DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Zaszczep się a ominą cię niektóre obostrzenia

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Zaszczep się a ominą cię niektóre obostrzenia
fot. Mateusz WlodarczykArchiwum: Forum

Na stronie KPRM opublikowano najnowszy projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Jeśli zostanie przyjęty, będzie wprowadzał przywileje dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Są nimi m.in. zwolnienia z konieczności przestrzegania niektórych obostrzeń, a także rezygnacja z przymusowej kwarantanny po kontakcie z chorym.

 

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KPRM, osoby, które zdecydują się zaszczepić, będą mogły skorzystać z pewnych przywilejów. Pacjenci, którzy przyjmą szczepionkę przeciwko Covid-19, nie będą podlegać limitom dotyczącym spotkań towarzyskich, a także nie będą zmuszane do odbywania kwarantanny.

 

Projekt rozporządzenia rady Ministrów zakłada, że w przypadku kontaktu osoby zaszczepionej z inną osobą chorą na Covid-19, osoba zaszczepiona nie będzie kierowana na odbycie domowej kwarantanny. Co więcej, pacjenci po szczepieniu bez dodatkowych testów będą również mogły korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie będzie również przeciwskazań do przyjęcia takich osób w domu pomocy społecznej.

 

W dokumencie widniejącym na stronie BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów znajdują się również informacje o dodatkowych restrykcjach. Chodzi o obostrzenia w prowadzeniu usług hotelarskich oraz w działalności galerii handlowych. Nie wiadomo jednak jak ostatecznie będą one wyglądać.

 

Wiadomo również, że restrykcje obejmą baseny, aquaparki, a także wszystkie siłownie i centra fitness. Otwarte za to będą ośrodki świadczące działalność leczniczą dla pacjentów lub zawodników zawodowych, występujących w kadrze narodowej.

 

Nowe obostrzenia spowodują również czasową likwidację działalności wesołych miasteczek, parków rozrywki, pokojów zagadek, a także wszelkiej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej. Zakaz dotknie również stoki narciarskie, które pod decyzji premiera będą zamknięte.

 

 

Źródło: interia.pl, bip.kprm.gov.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-12-20 14:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy WIRTUALNY medialny świat, wirtualne, medialne informacje i przestraszonych nierozumnych polityków Władzy. A może by tak pod KLOSZ TEN medialny prounijnyrząd a posłów aby wypoczęli na Stadion Narodowy. Jesteśmy świadkami i uczestniczymi BEZ NASZEJ ZGODY WOLI w tzw. NARODOWYM ZASTRASZANIU i OGŁUPIANIU Polaków. Jak widzimy Świrus salonów warszawskich nie tylko zaatakował PO ale i PiS. Stąd popis-y medialnej GŁUPOTY GLOBALNEJ.
26 dni temu / iskierka
 
Na internecie można wszystko znaleźć. Nawet to, że Jezus nigdy nie istniał, Ziemia jest płaska, że nie ma Boga etc. Nie ma co panikować. Poznanie prawdy wiąże się z poznania Chrystusa i to poznanie przynosi pokój. A szczepionki nie brać przez co najmniej rok - chodzi o efekty uboczne i wpływ na dziedziczenie. Poza tym jest podejrzenie, że nośnik bazuje na aborcji a zatem bez cienia wątpliwości jest niebezpieczny.
26 dni temu / @Dagmara
 
PS Poszukajcie info w necie o amerykańskiej pielęgniarce, która po zaszczepieniu się, w czasie konferencji straciła przytomność i wkrótce zmarła.
27 dni temu / Dagmara
 
Znamię bestii, które ma niby ułatwić życie.
27 dni temu / Syk
 
Niedługo zamkną nam ubikacje i zabronią wydalania,bo w kale jest koronawirus i trzeba go nie wypuszczać z kiszki stolcowej. Może każą zatkać też inne otwory. Na końcu tej paranoi zamkną chmury,góry,doliny,itd.
27 dni temu / Anonim
 
Jak się zaszczepisz to zejdziesz szybko i ominie Cię wszystko, w niebie będzie tylko lepiej. Muszę to przemyśleć.
27 dni temu / Dagmara
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.