DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Nowy abonament oraz zmiany personalne w TVP - PiS zapowiada reformę mediów publicznych

Nowy abonament oraz zmiany personalne w TVP - PiS zapowiada reformę mediów publicznych
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Krzysztof Czabański wybrany w niedzielę nowym posłem Prawa i Sprawiedliwości zdradził propozycje swojej partii odnośnie mediów publicznych. Telewizja Polska i Polskie Radio przestaną być spółkami prawa handlowego, a nowe osoby obejmą kierownictwo w tych instytucjach. Abonament ma zostać obniżony, ale nikt nie uniknie płacenia. Unikających opłaty do tej pory czeka zaś abolicja.

 

Media publiczne zmienią swoje kierownictwo. Niewykluczone są także głębsze roszady personalne w TVP oraz Polskim Radiu. Prawo i Sprawiedliwość z pewnością nie będzie tolerowało na państwowych etatach osób agresywnie i konsekwentnie zwalczających tę formację zarówno w trakcie kampanii jak i przed nią.

 

Na początku przyszłego roku gotowa ma być ustawa dokonująca w mediach publicznych także głębszych zmian innego rodzaju. Będą one musiały kierować się przede wszystkim misją publiczną, a nie rynkowym rachunkiem zysków i strat. - Komercja tę misję podważa albo wręcz rozbija – powiedział Krzysztof Czabański.

 

Opłata abonamentowa zostanie obniżona, jednak będą musieli ją płacić wszyscy. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób zostanie poprawiona jej ściągalność. Niewykluczone jest włączenie abonamentu do rachunków za prąd lub PITu. Osoby dotąd unikające tej daniny publicznej, a stanowią one większość społeczeństwa, nie muszą się jednak bać – czeka je amnestia.


 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

DATA: 2015-10-28 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najpierw 500zł na każde dziecko a później ściągajcie abonament na tvp. Odwrotnie się nie zgadzam. Ale zwolnieni z płacenia abonamentu ci, którym przysługeje 500zł już na pierwsze dziecko.
ponad 4 lata temu / menel
 
I jeszcze jedna ważna propozycja zmian w TVP koniec z przetrzymywaniem osób z uprawnieniami do emerytury na etatach w tvp. Plusy zmniejszy zatrudnienie i zdobędzie aplauz społeczny. Nikt z płacących abonament nie chce utrzymywać osób mogących dawno cieszyć się emeryturą.
ponad 4 lata temu / szczesliwy emeryt
 
Dlaczego nikt nie zauważa, że koalicja PO i PSL zaciągnęła długi, które przez 100 lat nie spłacimy, bo to biliony złotych. Nie ma przemysłu, bezrobocie przeszło 2 ml osób, służba zdrowia nie działa, około 4ml Polaków żyje poniżej ubóstwa.itd. Dziękuje Pani Szydło i Panu Kaczyńskiemu, że pojedli się tej prawie szaleńczej decyzji ratowanie Polski, gdy praktycznie Polska już nie istnieje jest krajem kolonialnym Tragedia ale piszę prawdę, Rządy PiS to ostatnia szansa na nadzieję lepszego jutra dla naszych dzieci i wnuków.To jak bezkrwawe powstanie przeciwko cichym zaborcą, którzy sukcesywnie od 1989r, a szczególnie przez ostanie 8 lat likwidują Polskę przy udziale rządów kolonialnych, obcych Polakom, czyli koalicji PO i PSL. Nie będzie od razu lepiej, bogaciej ale jest nadzieja, że uwolnimy się od zaborców.
ponad 4 lata temu / cichy
 
Zaszyfrować. Kto chce korzystać niech kupuje abonament.Nie zmuszać do płacenia niezainteresowanych.
ponad 4 lata temu / Kowalski
 
Zaplace wam abonament jak bede mial mozliwoscd godnegto zycia . A Czabanski niech sam placi abonament . Nawet moze sie opodatkowadc wielokrotnie . Jeszcze sie nie ukonstytuowal a juz szuka kasy cwaniaczek jeden .
ponad 4 lata temu / KP
 
Reforma mediów publicznych to w naszej sytuacji stanowczo za mało. Absolutnie niezbędna jest reforma całego rynku medialnego i likwidacja antypolskich gadzinówek - bez tego o naprawie Polski można sobie tylko pomarzyć bo każda poważna próba zostanie natychmiast storpedowana.
ponad 4 lata temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.