DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ani 500+ czy 1100 dla emerytów nie przekupi mnie PIS i tak na niego nie będę głosował. A ten, co ma trochę rozumu to wie, do czego to doprowadzi Polskę, że będą nas przeklinać nawet prawnuki do trzeciego a może czwartego pokolenia, bo będą musieli płacić, bo nic nie jest za darmo. Bogatsze państwa takiej głupoty nie robią, co rządy Polskie. Bo rządy utrzymują się tylko z podatków i to, co da im naród swoich pieniędzy nie mieli i nigdy mieć nie będą. Żeby dać to drugiemu trzeba ukraść taka jest prawda. A niech wygra PIS to on sam wam zabierze te 500+ a jak nie to zrobi takie podatki, że te 500+ nie będzie miało żadnej wartości a zaczęli już od śmieci, że podrożały to, kto je produkuje zwykły śmiertelnik, że folia i plastyk znajduje się wszędzie. Wejdziesz do sklepu i chcesz kupić 10 artykułów i wszystko będziesz miał w plastykach i foli i nawet ogórek będzie w plastykowym k?.nie a ile jest napoi w szklanych opakowaniach powiedz mi jak nie w plastykach i nalepka też plastykowa i
3 miesiące temu / Henryk
 
Czy dzieci obcokrajowców, których jest w wielu miastach więcej niż Polaków tez dostają 500+ ..a obowiązek wynikający z zadłużenia spadnie na barki pokoleń Polaków w przyszłości?? W jakich bankach brane są kredyty na ten cel??? Był plan PO PSL dot. Lasów Państwowych a teraz ??? Polacy są wspaniałym pracowitym narodem, czy nie lepiej .stworzyc możliwość prowadzenia działalności ... zamiast kontynuować po poprzednikach na pozwolenia obcym na nowe Lidle, Biedronki i in? Kto je wpuścił do Polski to przyczynił się do upadku polskich małych firm ze zdrową zywnością. Vide Kalwaria Zebrzydowska w pobliżu dworca autobusowego ..nowy hipermarket w budowie.
3 miesiące temu / Waldemar
 
Brawo Pis. To mi się podoba.
3 miesiące temu / lolo
 
i znowu nam dowalą podatki
3 miesiące temu / vat-man
 
Zeby potem nie bylo tak, ze Izrael dal i Izrael wzial, z procentem.
3 miesiące temu / Zygmunt Jaslows
 
Do Podajnick - ale co dzieci mają do pracy? Dziecko nie jest w stanie na siebie pracować. Dlatego potrzebna jest pomoc państwa dla rodzin z dziećmi, bo te pieniądze są właśnie przeznaczane na dzieci. Proponuję myśleć logicznie.
3 miesiące temu / Ricky
 
Pan Jezus w Piśmie Świętym wszędzie mówi, żeby dzielić się z innymi, żeby oddać własny płaszcz ubogiemu itp. Pan Jezus popiera pomaganie sobie i tymże właśnie jest 500 +. Dzielenie się z innymi, bardziej potrzebującymi, a z pewnością ci co mają dzieci są bardziej potrzebujący, jest godne naśladowania i pełne pochwały. Społeczeństwo winne jest troszczyć się o wdowy i dzieci i tak właśnie robi PIS, co jest naprawdę wspaniałą inicjatywą.
3 miesiące temu / Igor
 
Wasz Program jest świetny. Bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie zadbał o Polskie rodziny. Popieram to całym sercem. Ta pomoc w postaci 500 + bardzo nam wszystkim pomaga, a bogaci nie jesteśmy. Te pieniądze, które dajecie wracają do budżetu Państwa, bo w Polsce - naszym kraju je przecież wydajemy. Wasz program pomógł milionom Polskich rodzin za co wam z całego serca dziękuję. Modlę się za was abyście dobrze wypełniali wolę Bożą, a poprzez swoje decyzje przyczyniali się do dobra nas Polaków. Dziękuję. Nareszcie w Polsce jest realna pomoc dla rodzin z dziećmi, pomoc, która była baaardzo potrzebna i bardzo realnie i mocno nam ułatwia życie.
3 miesiące temu / Filomena
 
w Niemczech Kindergeld dostają tylko ci, którzy pracują. "Kto nie pracuje ten niech nie je" tak mówi Pismo!
4 miesiące temu / PODAJNICK
 
Szanowni państwo dalej głosujcie na popis i im podobny a nie zostawią Wam nic oczywiście z mordami pełnymi frazesów że to dla Waszego dobra.
4 miesiące temu / Wojciech
 
Człowiek, który przez pół roku musi pracować na podatki, wolny nie jest.
4 miesiące temu / man
 
