DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Na czym opiera się niemiecka filozofia? Na Kancie i Niczem.
ponad 4 lata temu / cybs
 
@wert. Odpowiedź na to pytanie leży w etosie propagandyzmu i umiłowaniu do dialektyki ludu germańskiego zwłaszcza jego teutońskiej (prusackiej) odmianie. Chrześcijaństwo dla niego jest tylko jedną z metod cyberntyki społecznej. Jeśli ta metoda nie przynosi pożądanch rezultatów to albo się ją modyfikuje (reformuje) albo się jej całkowicie zaprzecza (herezja) albo się od niej odchodzi (apostazja) na rzecz innego systemu np. kult państwa wzięty z bizancjum lub rasistowsko-nacjonalistycznego socjalizmu wziętego z judaizmu. Dzisiaj może nim być nawet islam jeśli to ludowi teutońskiemu przyniesie panowanie nad światem. Można produkować Mercedesy i szybkie BeEmwice robiąc dobre wrażenie na świecie i świat będzie ich za to czcił, ale bez Miłości będzie "...jak miedź brzęcząca" bez serca. Pozdrawiam, Z Bogiem!
ponad 4 lata temu / Krzysiek
 
@magis: a co ma jedno do drugiego. Czy autor artykułu okłamał kiedy pisał o rozwiązłości? To, że mniszki niekoniecznie z własnej woli mogły być mniszkami to nie oznacza tym samym, że rozwiązłość jest rdzeniem nauczania Chrystusa. W tej sytuacji zachodzi pytanie po co tak na prawdę Luter uwalniał mniszki? Poza tym reformatorem Kościoła był św. Franciszek. Jakoś niczego nie rozwalał, reformując i uwolnienie pojmował inaczej a św. Klara nie została jego żoną.
ponad 4 lata temu / ma
 
Niemcy 600 lat budowali katedrę w Kolonii. Gdy zaczęli w połowie trzynastego wieku Niemcy były krajem chrześcijańskim. Gdy budowę pod koniec wieku dziewiętnastego kończyli - byli na prostej drodze o pogaństwa. Teraz ten stan osiągnęli (po drodze zaliczyli etap pośredni w postaci Lutra). Zamiast chrześcijaństwa mają podatek kościelny ściągany przez Finanzamt (płaci go zresztą coraz mniej Niemców).
ponad 4 lata temu / wwm
 
Biedny Luter był już na pch24 oskarżany o prawie wszystko. Teraz jeszcze autor wytknął mu frywolność i heteroseksualizm ;). A ta mniszka co to zbiegła (z klasztoru?) to czemu po prostu nie wystąpiła ze zgromadzenia? Uciekała bo miała przed czym? Dyżurny historyk nie wie jak wyglądało kiedyś włączanie kobiet do zgromadzeń zakonnych? Te czasy już nie wrócą więc może warto je dobrze opisać, a wcześniej zbadać? Marcinowi Lutrowi zawdzięczamy odnowę i reformę Kościoła. Kościół nadal jest jeden i niepodzielony czego wciąż tzw. tradycjonaliści nie rozumieją. Odeszli ci co chcieli. Czyżby powyższy artykuł wpisywał się w tradycjonalistyczny nurt potępienia prawdy o wolnej woli człowieka?
ponad 4 lata temu / magis
 
