DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Naród ma trwać Piotr Jaroszyński - koniecznie. Ludzie zniewoleni są chciwi. Chciwość ta jest pewnego rodzaju pazernością, która nie cofnie się przed niczym, aby tylko zaspokoić swoją zachłanność, czy swoje żądze choćby ze szkoda dla innych nawet dla najbliższych. Widziśz ?
6 miesięcy temu / Jerzy
 
Sądzę, że różnorakie filmy, wyrażane opinie wypaczają obraz finansów Kościoła. Trzeba podać do publicznej wiadomości skąd Kościół czerpie dochody, jakie podatki zobowiązany jest płacić jako instytucja i jakie płacą księża.Kiedyś komuniści wypłacali " swoim " księżom pensję, a ci musieli być lojalni wobec swoich mocodawców. Historia zatoczyła koło.
6 miesięcy temu / Jonas
 
Co miesiąc w Niemczech płacę 8% podadku kościelnego.Są ludzie któży zarabiają ; np.w Porsche tysiące Euro miesięcznie i muszą oddawać setki Euro na kontrowersyjne działania Kościoł Niemieckiego.Co robią młodzi ? -wypisują się z Kościoła Przykre! Nowa Apostazja demokratycznej dyktatury.
6 miesięcy temu / HD
 
co to znaczy rozdział Kościoła od państwa?przecież Kościół istnieje w określonym państwie. W istocie,rozdział oznacza dyskryminację Kościoła.We współczesnych czasach i w tzw.demokrarycznych państwach prawa dązy się do unicestwienia Kościoła jako strażnika wartości moralnych oraz prawa naturalnego /Boskiego/,a współczesna tzw.klasa polityczna che wprowadzić wszelkie dewiacje jako normy obowiązujące. Myślę,że doczekamy czasów, że Biblia prawnie zostanie uznana za mowę nienawiści i głoszona na jej podstawie nauka oraz poglądy. Już w tej chwili za nazwanie np. homoseksualizmu zboczeniem w wielu krajach idzie się do więzenia.
6 miesięcy temu / marek
 
Tylko taca! Płacenie Kościołowi z budżetu uzależnia duchownych od decyzji polityków! Idą na ich pasku i mówią politpoprawną papką! Zobacz co się dzieje w RFN! Tylko taca i nasza hojność uniezależni duchownych od ideologów!
6 miesięcy temu / do Ala
 
Myślę , że pomysł,żeby katolicy opodatkowali się na rzecz swojego Kościoła, to nic złego. Nie mam nic przeciwko temu , żeby w formularzu podatkowym była rubryka dotycząca , jakiemu Kościołowi chcę przekazać np . 1% swojego podatku. Byłoby jasne ile Kościół dostał od wiernych. Mamy ponad 90% ludzi wierzących , pieniędzy byłoby naprawdę sporo, a zamknęłoby to usta przeciwnikom religii w szkole , bo z tych pieniędzy byliby opłacani katecheci.Mój brat mieszka w Niemczech i płaci podatki na swój Kościół. Jego proboszcz , nie musi prosić o wsparcie , kiedy coś trzeba w kościele naprawić. Uważam , że katecheza powinna być na początku lub na końcu zajęć , jeśli w klasie są dzieci , które nie uczęszczają na religię, wtedy nikomu "nie zawadza". Nie trzeba wielkich zmian, żeby nie powodować konfliktów. My katolicy , powinniśmy łączyć , a nie dzielić.
6 miesięcy temu / Ala
 
Nie takie szalenstwo. Maja piekny prezent od plastykowych Katolikow, ktorzy poszli obejrzec i co wiecej zaplacic wiecej niz daja na tace szmatlawy film z polki pana Goebelsa. Zobaczyli jak duzo ludzi jest gotowych placic za plucie na kosciol i stwierdzili, ze to juz czas :(
6 miesięcy temu / Grzegorz
 
do Alek: wspaniała propozycja. Jesteśmy za. Kształcenie dzieci katolickich tylko w szkołach katolickich. Nauczyciele z wartościami katolickimi - żaden "farbowany, papierowy katolik". Najwyższy czas by zostali w swoim "gronie" Czy od rabinów żądają żydzi rozdziału " ich kościoła od państwa" ?? Czy wiedzą, że w interesie narodu wszyscy idą razem?
6 miesięcy temu / Ireneusz
 
do Alek: ciekawe co by było gdyby zrealizować "rozdział państwa od Kościoła" z Twojej wizji :D ciekawe po ilu latach, a może i miesiącach, świeccy chcieliby uciec spod świeckiego porządku pod skrzydła katolickiej organizacji społecznej :)
6 miesięcy temu / do Alek
 