Wolność, równość... zapomniał o braterstwie.
4 miesiące temu / matkaPolka
 
Rolnicy dzisiaj Warszawie zablokowali rondo Zawiszy podpalili opony wysypali jałbka na ulicę zablokowali ruch tramwajów i autobusów i samochodów ,Agro Unia walczy o Polskę o Polską żywność likwidowane są rodzinne gospodarstwa rolne.M i n z Ukrainy są sprowadzane produkty rolne ??Koncerny wybudowały na terytorium Polski wielkie farmy do produkcji m i n trzody chlewnej nafaszerowanej antybiotykami .
4 miesiące temu / Tomasz
 
Myślę, że 500+ nie powinno być uznawane za socjalizm czy rozdawnictwo. Może nawet takie podchodzenie do tego programu, który ogranicza biedę, jest czymś złym i niesłusznym? Żona ma rodzić i wychowywać dzieci i zajmować się domem, jeżeli z tego powodu nie idzie do pracy zarobkowej, to nie ma jakiegoś wielkiego problemu. Gorzej, kiedy mężczyzna nie ma pracy. Uważam, że są grupy tacy jak niepełnosprawni w lżejszym stopniu, którzy mogą mieć bardzo ciężko o pracę, którym pieniądze od państwa by się przydały bardziej niż rodzinom mającym jedno dziecko. Myślę też, że można byłoby wprowadzić zasadę "złotówka za złotówkę" przy 500+. Trzynaste emerytury i renty to zły pomysł. Jak dorosły nie uczy się i nie ma dochodu chociażby renty czy zasiłku, tych ok. 350 zł na miesiąc, to według mnie jest to patologia.
4 miesiące temu / aukorygik
 
P I S to Sanacja Bis A B W jest wysyłane do niezależnych dziennikarzy i Patriotów Polskich konfiskata komputerów nośników danych książek na polecenie prokuratury tj walka :"mową nienawiści"tj lewacką cenzurą ,Są prześladowane osoby mówiące prawdę o władzy "mówienie prawdy jest mową nienawiści"G Orweel .Premier Mateusz Morawiecki podpisał Kodeks walki z "mową nienawiści"A gdzie obrona dzieci poczętych Ustawy chroniące życie wylądowały w koszu na śmieci ??"DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY LUB ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM""NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIERZ JAN PAWEŁ II ."PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM"BŁ KS JERZY POPIEŁUSZKO.Programem socjalnym władze nie kupią głosów ,Zbliża się Kryzys Światowy poważne państwa kupują złoto cały program socjalny rządu warszawskiego padnie ,Cześć społeczeństwa Polskiego kora nie myśli telewizorem na pewno nie zagłosuje na P I S ,W mediach głównego ścieku jest nachalna propagan
4 miesiące temu / Tomasz
 
@kasiakasia - akurat krytyka programu 500+ z pozycji katolickiej i wolnorynkowej była od początku. Jeśli uważa Pani, że krytyka socjalistycznego programu, który to socjalizm jest potępiony przez Kościół jest równoznaczna z akceptacją dla imigrantów i abyśmy się nie rozmnażali to zakrawa to na paranoję. A twierdząc, że ma Pani gdzieś zadłużanie własnego kraju pokazuje, że to Pani jest nie tylko nieodpowiedzialna, bo postawi Pani własne dzieci lub wnuki w dramatycznej sytuacji bankrutujący kraj zderzy się chociażby z hiperinflacją a ta naszym sąsiadom wiadomo co przyniosła ale i zupełnie nie ma Pani pojęcia o gospodarce. A co do likwidacji jednorękich bandytów - jeśli to ma być kwestia pochwały dla PiS to ja wysiadam. Owszem zrobili sporo dobrego jak np. domniemanie niewinności przy kontroli skarbowej, ale to, że nie można ze znajomymi zagrać w texas holdem czy zagrać na maszynie to zwyczajna kpina.
4 miesiące temu / Akwin
 
No proszę,ile komentarzy pod programem wyborczym.Na inne artykuły jakoś brakuje dogłębnej analizy.Ale widać,że toczy się potężna walka o władzę w Polsce.Jak dawali 500 od drugiego dziecka to źle,że nie od pierwszego.Jak dają od pierwszego to ,że zadłużamy kraj.No nigdy nie przypasuje.Siły zewnętrzne chcą ,żebyśmy się nie rozmnażali i jeszcze przyjmowali imigrantów.Wtedy będzie większa mieszanina nacji.Jak to się stało ,że ktoś kto chce mieć więcej niż dwójkę dzieci jest często uważany za nieodpowiedzialnego.Nawet jeśli partia obecnie rządząca zadłuża kraj to mam to gdzieś.Zacznijcie się Polacy rozmnażać,bo zgromadzone ,czy wypracowane pieniądze nie zaopiekują się wami na starość,nie obsłużą was w sklepie,i nie będą chodzić do pracy.Wady obecnej partii- nie zakazali pornografii,nie ukarali za próbę demoralizowania młodzieży w W-wie.Pochwalam ludzi przy władzy za zlikwidowanie jednorękich bandytów,i lichwiarskich pożyczek-na tym cierpiało wiele polskich rodzin.
4 miesiące temu / kasiakasia
 
