DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Nowość w „Gazecie Wyborczej”: portal dziennika stał się poradnikiem dla apostatów

Nowość w „Gazecie Wyborczej”: portal dziennika stał się poradnikiem dla apostatów
fot. Adam Chelstowski/FORUM

Dla lewacko-liberalnego medium każda okazja do ataku na Kościół katolicki jest dobra i nic nie może się zmarnować. Opisując niecodzienną sytuację z parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu „Gazeta Wyborcza” pochwaliła nową (łatwiejszą) procedurę dokonania aktu apostazji i przypomniała przewodnik dla chcących wystąpić z Kościoła.

 

Co zdarzyło się na początku tygodnia we wrocławskiej parafii? Tego nie wiemy, gdyż sytuację opisuje jedynie „Gazeta Wyborcza” i media jej sortu. Portal lewicowo-liberalnego dziennika, którego narrację należy przyjmować co najmniej z dystansem, donosi, że dwie osoby chciały dokonać apostazji, co zakończyć się miało interwencją policji.

 

Gdy ksiądz proboszcz z parafii św. Michała Archanioła dowiedział się, po co przyszło do niego rodzeństwo, uznać miał – przekonuje tradycyjnie niewiarygodna „GW” – że nie ma dla nich czasu. Wtedy dwóch apostatów zadeklarowało, że nie opuszczą parafii dopóki ksiądz nie przyjmie ich wniosku. Na taką groźbę kapłan zareagował wezwaniem policji. Ta jednak przyznała rację chcącym odejść z kościoła. Ksiądz mógł nawet dostać mandat. Musiał podpisać wniosek o apostazję i potwierdzić, że go przyjął.

 

Ta sytuacja jest dla serwisu Gazeta.pl okazją do promowania procedury wystąpienia z Kościoła. „Obecnie dokonanie apostazji jest prostsze niż kiedyś” – reklamuje apostazję portal libertyńskiego dziennika przypominając swój poradnik dla apostatów sprzed kilku miesięcy.

 

Chociaż, zdaniem redaktorów z Czerskiej, Kościół nie powinien mieszać się do spraw państwa, liberalny dziennik z lubością miesza się do spraw Kościoła i mąci w targanych wątpliwościami duszach wiernych.

 


Źródło: gazeta.pl

MWł
  


DATA: 2016-09-28 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najście na parafię, odmowa jej opuszczenia. A prokurator chyba śpi. Dyktować proboszczowi co ma robić lub nie? W jakim CYWILIZOWANYM państwie coś tak oburzającego ma miejsce?! Policja - wstyd.
ponad 3 lata temu / Pójdą się smażyć
 
Wprowadzić podatek kościelny i po kłopocie.
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Nie rozumiem całego zamieszania z ta apoztazją. jak nie chcę należeć do jakiejś organizacji to po prostu nie płace składek, nie chodzę na zebrania, nie zabieram głosu. Po co mi jakiś świstek że sie wypisałem np. z PISU czy z PO?
ponad 3 lata temu / mama
 
Może wydaliby też poradnik dla apostatów muzułmańskich?
ponad 3 lata temu / green_beret
 
Ja akurat uważam, że tacy byle jacy katolicy nie powinni zaśmiecać kościelnej ewidencji. Chcą - niech odchodzą, tylko niech zostaną pouczeni, że po śmierci czeka na nie piekło, bo sprzeniewierzyli się jedynej prawdziwej wierze katolickiej. Takie atrakcje są związane z ekskomuniką, z którego to faktu apostaci zdają sobie sprawę, ale już nie z tego, że piekła nie unikną niczym najwięksi zbrodniarze w historii.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
szatan jak hydra ma wiele głów
ponad 3 lata temu / Bolaniec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.