Fatima rozaniec!! Potężna modlitwa za Polskę!
6 miesięcy temu / gość
 
Rozdział Kościoła od państwa? na pewno chodzi o to, że świeckie państwo nie będzie finansować księży, a katoliccy obywatele nie będą finansować świeckiego państwa. Czyli katolicy zostaną zwolnieni od wszelkich podatków na rzecz instytucji o charakterze świeckim, takich jak gminy, budżet państwa itd. Katolicy nie będą mogli narzucać żadnych regulacji świeckiemu państwu, a świeckie państwo nie będzie nic narzucać katolikom, czyli np. nie dotyczyć będzie katolików RODO, ustawa o przemocy w rodzinie i inne o charakterze świeckim nie będące do pogodzenia z katolicką wiarą. Państwo nie będzie liczyć pieniędzy z tacy ani nie będzie opodatkowywać księży od liczby parafian, tak jak ma to miejsce teraz. W szkołach, do których uczęszczają katolickie dzieci, nie będzie seksedukacji ani wtrętów z tzw. teorii ewolucji. Państwo nie będzie od katolików ściągało żadnego "podatku kościelnego", nie będzie inwigilacji katolików. Tylko wtedy rozdział będzie prawdziwy a nie fikcyjny.
6 miesięcy temu / Alek
 
Do Grzegorz. Masz rację!
6 miesięcy temu / gość
 
Czy dobrze widzę, że mówią stoimy nad przepaścią ......mamy wybór,dajemy krok naprzód? Nie pytaj co Ojczyzna ci dała, zapytaj co ty dałeś Ojczyźnie J.F.Kennedy. Ile dziedzin w Polsce jest do uporządkowania?? Czy niemal wszystkie instytucje były latami odsadzane "swoimi"? Da się wymienić od razu, jeżeli te instytucje muszą działać i odsługiwać klientów, strony, podatników i in.? Może ten rząd pro Polski, pro=rodzinny jest jedyną i może ostateczną szansą na uratowanie Polski?? Ale ''Panie Boże Wszechmogący Niech zstąpi Duch Twój i odnowi Oblicze Ziemi tej Polskiej Ziemi". Prosimy o 10. różańca codziennie za Ojczyznę. Lektura Henry Ford "Międzynarodowy żyd"
6 miesięcy temu / Mędry
 
Ja już w czasach PO-PSL prosiłem i błagałem duchownych o pomoc, bo prześladują nas za to, że jesteśmy katechetami, i co nic nie zrobiono a antyklerykalizm rośnie.
6 miesięcy temu / Teolog
 
Lewactwo i talmudyczne żydostwo to największa udręka tego Świata. Polacy powinni zapoznać się z książką ks. dr. Trzeciaka. tam jest cała prawda.Książka jest w internecie w formacie pdf.
6 miesięcy temu / WSK
 
Jest takie powiedzenie - "Gdzie kot spi tam myszy harcuja". W starym i nie zadbanym domu wilgoc, grzyb i robaki wychodza na wierzch. Jesli my nie bedziemy Chrzescijanami takimi jak mamy byc, jesli nie bedziemy sie modlic za naszych wrogow tak jak Jezus nam przykazal, to oni beda kompletnie bezbronni wobec diabla, a on bedzie ich niszczyc i uzywac ich przeciw nam. I zrobi tak, bo my nie robimy tego o co Bog nas prosi i bedzie to sprawiedliwe.
6 miesięcy temu / Grzegorz
 