@Zdecydowanie PI - o tym czy coś jest katolickie decyduje Kościół nie ja ani Pan, więc nasze "według mnie" nie ma znaczenia. Kościół to nie szwedzki stół, że bierzemy to co nam się podoba. Encykliki mówią jasno, że redystrybucja jest zła. Niemniej zgadzam się, że katolickim jest pomagać. Tylko, że pomoc nie może być przymusowa, bo wtedy nie jest pomocą. A co do "dzielenia równo między ludźmi" - dzielenie ma być równe w sensie takim, że każdemu to, co się należy. Ergo - sprawiedliwe. Nie równe w sensie takim, że leniwy powinien dostać tyle samo, co pracowity. To nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła.
4 miesiące temu / Akwin
 
Do Akwin. Ty masz swoje zdanie, a ja swoje. Według mnie to jest Katolickie. Katolickim jest pomagać i dzielić równo między ludźmi. Nie masz racji niestety. Ale, cóż każdy się przekona po śmierci.
4 miesiące temu / Zdecydowanie PI
 
Wśród zwolenników PiS tylko 29 proc. wie, że 500+ finansowane jest z ich podatków. Co piąty sympatyk rządzącej partii uważa, że program opłacany jest z podatków innych ludzi, zaś aż co czwarty sądzi, że są to tajemnicze ?pieniądze rządowe?. 11 proc. uważa, że źródłem pieniędzy na program są podatki z firm. Dla porównania, 55 proc. zwolenników PO i 37 proc. Kukiz?15 wie, że to ich pieniądze są źródłem finansowania programu. Odpowiednio 26 i 13 proc. uważa, że z podatków innych ludzi oraz zaledwie 5 i 6 proc. ?z pieniędzy rządowych?. 4 proc. zwolenników PO i aż 41 proc. zwolenników Kukiz?15 nie wie, skąd są pieniądze na program. Nie ma się więc co dziwić, że ludzie w sieci wypisują głupoty, że ?PiS odebrał złodziejom i dał uczciwym polskim rodzinom? oraz że planują z tego powodu zagłosować na socjalistów ponownie. Ta masa ignorantów naprawdę w to po prosu wierzy.
4 miesiące temu / MASAKRA
 
Skutki ewentualnego kryzysu też odczują najpierw najbiedniejsi
4 miesiące temu / Liv
 
jesli władzamialaby te pieniądze zmarnować albo ukraść,to lepeij, że daję je zwykłym ludzio.Pieniądze trafią w dużej mierze na rynke wewnętrzny,utrzymując popyt wewnętrzny na dodatnim poziomie i przez to sprzyjając gospodarce jako całości.
4 miesiące temu / marek
 
Krzysztof Bosak napisał tweet: "Ale wiecie, że rozwijana przez rząd PiS hojna polityka socjalna połączona z przemilczaną dziś, ale stale i konsekwentnie realizowaną masową imigracją, prowadzi do tego, że z każdym rokiem coraz większa część ściąganych podatków trafia prosto do imigrantów? Wiecie o tym, prawda?"
4 miesiące temu / islamizacja i u
 
@ Druh Ryszard, a kto za to zapłaci? Skończyłem 26 lat życia, nie mam dzieci, nie jestem na emeryturze. Więc chyba ja zapłacę z moich niewielkich dochodów, które do tego muszę dzielić z żoną, która nie pracuje?
4 miesiące temu / K
 
@Druh Ryszard - zobaczy Pan za kilka lat w jakiej kondycji będzie polska gospodarka po tym co robi PiS. Poprzednie rządy były fatalne ale ten wcale lepszy nie jest. Cieszenie się ochłapem świadczy tylko o ekonomicznym analfabetyzmie. A skąd się wzięły pieniądze na np. 500+? Mamy jedne z najwyższych podatków w Europie a do tego PiS wprowadził w trakcie swojej kadencji ponad 20 nowych obciążeń. Pieniądze biorą się z pracy a nie z rozdawnictwa. Pana słowa są przerażające, bo widać, że Pan myśli, że pieniądze można wydawać bez końca nie widząc tym samym, że zadłuża Pan już nie własne dzieci ale własne prawnuki. Egoizm czy głupota? Trudno powiedzieć, ale na pewno nic dobrego.
4 miesiące temu / Akwin
 
