DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy to znaczy,że akt intronizacji Chrystusa w Polsce odbedzie sie bez udziału kardynałów? To sprawa wazniejsza niz udział w konsystorzu.
ponad 3 lata temu / podlasie
 
Książęta. ..pełna pokora i chęć służenia bliźnim ...
ponad 3 lata temu / refleksja
 
Nominacje kardynalskie dla takich osób jak aabp. Cupich czy De Kesel faktycznie źle rokują. Ale odwagi! Bóg pisze prosto po liniach krzywych. Papież Franciszek, z sobie znanych tylko względów, w świecie zachodu wynosi na wyższe stanowiska hierarchów często stojących na bakier z odwieczną Nauką Kościoła. Jednocześnie jednak dąży do zwiększenia reprezentacji "trzeciego świata", co musi przyczynić się do tendencji konserwatywnych w kolegium kardynalskim. Afryka nie da sobie w kaszę dmuchać.
ponad 3 lata temu / Jakub Majewski
 
do @pote - nie wiem przyjacielu czy coś piłeś, jest zgorzkniały, czy może z Ciebie typ "częstochowskiego" poety, ale 1/ co ma piernik do wiatraka? i co w ogóle chodzi w Twojej wypowiedzi?2/ idąc Twoim tokiem rozumowania Pan Jezus na uczniów powinien był wybrać raczej dobrych i mądrych studentów z wysoką elokwencja niż prostych rybaków czy przestępców. W końcu do rybaka to raczej po rybę, prawda?
ponad 3 lata temu / pote
 
?Kardynalat nie oznacza wyniesienia ani zaszczytu, ani odznaczenia. To po prostu posługa, która wymaga szerszego spojrzenia i wielkiego serca. I choć wydaje się to paradoksem, spoglądanie bardziej w dal oraz miłowanie bardziej powszechne i czynne można osiągnąć jedynie naśladując drogę Pana: drogę uniżenia i pokory, przyjmując postać sługi?. Słowa te czytamy w liście, jaki Papież wystosował do nowo mianowanych kardynałów. Franciszek zachęca ich do przyjęcia tego wyboru z ?prostotą i pokorą serca?. Prosi, by radość, która towarzyszy takiej chwili, ?była daleka od jakiegokolwiek przejawu światowości czy świętowania, obcego ewangelicznemu duchowi surowości, skromności i ubóstwa?. list p.F. z 2014 r.
ponad 3 lata temu / sacerdos
 
No no. Nauk takich sam zażyj. Ożeń się z ladacznicą, na korepetytora swoich córek wynajmij młodego imigranta z Maghrebu, oddaj swoich synów na "nauki" do Biedronia, zarząd swoim mieniem oddaj bezdomnemu alkoholikowi, a jak nie daj Boże "wypadnie" ci wyrostek robaczkowy wal jak w dym do krawcowej- każda w cięciu i zszywaniu biegła jest jak mało kto. Na zdrowie...
ponad 3 lata temu / @pote
 
Trafne spostrzeżenie! W tym tkwi klucz do rozróżniania między ludźmi wykształconymi a wykształciuchami. Tytuły mają równie znakomite i równie nobliwe, mądrością jaśniejące oblicza...puki gęby nie otworzą.
ponad 3 lata temu / @zbm
 
"A ci, którzy ważą się zmienić choćby jedną literę, niechaj będą przeklęci na wieki" - jakoś to w "ten deseń" było. Widzę tu co najmniej jakąś niekonsekwencję. Bardziej rozgarnięci poczują dysonans poznawczy. Arcykapłanom zaś to nic a nic nie wadzi. Nawet tu jakowyś pobożny bolszewik zauważył, ze tytuł książąt Kościoła jakoś im nie przystoi. Sami Go też pohańbili i znieśli, więc "towariszcz nie bojsja".
ponad 3 lata temu / agricola
 
pote Kościół jest hierarchiczny a nie demokratyczny.Demokracja to herezja "władza pochodzi od ludu"Pismo Święte i Tradycja oraz Urząd Nauczycielski Kościoła stanowią organiczną całość.[por Konst Dei verbum VATICANUM SECUNDUM].
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Arcy-biskupi-"książęta",biskupi-metropolitalni, diecezjalni, pomocniczy etc..etc, diakoni, prezbiterzy, arcypresbiterzy,prałat, kanonik, ksiądz itd..itd.(pomijam już stanowiska wybitnie "służbowe", i dalej to już mądre głowy czyli rektorzy, profesorowie, doktorzy habilitowani...itd., a większość z nich mówiąca językiem nawet dla swoich niezrozumiałym....a Pan nasz Jezus Chrystus mówił do rybaków i jadał z nimi posiłki...eh....,
ponad 3 lata temu / zbm
 
Kochani, skonczcie z takimi okresleniami jak "ksiazeta" czy ekselencje, eminencje. Przeciez Pan Jezus tak nie uczyl. To jakis sztuczny twor tytulow majacych na celu stworzenie podzialu na plebs i utytulowanych medrcow. Wszyscy jestesmy rowni i wszyscy jestesmy bracmi. A biskupow co najwyzej mozna nazywac biskupami. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / pote
 
Abp Blase J. Cupich, Arcybiskup Chicago (USA) Brawo, brawo ... No to będzie wesoło ...
ponad 3 lata temu / XYZ XYZ 222
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.