DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Nowoczesny Petru przytuli „tęczowych”. Formacja chce większych kar za „mowę nienawiści”

Nowoczesny Petru przytuli „tęczowych”. Formacja chce większych kar za „mowę nienawiści”
FOT.JERZY DUDEK/FORUM

Formacja Ryszarda Petru zapowiada, że wkrótce złoży w Sejmie projekt zmiany w kodeksie karnym. Inicjatywa idzie w kierunku zaostrzenia kar za tzw. „mowę nienawiści”. Mimo iż projekt nie ma szans na realizację – sprzeciw zapowiedzieli już politycy PiS - to Nowoczesna nie rezygnuje. Daje tym samym homoseksualistom znak, że jest ich parlamentarnym ramieniem.

 

Politycy Nowoczesnej chcą, by za znieważenie homoseksualistów groziło do trzech lat pozbawienia wolności. Z kolegi za grożenie „tęczowym” można byłoby trafić do więzienia nawet na pięć lat.

 

Do katalogu obecnie chronionych przed „mową nienawiści” grup formacja Ryszarda Petru chce dopisać względy płciowe (w tym ideologiczną konstrukcję tożsamości płciowej), wiek, niepełnosprawność oraz tak zwaną „orientację seksualną”. O tego rodzaju prawa zabiega od lat polskojęzyczne lobby homoseksualne i ich wpływowi mocodawcy zza granicy.

 

Pomysłów Nowoczesnej nie poprą posłowie PiS. Zdaniem Marka Asta, wiceprzewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, przyjęcie proponowanych przez ludzi Petru rozwiązań penalizowałoby nawet żarty i oznaczałoby cenzurę prewencyjną.

 

Nowoczesna składając projekt niemający szans na realizację być może chce zyskać w oczach wpływowego homolobby miano „tęczowej” forpoczty i tym samym prześcignąć inną siłę opozycyjną – Platformę Obywatelską – która w trakcie swoich rządów nie zrealizowała żadnego homo-postulatu.

 


Źródło: rp.pl, gazeta.pl

MWł


   


DATA: 2016-07-04 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ryszard Palikot-Petru
ponad 2 lata temu / WueN
 
Poniżej typowy przypadek moralności Kalego. Antypisowy maniak wykorzystać czyjegoś nicka - dobrze. Antypisowemu maniakowi wykorzystać nicka - źle. Co więcej, żeby chociaż ten żałosny uzurpator potrafił podać, jaki ma tytuł własności prywatnej do dwóch literek alfabetu położonych obok siebie na klawiaturze. Z jego świętego oburzenia wynika, że myślał nad tym zestawem literek tak długo i tak intensywnie, iż ubzdurał sobie do niego prawa własności intelektualnej.
ponad 2 lata temu / z-akłamaniu s-top
 
Ponizej kolejny przypadek kradziezy nicka przez maniaka pis. Tylko na tyle go stac. Jestes zalosny.
ponad 2 lata temu / zs
 
Rubikoń Petru doskonale wie skąd wieje wiatr i komu należy się przypodobać. Niedługo pewnie zacznie chodzić na parady pederastów.
ponad 2 lata temu / abc
 
Spokojnie, gdy upadnie rząd PiS to "nowocześni" wprowadzą swe plany w życie. Wtedy skończy się kozaczenie prawicowych wrogów PiS.
ponad 2 lata temu / zs
 
Dla mnie istnienie lewaków jest obrazą moich uczuć religijnych. Domagam się delegalizacji lewactwa i wszelkich podmiotów typu sfetró i spółka. Lewactwo jest podmiotem propagującym "mowę i czyny nienawiści" wobec chrześcijan.
ponad 2 lata temu / templariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.