@Zdecydowanie PI - to, że coś jest w innych krajach europy nie oznacza, że należy to bezmyślnie kopiować. W tej idealizowanej przez Pana/Panią Europie jest również ogólna akceptacja dla ruchów LGBT - w myśl Pana/Pani twierdzenia powinniśmy również i to przenieść do Polski. Co do tego co jest katolickie a co nie - o tym decyduje Kościół a nie Pan/Pani. I właśnie tenże Kościół o redystrybucji wypowiada się krytycznie - wystarczy sięgnąć po encyklikę Rerum Novarum czy Quadragesimo anno albo po Katechizm. Nie ma nic katolickiego w zabieraniu jednym by dać drugim. Pieniądze biorą się z pracy a nie z zabierania. I proszę przestać bredzić o tym, że żyjemy w tak strasznych czasach, że zasiłki to obowiązek - moja prababcia urodziła trójkę swoich dzieci podczas II wś. Wychowała ich na wspaniałych, pracowitych ludzi i nie skandowała o zasiłki. Skoro wtedy było można to i teraz można.
4 miesiące temu / Akwin
 
POPiS obieca Wam wszystko żeby tylko mógł oddać Polskę UE i Żydom. Wojna z Iranem nie może się rozpocząć zanim żydzi nie przeniosą się do Polski.
4 miesiące temu / oho
 
Jedyne partie które w ciągu 30 lat istnienia tzw. III Rzeczypospolitej coś zrobiły dla prostego biednego Polaka, to te tworzące Zjednoczoną Prawicę. Wszystkie inne rządy okradały i rozkradały Polskę poczynając od powszechnej prywatyzacji która miała zrobić z Polaków jakoby właścicieli, poprzez wydanie "bonu" reprywatyzacyjnego a kończąc na aferach przy sprzedaży ostatnich przedsiębiorstw państwowych vide : sprawa sprzedaży "Ciechu" Kulczykowi . Pamiętać wystarczy co mówił Polakom Tusk chciałby dać ale nie ma skąd wziąć na temat wsparcia Polskich dzieci poprzez wypłatę rodzicom kwoty 500 + zaś minister Rostowski wtórował, perorując,że "nie ma i nie będzie" na to pieniędzy. To jak to się stało, że jednak te pieniądze się znalazły ? Kto te pieniądze przez 8 lat rządów PO-PSL zawłaszczał ? Teraz dochodzi do tego "13"tka dla emerytów, zwolnienie z PIT do 26 roku życia, przywracanie tego co zlikwidował PO-PSL, w ramach "zwijania" państwa. Inni gadają PIS daje
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Tutaj nie chodzi o pomoc biednym rodzinom - jeśli nawet, to ta pomoc będzie krótkoterminowa, bo co z tego, że komuś przyznają 500+, skoro nidługo wszystko będzie 2 razy droższe
4 miesiące temu / BP
 
co zrobicie dla osob zyjacych komkubinacie itd niema prawa po 30 latach zabiera sie wszystko nawet ja niewiedzialam ze ma rodzine a on jest szynem siasiada walczycie o stotki nawet przegralam sadzie po 30 latach zasiedzienia co dalej robic
4 miesiące temu / malpa
 
Dla nieogarniętych przypominamy, że koszt programu nie oznacza kwoty, która zostanie niesprawiedliwie rozdana na poszczególne rodziny od wszystkich obywateli, także małżeństw. Koszt programu to także zatrudnienie urzędników, wydruk wniosków, czas stracony przez urzędników na rozpatrywanie i zajmowanie się tymi wnioskami oraz cała infrastruktura energetyczna i bankowa. Jeszcze prościej mówiąc i obrazując sprawę, rząd musi zabrać 600zł, by dać potem 500zł.
4 miesiące temu / @Pl, @alo
 
Zamiast zasiłku kwotowego lepsze byłoby podniesienie kwkoty dochodu wolnej od podatku, która w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Tylko wtedy skorzystaliby na tym ludzie, którzy pracują, a nie lumpenproletariat. A to właśnie on zapewnia głosy dla PiSu.
4 miesiące temu / moja opinia
 
Jarosław dobrze gada. Popieram go.
4 miesiące temu / alo
 
Zartownis plus
4 miesiące temu / Nick
 
Dzieci nie mam ale uważam, że PIS robi bardzo dobrze poprzez wypłacanie świadczeń 500+ Wszędzie w Europie są wypłacane takie pieniądze i nazywa się to zasiłek na dziecko i wypłacane jest na każde dziecko bez względu na zasobność rodziny. Bogatemu wielkiej różnicy to nie zrobi, ale dla biedniejszych ludzi jest to ogromna pomoc i wsparcie. Polskę stać na wypłacanie takich pieniędzy, tak jak stać inne kraje, dochód z podatków jest wystarczająco wysoki, żeby część pieniędzy przeznaczyć na inwestycję w rodziny i dzieci i proszę nie pisać bzdurnych argumentów, że Państwa nie stać, że system rozdawnictwa jest zły itd. Chrystus chciałby sprawiedliwości społecznej, gdzie ludzie mają mniej więcej po równi i nie ma z tego powodu rozdźwięku między ludźmi. To jest system sprawiedliwy i oparty na Bożej nauce. Ale widzę , że wielu jest tu takich co wyznają zasadę: Ja sobie poradzę, bo jestem obrotny, a ci co nie potrafią niech umierają z nędzy. Z pewnością Katolickie to nie jest.
4 miesiące temu / Zdecydowanie PI
 
