DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale jak to sprawdzić?
7 miesięcy temu / JelloBiafra
 
Jesteś pesymistą. Z naszej parafii w ośmiotysięcznej miejscowości w ciągu ostatnich dwóch lat wyświęcono trzech księży, mamy też chłopaków w seminarium. A tak w ogóle pod względem moralnym świat sięgnął dna, a więc nadchodzi czas, kiedy zacznie się od niego odbijać.
7 miesięcy temu / @janek
 
Wszystko fajnie, tylko trochę za późno, coraz mniej już chętnych do seminariów, powolny koniec Kościoła staje się faktem.
7 miesięcy temu / Janek
 
jakim cudem tak do tej pory nie było ? obudzili się z wielkiego snu ? to na kim opierali swoje zasady do tej pory ? to jakiś koszmar !
7 miesięcy temu / Ewelina
 
Rekrutacja i formacja musi odbywać się na sposób żołnierski... Mlodzi ludzie muszą czuć, że idą na wojnę ideową, muszą być twardzi do bólu, aby duch świata ich nie złamał, muszą wiedzieć na co się decydują... Ktoś im musi to przekazać i pokazać... Muszą też nauczyć się żyć w ekstremalnych warunkach wyrzeczenia... Dlatego jeżeli będą uczeni folgowania wygodnemu stylowi życia, to nic z tego nie będzie... A po za tym dalsza formacja, która chyba leży na całej lini...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
Kiedy poznamy kolory, to nie uważam za konieczne przyjmować zasadę typu "pamiętaj, że śnieg jest biały i tylko biały". Ewangelia zaczyna co raz bardziej nie wystarczać, żenujące!. Postępowym katolikom Chrystus jawi się jako zacofany archetyp i raczej nie zmartwychwstał...
7 miesięcy temu / Ante Portas
 
@trooper: To tak prosto nie zadziała. Obecni homoseksualiści zdołają zdeprawować wielu młodych zanim wymrą i sprawa będzie ciągnęła się dalej. Takie powiązania zbudowane na deprawacji są bardzo silne i bardzo skryte, więc tą metodą ich nie wyplenisz. Popatrz na Paetza i jego popleczników, popatrz na tych, którzy zwalczają x. Isakowicza. Oni wciąż są aktywni i wciąż trwają na wysokich stanowiskach, nawet w KEP.
7 miesięcy temu / Bondaree
 
Do seminarium dostanie się jako niewinny młodzian a z czasem pozna intymne życie między mężczyznami bo tych, którzy się już "zaadoptowali" i "zintgrowali" z lawendową mafią, już nikt nie zliczy. Dobre i świeże owoce zawsze zgniją po jakimś czasie kiedy się złączą z tymi zgniłymi. Dopóki się nie wyczyści szeregów zakonnych z tej zarazy, dopóty będą się mnożyć w śród duchowieństwa przypadki homoseksualizmu i pedofilii. Przecież to chyba jest tak jasne jak słońce. To stara baba nieczytata, niepisata wie, że jak ma kilka zgniłych ziemniaków w piwnicy to je musi wyrzucić bo wszystko jej zgnije. Nasi hierarchowie najwyraźniej boją się kogokolwiek ruszyć z tych już zaasymilowanych w tzw. siatce homo, bo mogliby się co niektórzy wygadać i rzucić parę nazwisk dostojników Kościoła w Polsce. Ooooj, nie byłoby tak różowo, a raczej purpurowy. Obawiam się, że w kościołach już by się nie odprawiały koncelebry po 10,20 albo 50 jak np. na Jasnej Górze każdego dnia.
7 miesięcy temu / Dato
 
Zaraz jakieś gremia wyskoczą że to nielegalne i powinni przyjmować pedofili, zoofili i nekrofili - przecież nie można prześladować ze względu na orientację. Jak tak można sodomitów prześladować?
7 miesięcy temu / Jot
 
Benedykt nakazał zgłaszanie choćby podejrzeń o pedofilię i co? polscy biskupi to zignorowali
7 miesięcy temu / @trooper
 
O kilkadziesiąt lat za późno.
7 miesięcy temu / Sal
 
Ani słowa o grzechach przeciw szóstemu przykazaniu wołających o pomstę do nieba. Coś tu nie gra!
7 miesięcy temu / fundacja wytryc
 
Nic nowego to nie wnosi
7 miesięcy temu / x
 
@Karol Jak ta zaraza będzie się rozszerzać skoro Benedykt XVI zakazał brania do seminariów homoseksualistów? Jak nie będzie naboru to obecni homoseksualiści wymrą i ślad po nich nie zostanie.
7 miesięcy temu / trooper
 
3 lata czekali na wdrożenie w życie wytycznych Watykanu?! A co z działającą już LAWENDOWĄ MAFIĄ i jej rozlicznymi adherentami? Wszystkich homoseksualnych kapłanów i biskupów należy bezzwłocznie usunąć ze stanu duchownego! Bez tego ta zaraza będzie się tylko rozszerzać!
7 miesięcy temu / Karol
 
Bardzo dobrze, że stworzono taki dokument, w razie, gdy się okaże, że kandydat na księdza niewłaściwie się zachowuje, będzie to narzędziem do jego usunięcia z seminarium. Pozostaje jednak jeszcze zatwierdzenie przez Watykan.
7 miesięcy temu / :)
 
a to wcześniej było inaczej?? no i pytanie jak to sprawdzą?
7 miesięcy temu / klik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.