DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

„Nowoczesność” po hiszpańsku. Publiczne media nie będą już transmitować niedzielnej Mszy Świętej!

„Nowoczesność” po hiszpańsku. Publiczne media nie będą już transmitować niedzielnej Mszy Świętej!
Fot. REUTERS/John Gress/Forum

Po 36 latach RTVE (hiszpańskie publiczne radio i telewizja) nie będzie już transmitować niedzielnej Mszy Świętej! Dotyczy to także nabożeństw z okazji różnych świąt, których w Hiszpanii jest więcej niż w innych krajach.

 

Oficjalnie podaje się dwa powody tej decyzji: niechęć sprzyjaniu tylko jednej religii, czyli „neutralność światopoglądową” oraz zbyt wysokie koszty transmisji na żywo, zarówno w TV jak i – co może dziwić – także w radio.

 

O potrzebie szukania oszczędności poinformowała Rosa Maria Mateo, sprawująca funkcję administratora RTVE od czerwca 2018 roku, czyli od momentu, gdy tekę premiera objął socjalista Pedro Sánchez.

 

Jak poinformował portal „Religion Confidencial” władze RTVE nie poinformowały Konferencji Episkopatu Hiszpanii o swoich zamiarach dotyczących nietransmitowania Mszy Św.

 

Warto zaznaczyć, że niedzielna audycja „El día del Señor” (dzień Pana) emitowana od roku 1982 w programie RTVE 2 miała stałą widownie na poziomie 600 tysięcy widzów. Co ciekawe, gdy w marcu 2017 roku część polityków partii Podemos zaproponowała rezygnację z niedzielnych transmisji Mszy Św. liczba telewidzów i radiosłuchaczy zwiększyła się trzykrotnie! Zanotowano niespotykany w historii RTVE wzrost – z  7 procent ogółu widowni do aż 19,3%!

 

Niestety nawet taki sukces nie dał nikomu do myślenia – transmisja niedzielnych Mszy Św. zniknęła z hiszpańskich mediów publicznych. Według wielu, niestety nieodwołalnie.

 

Źródło: www.intoleranceagainstchristians.eu, www.periodistadigital.com

ChS


DATA: 2018-09-17 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Właśnie dlatego nie głosuję na Ruch Narodowy, gdyż reprezentuje interesy nie tylko katolików, ale też heretyków i rodzimowierców.
6 miesięcy temu / do Jan
 
Do Jana: bzdury wypisujesz. Protestanci to też chrześcijanie tak samo jak prawosławni czy grekokatolicy. Więcej ich z katolikami łączy niż dzieli. Mądry człowiek to rozumie i wie że należy szukać porozumienia i współpracy a głupi będzie sączył jad i oskarżał o herezję. Chrześcijaństwo jest obecnie atakowana i zwalczane na każdym kroku a tacy jak ty ze swoimi ''mądrościami'' tylko przyspieszają jego upadek. Pomyśl czasem, to nie boli
6 miesięcy temu / Czego się jasiu nie nauczył tego Jan nie będzie umiał
 
Hiszpanie niczego się nie nauczyli od 1936 roku. Zarazą szatańskiego ateizmu znowu wraca. Jednak dla wielu wygodne życie, przyjemności tego świata są ważniejsze niż obrona prawdy. Głosowanie w wyborach na czerwonego potwora dowodzi, że Chrystus często w mentalności zwykłych ludzi jest sprzedawany za trzydzieści srebrników lub przysłowiową miskę soczewicy.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Do WeźPanSkróćTenNick: protestanci nie żadnymi braćmi. Są to heretycy, którzy odrzucili jedyną drogę do zbawienia
6 miesięcy temu / Jan
 
@Salus W imię czego obrażasz braci protestantów nazywając ich heretykami ? Może oni są bliżej zbawienia aniżeli ty ? Może nie ma pośredników między Bogiem a stworzeniem ? Zalecam ci nieco pokory i trzymania wirtualnego języka za zębami bo on niczego nie zmienia na lepsze a jedynie sieje ferment i zgorszenie. Jeśli czujesz się mocny w wierze to ''nauczaj'' muzułmanów i naprowadzaj ich na dobrą drogę bo wszak to innowiercy. Jeśli nie to zamilcz...
6 miesięcy temu / Głosuje na Ruch Narodowy
 
No ale przecież w Hiszpanii do władzy dopuszczono lewactwo więc nie możemy się dziwić że wiara w absolut zostaje zepchnięta do podziemia. Większość w demokratycznych wyborach zagłosowała tak a nie inaczej...
6 miesięcy temu / Głosuje na Ruch Narodowy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.