PO co 500 zł bogatym? 500 + powinno być wypłacane ludziom ubogim i do maxymalnie 24 roku życia jeśli dziecko się uczy a nie do 18 lat,jak na razie propozycja beznadziejna,chyba glosować na pis nie będę ,chociaż korzystam z programu 500+
4 miesiące temu / sylwia
 
@An Proszę bardzo. W wyborach parlamentarnych będę głosował na Tomasza Rzymkowskiego do Sejmu, do Senatu - nie wiem, kto będzie kandydował w okolicy. Do europarlamentu - nie znam jeszcze nazwisk w moim okręgu, ale na pewno będę głosował na uniosceptyków - w tym momencie chyba noszą roboczą nazwę Partia Propolska czy jakoś tak.
4 miesiące temu / K
 
Aby uzyskać drugą Palestynę w Polsce / Judeopolonię / PiS gotów jest dalej zadłużać nasze nas, dzieci, wnuki, prawnuki, ich dzieci i wnuki. Pieniądze na rozdawnictwo idą z kredytów, a te trzeba spłacać. Jakoś Sorosa nie przegnali z Polski, wręcz odwrotnie. Sprowadzili jeszcze więcej lewaków z USA i EU i promocja ich wzorce po to żeby wynaturzyć dorosłych i dzieci, osłabić moralnie, uczynić bezbronnymi wobec zagrożeń, obedrzeć z zahamowań, moralności, siły wewnętrznej, majątku, własności. Czynią całe nowe pokolenia na wzór niewolników, na swój obraz i podobieństwo. Niech nikt się nie łudzi, za głosowanie na Okrągły Stół zapłacimy wygaszeniem polskiego narodu. Ludzie bez wyobraźni nie powinni mieć prawa do głosowania.
4 miesiące temu / dramat
 
Głosujcie na PiS i patrzcie co się dzieje w Wenezueli. PiS powiela pomysły tamtych rządów. Dzięki głosującym na POPiS będzie w Polsce to samo. Niech nikt potem nie mówi o braku ostrzeżeń. A pomoc rodzinom można uzyskać w mądry sposób, bez okradania i uzależniania od siebie elektoratu. Ale POPiS-owi nie chodzi o wyprowadzenie społeczeństwa z biedy lecz o trwanie w socjalistycznym nowym porządku świata. To są tchórze i krętacze, faryzeusze i obludnicy.
4 miesiące temu / gabb
 
@K oświec mnie jaki jest wybór? Bo jeżeli mówisz o miksie Brauna z Korwinem to ja dziękuję.
4 miesiące temu / An
 
@Głosuję na PiS Wiem, że chcielibyście wmówić ludziom, że jedyny wybór, jaki mają, to pomiędzy "pewnie nie idealnym" Pisem a "jeszcze gorszym" PO. Otóż nie: istnieje wybór pomiędzy socjalizmem pobożnym PiS i socjalizmem ateistycznym PO, SLD.
4 miesiące temu / K
 
Rozdawnictwo, socjalizm,bla, bla, bla. Ciekawe,że na zachodzie kasa na dzieci i dla rodzin jest normą. Spytajcie swoje rodziny, znajomych,którzy mieszkają w Irlandii, Anglii itp. Biorą,ze az miło od angielskich podatników. A tu wielki lament,że nasz rząd chce dawać rodzinom. Pewnie idealni nie są,ale docenicie ich jak PO ze swoimi kolesiami dojdą do władzy. Próbkę już macie w Warszawie co nas czeka
4 miesiące temu / Głosuje na PiS
 
@Igor - nie rozumiesz, bo widocznie nie znasz nauczania społecznego Kościoła. Nie mówiąc już o tym, że nie rozumiesz tragicznych konsekwencji ekonomicznych i społecznych takiego programu oraz jego elementarnej niesprawiedliwości. Państwo nie jest od rozdawania tylko od tworzenia warunków do uczciwej pracy. Redystrybucja jest zawsze ekonomicznie niewydajna pieniądz + urzędnik > pieniądz. Społecznie natomiast 500+ wytwarza fikcję, w której obywatel myśli, że państwo bierze pieniądze z mennicy a nie z podatków i że rozdawnictwo się należy. Nie ma też nic sprawiedliwego w zabieraniu jednym by dać innym - to jest zwykła kradzież i nie jest ważne czy robi to pojedynczy złodziej czy państwo. Ja na przykład mam dzieci i nie chcę żadnego 500+ - chcę niższych podatków i likwidacji ZUS. Sam potrafię oszczędzać na swoją emeryturę i leczenie - nie potrzebuję fury niewydajnych urzędników, których muszę utrzymywać.
4 miesiące temu / Akwin
 