"Zamiast obciąć łby czerwonemu smokowi ,znajdują się zauroczeni "miłosierni",którzy oswajają ludzi z lewacką zarazą-koniunkturalnie nawet PIS opowiada bajdy o "dobrym " Gierku" --- PS tego nie robi koniunkturalnie. To co wygląda na taktykę PIS w rzeczywistości jest prawdziwą strategią (celem) PIS.
6 miesięcy temu / Zoltar
 
Cała platformerska opozycja ma potencjał na jakieś 45+ procent wyborców. Wygrać z prawicą nie może, ale PIS próbuje skutecznie przegrać. Od 3 lat nie dało się skasować dżenderyzmu ze szkół, azyl dla Norweżki został wymuszony przez Ordo Iuris, konwencja przemowa nie została wypowiedziana, przemoc w rodzinie definiowana jest po lewicowemu, teraz rusza znów sprawa niezałatwionej aborcji. To musi skutkować odejściem od PIS prawicowego / katolickiego elektoratu i pozwoli PIS logicznie przegrać wybory do sejmu. A potem platformesi dadzą starszym braciom to co im ustawa JUST obiecała, a PIS pozostanie dziewiczy.
6 miesięcy temu / Zoltar
 
Biedni lewacy! Wierzą, że sukces frekwencyjny filmu "Kler" przełoży się na ich sukces wyborczy... Pozdrowienia dla Palikota - też wierzył w takie prawidłowości.
6 miesięcy temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
Niektórym żyje się łatwo i przyjemnie to zaczyna im nawet religia przeszkadzać.
6 miesięcy temu / Ola
 
A kto wyhodował tych żałosnych wesołkow? kLD i UW!
6 miesięcy temu / Zbigniew
 
jak zwykle "lewica" podzieliła role : miły uśmiech i czułe słówka - tzw 'twarze lewicy" , a walenie bejsbolem po głowie zakapturzeni anonimowi rzeźnicy. Proszę opublikować zdjęcie polityka niemieckiej AfD po zamachu na niego w Bremie. Ilu z działaczy lewicy dostało bejsbolem po głowie w ciągu ostatnich 30 lat ?
6 miesięcy temu / Pejot
 
Zniszczyć demokrację!!!!!!!
6 miesięcy temu / Turtelini
 
Niech każdy z nas włączy do swoich modlitw intencję o nawrócenie dla tych ludzi, szczególnie Nowackiej i Zandberga
6 miesięcy temu / Toni
 
mniej [email protected] sam bym tego lepiej nie ujął. Poza tym, taka pewność siebie nigdy do niczego dobrego nie prowadzi: wszędzie, nawet w komentarzu politycznym, ważna jest pokora - pycha i tak wielka pewność siebie może skończyć się tragicznie i cały ten wyśmiewany scenariusz może - niestety - się spełnić. Zalecałbym bardziej umiarkowany optymizm i więcej ostrożności w prognozach politycznych. No i najważniejsze: nigdy nie wolno nie doceniać i bagatelizować przeciwnika: ten - na pozór - bezzębny drapieżnik, może nas jeszcze dotkliwie pokąsać lub zagryźć.
6 miesięcy temu / rozbawiony
 
A ja myślę, że realnym zagrożeniem jest"fajny Kościół"a nie "nowi czerwoni" .
6 miesięcy temu / ena
 
Myslowy błąd ,Panie Redaktorze-nigdy nie wchodzi się do tej samej rzeki- Dzisiaj wnuczek nie idzie z babcią do koscioła ,bo wybiera facebooka i stamtąd czerpie wiedzę o pazernych "czarnych" a babcia też idzie na fitness zamiast modlić się o rodzinę....rosnie pokolenie czerwonych janczarów,gotowych ślepo wyrzynać wrogów ludu-oczywiscie wyrzynać tolerancyjnie
6 miesięcy temu / mniej optymistycznie
 
Zamiast obciąć łby czerwonemu smokowi ,znajdują się zauroczeni "miłosierni",którzy oswajają ludzi z lewacką zarazą-koniunkturalnie nawet PIS opowiada bajdy o "dobrym " Gierku, bo o biznesowych liberałach stawiajacych w Brukseli pomniki ideologowi zbrodni-Marksowi to wiadomo od dawna
6 miesięcy temu / fajny kościólek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.