Ośmielę się podpowiedzieć wertowi... Przyczyna jest dość prosta. Niemiecka hierarchia KK żyje własnym życiem, hojnie sponsorowanym przez państwo z tzw. podatku kościelnego. Niemieckiej hierarchii nie przeszkadza to, że kościoły są puste (mniej sprzątania, niższe opłaty za energię...). Ksiądz Profesor Guz w jednym ze swoich wystąpień zdiagnozował "niemiecką duszę" bardzo trafnie - warto posłuchać nagrania. Niemiecka buta, pycha, bezczelność wychodziła już wielokrotnie w historii Europy. To jest zaraźliwe - zauważyłem te symptomy u Polaka, który dość długo tam mieszka i pracuje. Ich wpływy w całym KK zawsze były duże i bardzo dbają aby zachować ten stan. Nawet wrzeszczenie im prosto do ucha "stop niemieckiej bezczelności" niewiele da - odwrócą się szukając do kogo jest to wezwanie. Przecież nie do nich - herrenvolk. Nie ma co szarpać sobie nerwów - jeszcze się przydadzą. Trzeba się modlić i dawać przykład. To zawsze daje jakąś nadzieję. Szacunek dla Prof. Kocharczyka
ponad 4 lata temu / Gregorius_M
 
Czlowiek wyswiecony bez wzgledu czy diakon czy kaplan podporzadkowac sie musi osoba swieckim, ktore czuja wstret do hierarchi koscielnej. W parafiach o liczbie odprawionych Mszy sw. i nabozenstw, decyduje komitet liturgiczny skladajacy sie z czlonkow rady parafialnej i zarzadu parafii, nawet proboszcz jest tylko czlonkiem tego komitetu i moze byc przeglosowany!!! A prym wioda panie z rocznikow 68, ktore odczuwaja checi przezycia ciagle nowszych form liturgicznych niezgodnych z obrzadkiem katolickim!!! Problem najlepiej opisal w magazynie CICERO 18 sierpnia Alexander Kissler w artykule pt. "Brak kaplanow jest pozadany" on opisuje cala prawde o parafiach "nowego typu", o galopujacej laicyzacji kosciola niemieckiego!!! Chetnie moge go udostepnic! Jesli osoba konsekrowana, bez wzgledu czy kaplan czy diakon musi pytac o zgode swieckich by odprawic nabozenstwo czy Msze Sw. to sprawa takiego pozadku w kosciele jest juz przesadzona! Serdecznie Pozdrawiam!
ponad 4 lata temu / okirex
 
Zagadzam sie ze wszystkimi tezami upadku kosciola niemieckiego Panie Kucharczyk, ale miesza pan pojecia dogmatow z celibatem, ktory jest postanowieniem dekretowym jednego z papiezy, a nie jest dogmatem! Zadam Panu jeno pytanie Panie Kucharczyk: ILU APOSTOLOW BYLO ZONATYCH? Odpowiedz powinna podyktowana rozumem nie belkotem mieszania pojec! Msza sw odprawiona przez kaplana zonatego bedzie mniej wazna od tego, ktory zyje w celibacie?! Blad kosciola niemieckiego polega na tym, ze swieccy dostali sie na decydujace stanowiska w kosciele i prowadza swoja dzika odnowe, bo nawet oni kieruja wyswieconymi diakonami i kaplanami!!! Pozatym panuje lewacki obled zwany potocznie lemingnoza, upadek spoleczenstwa niemieckiego nie przyniesie zmian w powolaniach, nawet po zawieszeniu celibatu. Tu statystyki mowia za siebie nawet kandydatow w diakonacie stalym jest za malo by udzwignac potrzeby duszpasterskie kosciola niemieckiego. CD...
ponad 4 lata temu / okirex
 
Zastanawiam się jak to możliwe że tak wielkie wpływy w KK mają biskupi Kościoła który praktycznie nie istnieje; biskupi którzy w swojej działalności ponieśli katastrofalną i kompromitującą klęskę tracąc prawie wszystkich wiernych. Ile trzeba mieć w sobie pychy, buty i bezczelności żeby przy tym wszystkim pouczać innych. Jeżeli mimo to inni biskupi słuchają ich głosu to trzeba zapytać się z troskę o stan ducha i umysłu tych biskupów którzy za autorytety uważają pasterzy którzy zgubili swoje stada prawie w całości. Czy nie czas powiedzieć STOP NIEMIECKIEJ BAZCZELNOŚCI?
ponad 4 lata temu / wert
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.