Wiadomo, że stać. Pytanie, czy obywatele chcą się na to składać. W ostatnich wyborach głosowałem na posła Gowina. Ostatni raz wcześniej dwukrotnie na niego głosowałem do Sejmu i raz do Senatu. Bawią się naszymi podatkami, chętnie wydając ciężko zarobione pieniądze. Ale ani jednej sensownej reformy nie przeprowadzili. Dość. Swoją szansę już mieli.
4 miesiące temu / @Igor
 
Zgadzam się z Tobą Nikolas. Nie rozumiem ludzi tu piszących. Niby Katolicy, a tyle pretensji i żalu, że PIS pomaga rodzinom z dziećmi w formie 500 +. To jest bardzo dobry program. Sam na własne oczy widzę jak poprawiła się sytuacja życiowa rodzin z dziećmi. Kiedyś za czasów PO żyli w skrajnej biedzie i nędzy, dzieci marzyły o misiu czy lalce, bo rodziców nie było na zabawkę po prostu stać, martwili się jak przeżyć do następnego miesiąca. Dzieci, które marzyły o cukierku czy tabliczce czekolady, bo rodzice na takie "rarytasy" nie mogli sobie pozwolić, martwiąc się czy wystarczy na chleb do następnego miesiąca. Można pisać co się chce, ale taka była sytuacja mnóstwa rodzin z dziećmi. Żyli w biedzie, nędzy i beznadziei. Dzięki 500 + życie wielu milionów Polaków się odmieniło. Polska to wielki, bogaty, 30 milionowy kraj bo 10 mln. Polaków wyjechało za kadencji PO na ZAchód o czym pisała prasa w Niemczech, ale to wciąż wielki kraj, który stać na świadczenia socjalne.
4 miesiące temu / Igor
 
Socjalizm, socjalizm, socjalizm. Już mi sie niedobrze od tego robi.
4 miesiące temu / Bora
 
"Ważna sprawa ? przywracanie równości, ale także wolności. Człowiek, który ma pusty portfel wolny nie jest. Uwzględniając realia, my te kieszenie wypełniamy ? powiedział lider PiS." Ten człowiek bluźni i nie jest chrześcijaninem. Jest obłudnikiem i kpi sobie z chrześcijańskiego miłosierdzia. Wpycha Polskę w coraz to głębsze uzależnienie od wrogich naszej ojczyźnie i polakom banków. On wie że już długo nie pożyje tak też w sywm wieku za cudze pieniądze kupuje sobie "chwałę", ale ktoś będzie musiał ciężko na to pracować by to spłacać, będzie za to rozliczony na równi z Piłsudzkim i Jaruzelskim. To jest dowód na to że nie wierzy w życie wieczne i nie jest chrześcijaninem i dlatego to robi licząc na to że populus vulgus będzie mu stawiał pomniki jeśli będzie miał za co a już na pewno w nędzy zimową porą, wspominać jak to dobry wujaszek Kaczyński zabierał pracowitym i rozdawał "biednym". Polski naród jest biedny między innymi z winy takich ludzi jak Jarosław Kaczyński.
4 miesiące temu / Krzysiek
 
Niby kiełbasa, ale jednak 500 plus to wymierna pomoc. Wiadomo, że państwo zabiera w podatkach itd. Ale taki program realnie pomaga rodzinom. Systemu podatkowego nie zmienią z dnia na dzień. A taki program może wspomóc nie tylko najbiedniejszych, ale także tych co mają odrobinę więcej pieniędzy i nie brakuje im na życie. Tacy ludzie mogą wysłać dzieci na dodatkowe zajęcia, albo pojechać z nimi na wakacje. 500 plus to dobry program.
4 miesiące temu / nikolas
 
Jak to było w tym przysłowiu chińskim? Ci, którzy coś potrafią, to to robią: rozkręcają biznes lub stają się profesjonalistami w jakiejś dziedzinie. A ci, którzy niewiele potrafią, idą do polityki i wówczas, mając do dyspozycji wielką kasę publiczną, stają się inwestorami pełną gębą. Lub jako ministrowie zarządzają profesjami, do których się wcześniej nie nadawali.
4 miesiące temu / 123
 
Może być tak, że dany biznes się nie opłaca, nie da się na tym zarobić. Aparat przemocy wchodząc w ten biznes stworzy przedsiębiorstwo przynoszące straty, a więc będzie do niego dopłacać. Aparat przemocy może do czegoś dopłacać tylko z tego, co przemocą zabierze. A zatem to nie będzie żadne udogodnienie dla obywateli, ale strata, bo staną się przymusowo sponsorami nierentownego przedsiębiorstwa. Jeśli nie ma firm komunikacyjnych tworzących linie autobusowe na jakichś trasach, to znaczy, że to się albo nie opłaca, albo przepisy to utrudniają. Utrzymanie tych przepisów i utworzenie państwowej linii na tej trasie to czysta strata. Biedna babcia mieszkająca we wsi, z której łatwo może sobie podróżować przy pomocy BlaBlaCaru, albo autobusem jeżdżącym raz dziennie, będzie musiała z własnej emerytury dopłacać za kursy pustych autobusów w innych gminach.
4 miesiące temu / 123
 
