysięcy imigrantów. Władze w Sarajewie odetchnęły nieco wiosną i latem 2019 roku, kiedy ok. 6 tysięcy imigrantów opuściły Bośnię w poszukiwaniu lepszego świata na Zachodzie.

 

Niemieckie służby informują, że kanton Una-Sana (bośniacka jednostka administracyjna) przy granicy z Chorwacją stał się imigrancką bazą kontaktowo-tranzytową stwarzając – co jasne – coraz więcej kłopotów lokalnym władzom. Miejsce to oraz tzw. wąski chorwacki korytarz imigracyjny prowadzący dalej na zachód niemieckie MSW obserwuje z coraz większą troską. Służby w Niemczech podkreślają też, jak ważny jest stały monitoring, kto i w jakiej ilości dociera do wybrzeży Grecji. Wszystko to potwierdzają liczby: od początku tego roku do Grecji (przez granice morskie i lądowe) dotarło już ponad 57 tys. imigrantów czyli o 37 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

Źródło: „Welt am Sonntag”

ChS


DATA: 2019-11-15 14:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaniepokojeni, nie mają już prawych polityków?
8 miesięcy temu / hmm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.