DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Cytuję za Konstytucją, na którą się ta pani powołuje: "..my, Naród Polski ? wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna..., wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach"
7 miesięcy temu / M
 
Uśmiałem się z wywodów tej radnej, co to się tak na konstytucję powołuje, która rzekomo stoi naprzeciw "niezgodnym z Konstytucją rytuałom religijnym". Niech do niej zajrzy, zaręczam, że dużo czytania nie będzie. Już na pierwszej stronie jest nawiązanie do Boga. A później pozostanie jej tylko "konstytucja niezgodna z konstytucją".
7 miesięcy temu / M
 
Nie chodzić na ten wygłup, a zrobić spotkanie opłatkowe dla normalnych radnych.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Czytelniczka - to są oficjalne dane kościoła
7 miesięcy temu / Mateusz
 
@Mateusz z jakiego miasta te dane? Z moich obserwacji wynika zupełnie coś innego. W moim mieście na Mszach Świętych w różnych parafiach pełno ludzi w ławkach a niejednokrotnie i więcej, kolejki do spowiedzi szczególnie przed Świętami i w Pierwszy Piątek miesiąca. Dużo młodzieży, studentów. PS A co do wrażliwości religijnej wojujących ateistów, to moim zdaniem ani z wrażliwością, ani z religijnością to nie ma wiele wspólnego. Z tolerancją także za bardzo nie.
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Bo te twoje dane nie sa wiarygodne.
7 miesięcy temu / @mateusz
 
@Gracław: niestety to prawda, a często towarzyszą temu jawne szyderstwa z tradycji nie tylko samego opłatka ale i świąt Bożego narodzenia w ogóle.
7 miesięcy temu / bvr
 
Wszystkie te spotkania opłatkowe to parodia Wigilii, przymusowy spęd w zakładach pracy i pokaz obłudy.
7 miesięcy temu / Gracław
 
W pełni zgadzam się z "katopolem" .Nowy świecki obyczaj to Boże Narodzenie w Adwencie.
7 miesięcy temu / ena
 
Niecałe 40% chodzi co niedzielę do kościoła. Niecałe 20% przystępuje do spowiedzi. Dlaczego ciągle jest uskuteczniany fałsz, że katolików jest większość?? To że ktoś został nieświadomie ochrzczony nie znaczy że jest katolikiem. Pozdrawiam
7 miesięcy temu / Mateusz
 
Żółć we łbach wszystkim miesza, ale Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.Jak śmierć w oczy zagląda to nagle najgorsze szuje się nawracają a jak dobrze im się wiedzie, to od Boga się odwracają.
7 miesięcy temu / Gość
 
BOŻE NARODZENIE? NIE ZNAM TAKIEGO SWIETA ,A JESTEM KATOLIKIEM ,ALE ZNAM ŚW NARODZENIA PAŃSKIEGO
7 miesięcy temu / Jaso
 
Bareja to już przewidział ...
7 miesięcy temu / redisbad
 
Ciekawe czy ten opłatek kupują w markecie czy w parafii. Różnica? Ten z kościoła jest święcony przez kapłana, ale jak powiedziała jedna niezbyt kumata kobiecina, drogi. Pewnie ten drogi, kupiony pod kościołem niektórym politykom przez gardło nie przejdzie.
7 miesięcy temu / pies pogrzebany
 
I co zrobiono w umysłach i postępowaniu1 Polakom po Soborze W. II? Opłatek czy wigilia w Adencie to norma? Może przemówią do niektórych słowa G.K. Chestertona; " Nie znam zwyczaju bardziej odrażającego, ani bardziej niebezpiecznego niż obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia zanim nadejdą". Brawo radni- może przyjdzie tą drogą opamiętanie prezbiterom łażących przed Bożym Narodzeniem po urzędach
7 miesięcy temu / katopol
 
a co robili katolicy w 1 maja ? też świętowali bo był dzień wolny od pracy ,nikt nie mówił że są obłudni trochę empatii
7 miesięcy temu / do Majka
 
na często zarzucane ateistom -dlaczego świętujecie?-odpowiadają bo mamy narzucone ustawowo wolne dni w wasze święto ,opłatek w pracy to profanacja dla katolików i przymus dla pozostałych
7 miesięcy temu / bezstronnie do
 
zakładowe opłatki ,wigilie ,sejmowe wigilie i inne ,tylko rozmywają ważność i wyjątkowość tej jednej ,zanim przyjdą właściwe święta wszyscy są już zmęczeni świętowaniem ,nie na siłę, nie nachalnie ,nie tędy droga
7 miesięcy temu / lil
 
Wykluczyc ateistow ze spotkania oplatkowego ,robic swoje zgodnie z tradycja . A oni niech pracują 24,25,26 grudnia ,osiem godzin. Lewactwu chodzi właśnie o to by wszelkie ślady religijności wyrzucić z przestrzeni publicznej.
7 miesięcy temu / weredzk
 
Czy lewaccy radni będą oddawać hołd śmieciom w trakcie tego towarzyskiego spotkania ? A tak swoją drogą to radni PIS niech podziękuja reżimowych mediom PIS które non stop pompuja m.in.przedstawicieli chyba spod znaku samego Lucyfera.
7 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
To możecie się Państwo spotkać i pogadać o nadchodzących wolnych dniach 25 i 26. Bo niewierzący świat Bozego Narodzenia nie obchodzano bo w Boga nie wierzą! i Opłatek też Im nie jest potrzebny! Zdecydujcie się wierzycie czy nie? Taka postawa ,to czysta obłuda.
7 miesięcy temu / Majka
 
Będą mogli zaśpiewać "Podmaskowskoje wieczera" a zamiast opłatkiem podzielą się jajeczkiem. Daniem głównym będzie golonka w piwie. Zaraz, zaraz... Czy ja gdzieś tego nie oglądałem? Kto by pomyślał że Bareja tak antycypował współczesną rzeczywistość. Ale, że tak zacytuję klasyka: "nie róbcie z tego zagadnienia"...
7 miesięcy temu / 123
 
To pewnie robota rabieja
7 miesięcy temu / Lot
 
Święta Bożego Narodzenia bez Boga to jakby obchodzić urodziny bez jubilata
7 miesięcy temu / Aha
 
Przecież w sejmie zapoczatkowano nowa tradycję zamiast opłatka i dań wigilijnych dzielono się pasztetem
7 miesięcy temu / Czesław
 
Masońska sekta rządzi stolicą Polski, więc co się dziwić...
7 miesięcy temu / krisbac
 
"Nowa tradycja". Co za zestawienie pojęć. Myślę że to nawet coś więcej niż "śmierdzący zapach". Podziwiam lewactwo za ich "logikę". No, ale teraz na uniwersytetach z filozofii wykładają różni śmieszni profesorowie,oni takich spraw nie rozumieją.
7 miesięcy temu / ot co
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.