DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Nowozelandczycy modlą się na różańcu, by powstrzymać rozwój kultury śmierci

Nowozelandczycy modlą się na różańcu, by powstrzymać rozwój kultury śmierci
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Kolejne kraje zainspirowane Polską dołączają do modlitwy różańcowej. Tym razem „w odpowiedzi na postępującą kulturę śmierci, katolicy Nowej Zelandii prowadzą Krucjatę Różańcową w intencji życia i wiary”.

 

Beverley Bennett i Clare Dargaville, choć nie miały środków finansowych, podjęły się zorganizowania modlitwy różańcowej w swoim kraju. Jedyne co posiadały, to „miłość do Matki Bożej i wiedzę o mocy modlitwy”. Dargaville zauważyła, że mimo to „dzięki Bożemu natchnieniu grupa wiernych katolików udzieliła znacznej darowizny”, która pomogła w trwających od lutego tego roku przygotowaniach do 54-dniowej nowenny.

 

Projektant stron internetowych Dan Lin pomógł stworzyć profesjonalny portal, która oprócz grafiki zawiera wiele informacji o historii Krucjaty Różańcowej, jak i o samej inicjatywie. Z kolei twórca ikon Michael Pervan namalował specjalnie wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, świętej patronki Nowej Zelandii.

 

Inicjatywa jest odpowiedzią na plany socjalistycznej Partii Pracy, która od zeszłego roku rządzi Nową Zelandią. Będący u władzy socjaliści dążą do usunięcia wszelkich ograniczeń, jeśli chodzi o zabijanie nienarodzonych oraz do legalizację eutanazji.

 

Aborcja ma się stać „kwestią zdrowia”. Działacze proaborcyjni twierdzą, że nowe prawo powinno doprowadzić do „dekriminalizaciji aborcji by chronić kobiety, które dopuszczają się aborcji niezgodnych z prawem”. Tymczasem, jak przypomina Anita Carey z Church Militant, „zgodnie z obecnym prawem Nowej Zelandii kobiety nie mogą być oskarżane o nielegalną aborcję”. Przewodniczący Nowozelandzkiej Konferencji Biskupów Katolickich, bp Patrick Dunn zauważył, że dekriminalizacja aborcji „skutecznie usunie całą prawną ochronę dzieci nienarodzonych”.

 

Z kolei w grudniu zeszłego roku odbyło się pierwsze czytanie projektu Ustawy o Wyborze Zakończenia Życia. Do projektu zgłoszono 40 000 opinii, a raport na temat wyników ma być ogłoszony w roku 2019. „Niemal wszystkie złożone opinie są przeciwne legalizacji eutanazji”.

 

Nowozelandzka Krucjata Różańcowa, której jednym z patronów jest bp Patrick Dunn, zaczęła się 16 października br. od 54-dniowej nowenny. „Wierni katolicy odmawiają trzy nowenny błagalne i trzy nowenny dziękczynne”. Ostatnia z nich rozpoczyna się 30 listopada.

„8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Panny Nowozelandczycy zbiorą się w 65 miejscach w całym kraju, by modlić się w intencji Życia i Wiary. Jest to także dzień, w którym odbywa się nowozelandzki Marsz za Życiem w Wellington”.

 

Jak przypomina Anita Carey, w Nowej Zelandii „aborcja jest legalna od 41 lat i pochłonęła ponad 500 000 istnień ludzkich – ponad 10 procent populacji tego małego, liczącego 4,5 miliona mieszkańców, kraju”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

Jan J. Franczak

WMa

 


DATA: 2018-11-29 17:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polecam: "Bać się trzeba Boga, nie ludzi - ks. Piotr Glas" z RCS TV, Opublikowany 29 lis 2018 "Pierwszy atak był na Maryję" Jutro znów pierwsza sobota miesiąca..."Jeszcze bez hierarchii Kościół jakiś czas przeżyje, wspólnota, ale bez Maryi wspólnota już nie przeżyje"..."Bez Matki Najświętszej wspólnota nie przeżyje"
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
W Nowej Zelandii na końcu świata, która jest mniejsza od Polski i zróżnicowana demograficznie jak mało który kraj, cieszy, że doceniają Różaniec. Można znaleźć w Internecie: 15 obietnic, które Maryja miała złożyć każdemu, kto odmawia Różaniec(...) Naprawdę warto, Króluj nam Chryste!
5 miesięcy temu / [email protected]
 
ponad 500 000 szok!!!
5 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64472"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.