Obietnice wyborcze polegające na tym, że polityk ogłasza, że wszystkim zabierze i niektórym da, albo że niektórym zabierze więcej, a innym mniej, są jasne, szczere i zrozumiałe. Polityk to ktoś, kto zarządza aparatem przemocy i jasnym jest, że używa tego aparatu by zabierać ludziom owoce ich pracy przy użyciu siły fizycznej, stosując przemoc. Więc obietnice typu 500 zł na każde dziecko są zrozumiałe. To jawna deklaracja: tobie dam za nic, bo użyję przemocy, by innym odebrać. Obietnice, że osoby do 26 roku życia będą zwolnione z jakiegoś haraczu są jasne. To oczywista deklaracja: tobie mniej siłą zabiorę, ale inni będą musieli mi ciągle dawać dużo z tego co wypracują.
4 miesiące temu / 123
 
PiS przelicytował sam siebie w rozdawnictwie, osłabianiu i demoralizacji państwa oraz społeczeństwa. A Ukraińcy i Żydzi panoszą się jak u siebie, takie mam wrażenie... Jeśli PiS myśli, że Ukraińcy będą na nas pracować a PiS będzie nakładał podatki i rozdawał je tak, aby utrzymać się przy władzy, to jest to droga donikąd a dokładniej do stworzenia społeczeństwa zdemoralizowanego i przyzwyczajonego do populizmu "kto da więcej".
4 miesiące temu / PM
 
To oznacza jedno: zamiast redukcji kadry urzędniczej i rozbudowanych przepisów których nikt nie ogarnia własnym rozumem, redukcji obciążeń podatkowych kwota wolna od podatku - dalsze rozdawnictwo. Przekładając na normalny język- ukradniemy wszystkim po 1000 aby niektórym dać po 500. A co z przywróceniem swobody działalności gospodarczej na zasadach jak chociażby w Anglii gdzie działalność rozpoczyna się w godzinę tyle trwa rejestracja firmy i po wpłaceniu 12 funtów. Gdzie podatki i ichni ZUS, płaci się dopiero po osiągnięciu dochodu a nie przychodu - a to ogromna różnica. A co z roszczeniami organizacji "eskimosów" z USA? Zamiast konkretnych zmian przekupienie "motłochu"?
4 miesiące temu / PM
 
Kiełbasa wyborcza. Zapomnieli wspomnieć o kilku dodatkowych podatkach. A zamiast 500+ lepiej by obniżyli podatki na rodziny z dziećmi, ubranka, etc. Zamiast rozdawnictwa niech wyrównają zarobki i podatki do poziomu europejskiego. Jesteśmy w tyle za bantustanami.
4 miesiące temu / Niktoś
 
Podoba mi się ten produkt i jego etykieta: kiełbasa wyborcza, 100% popeliny, może wywoływać czteroletnią czkawkę, u wrażliwych - womity, zwane też chorobą morską. Serwowana bez ograniczeń, przy zachłyśnięciu się, powoduje atrofię mózgu. Pozdrawiamy i Smacznego.
4 miesiące temu / Pierre_
 
Skąd ten ENTUZJAZM Panie Prezesie ? Gdzie pan był jak nas opluwano i wzywano do wojny z Iranem ? Pana protegowani po raz kolejny się NIE SPRAWDZILI CZY TO PRZYPADEK ? Pan Morawiecki, Pan Prezydent Duda odnieśli tak wielki SUKCES, że NARÓD przystanął i zdrętwiał ,OBUDZIŁ SIĘ i przejrzał na oczy zadając sobie pytanie Kim są ci obcy ludzie ? Chyba jakieś ZAĆMIENIE UMYSŁOWE zapanowało w PiS. Rządzący myślą, że Pieniądze i >kolejne programy< za nie wiadomo a może wiadomo skąd pochodzące pieniądze usprawiedliwią WSZYSTKO ? I to ma być potężne WSPARCIE dla społeczeństwa.To podniesienie jakości życia, zwiększenie naszej wolności i naszej równości ? To są jakieś EUROPEJSKIE FARMAZONY. A tu Polska Panowie i Panie z PiS NIE WSZYSTKICH MOŻNA KUPIĆ.
4 miesiące temu / iskierka
 
@ Ewka Żeby dać te 500zł muszą zabrać pracownikowi 700zł. Biurokracja zżera 200zł. Pieniądze z nieba nie spadają więc PO-PiS bierze kredyty u lichwiarzy, które mają spłacać Dzieci Pięćsetplusowe. Ale te Dzieci uciekną za 20 lat zagranicę. Koniec końców mamy scenariusz multi-kulti i Wenezuela. S. Michalkiewicz od dawna wspomina też o możliwej eutanazji emerytów-wampirów aby budżet się dopiął. Przypominam, że socjalizm był potępiony przez papieży.
4 miesiące temu / Leaf427
 
Tylko Koalicja Propolska,albo dalszy ciąg żydowskiego horroru.
4 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Witam, mieszkam w Bogatyni, do niedawna jednej z najbogatszych gmin. W październiku zmieniła się władza, dobrze w sumie, bo działy się tu już różne dziwne rzeczy. ale pierwsze co, od stycznia cena wody ze ściekami w tej mieścinie wynosi 16,97zł woda zimna. przy rodzinie tylko z 2 dzieci to już niezły koszt, i raczej staramy się bardzo wodę oszczędzać, a tu i tak rachunki wyższe. Dwa. na decyzję o 500 plus czekałam od sierpnia 2017 roku jedno z rodziców czyli ja jako samotna matka niestety, pracuje w Czechach. po wielu ponagleniach i w końcu wysłania zażalenia do wojewody, dostałam decyzję o przyznaniu świadczenia na początku stycznia. Wyrównanie miało wpłynąć 15 lutego, wpłynęła tylko kwota na ten miesiąc. Pojechałam do urzędu dowiedzieć się co z moim świadczeniem, i okazuje się, że ..... nie mają pieniędzy na wypłatę zaległych świadczeń!!!! Także mam decyzję ale nie mam świadczeń. Jak mi to Pani w urzędzie powiedziała : "trzeba uzbroić się w cierpliwość":
4 miesiące temu / Ewka
 
Społeczeństwem które jest biedne bo połowę zabiera się im w podatkach jest uzależnione od dodatków i łatwo jest takim społeczeństwem na swoje potrzeby manipulować.
4 miesiące temu / qlnick
 
ale chociaż się nie zwija jak za czasów PO i PSL
4 miesiące temu / do Łukasza
 
Jaka to wolność dla mnie, Polki, jeśli dodadzą kilka złotych do portfela? Jaka to wolność dla moich Dzieci? A całe państwo Polskie uzależniają podpisując różne niebezpieczne konwencje i deklaracje miedzynarodowe np. energetyczne, ideologiczne, wojskowe i inne. Zamiast dążyć do ograniczenia uzależnienia od innych mocarstw i państw, to obiecują pseudowolność przez rozszerzenie darowizn, a wobec USA, ONZ i UE zachowują się jak zwykłe czopki. W Skandynawii socjal jest bardzo rozbudowany, a obywatele wyłączną własnością państwa. Chyba dążymy do miękkiego totalitaryzmu, takiego, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Ale kto ma oczy, ten widzi... A poza tym nic za darmo. Odczujemy te darowizny w cenach i daninach. Skądś trzeba wziąć te miliardy.
4 miesiące temu / Matka P-Olka
 
No towarzysze teraz powstańmy i odspiewajmy międzynarodówkę!
4 miesiące temu / Kolego
 
Panie Jaroslawie, pan da juz spokój, tym razem nie dam się nabrać. Najpierw uchwalcie w trybie natychmiastowym Zatrzymaj Aborcję, następnie, równie szybko, zerwijcie stosunki dyplomatyczne z Izraelem do czasu dymisji ich MSZ, który tak na nas pluje, a potem ewentualnie porozmawiamy.
4 miesiące temu / IzajaszGB
 
Czyli rozdawnictwa ciąg dalszy. Ten kraj z tymi politykami nigdy się nie rozwinie.
4 miesiące temu / Łukasz
 
A było coś o wstawaniu z kolan w polityce międzynarodowej?
4 miesiące temu / emk
 
Jak to tam było? "Nikt wam nie jest w stanie dać tyle, ile politycy są w stanie obiecać"
4 miesiące temu / Iw
 
Odbędzie się to kosztem emerytów, których nazywa się "darmozjadami" i przygotowuje do eutanazji. Bo czym innym są emerytury nie dające podstawowych środków utrzymania? Czy można żyć za 545 zł.? Emeryturę taką ma moja ciotka, była działaczka opozycji antykomunistycznej,która po 12-letniej przymusowej emigracji wróciła do Polski."Dodatek kombatancki" wys 414zł., bez którego już by nie żyła, nie rekompensuje wzrastających kosztów utrzymania czynsz, en.elektryczna, gaz, telefon, potwornie drogie leki. A przecież trzeba też coś jeść... Pracownicy tzw. "opieki społecznej" wyśmiewają ją i ubliżają.
4 miesiące temu / Roztropek
 
Wenezuela
4 miesiące temu / Leaf427
 
Genialny sposób na aborcje-nie zakaz ale zachęta do rodzenia dzieci....teraz spokojnie mogę głosować na prawdziwą Prawicę Grzegorza Brauna,bo PIS już kupił sobie klakierów i jest szansa ,że POsowiecka zaraza nie zmiecie Polski z mapy Europy
4 miesiące temu / Orwell by nie w
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.