DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko
Jarosław Kaczyński. Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka. 

 

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości zapoczątkowała kampanię wyborczą w wykonaniu partii Jarosława Kaczyńskiego. Podczas swego wystąpienia lider PiS podkreślał, że zbliżające się wybory do Europarlamentu, a także do Sejmu i Senatu, są bardzo ważne. Polityk stwierdził, że stawką tej kampanii jest „Polska oraz przyszłość kraju i Polaków”. Prezes partii zapowiedział realizację projektu „Nowa Piątka PiS”, którego najważniejszym elementem jest rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze dziecko. 

 

– Mamy nowy program. Program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka. Ważna sprawa – przywracanie równości, ale także wolności. Człowiek, który ma pusty portfel wolny nie jest. Uwzględniając realia, my te kieszenie wypełniamy – powiedział lider PiS. Podkreślił, że projekt zostanie uchwalony jeszcze w tym roku, a poszerzony program zacznie obowiązywać od 1 lipca. 

 

Innym z elementów programu Prawa i Sprawiedliwości, który ma zapewnić zwycięstwo w wyborach jest wprowadzenie taryfy ulgowej dla wszystkich młodych ludzi, na kilka lat dorosłego życia. PIT 37 ma po zmianach wynosić 0 proc dla osób do 26 roku życia. 

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również wsparcie dla emerytów, którzy w ramach „Nowej Piątki PiS” mieliby otrzymać każdego roku jednorazowe wsparcie w kwocie 1100 zł brutto. Jarosław Kaczyński stwierdził, że wsparcie dla osób starszych ma być swego rodzaju „trzynastką dla emeryta”. 

 

Podczas konwencji politycy partii rządzącej zapowiedzieli również wsparcie rozwoju infrastruktury drogowej i połączeń pomiędzy małymi miastami. „Zajmiemy się również zredukowanymi połączeniami. Zmienimy to. Przywrócimy połączenia. To potężna suma - dziesiątki mld złotych. Sumy, które dzięki temu otrzyma wieś, to będzie suma zbliżona do tej z dopłat do ziemi. To potężny zastrzyk” - powiedział prezes PiS. 

 

Wszystkie pomysły przedstawione w ramach „Nowej Piątki PiS” mają zostać zrealizowane do 21 września. „To potężne wsparcie dla społeczeństwa w miastach i na wsi. To podniesienie jakości życia, zwiększenie naszej wolności i naszej równości” - podkreślił szef partii. 

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-23 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w Niemczech Kindergeld dostają tylko ci, którzy pracują. "Kto nie pracuje ten niech nie je" tak mówi Pismo!
2 dni temu / PODAJNICK
 
Szanowni państwo dalej głosujcie na popis i im podobny a nie zostawią Wam nic oczywiście z mordami pełnymi frazesów że to dla Waszego dobra.
4 dni temu / Wojciech
 
Człowiek, który przez pół roku musi pracować na podatki, wolny nie jest.
7 dni temu / man
 
Wolność, równość... zapomniał o braterstwie.
9 dni temu / matkaPolka
 
Rolnicy dzisiaj Warszawie zablokowali rondo Zawiszy podpalili opony wysypali jałbka na ulicę zablokowali ruch tramwajów i autobusów i samochodów ,Agro Unia walczy o Polskę o Polską żywność likwidowane są rodzinne gospodarstwa rolne.M i n z Ukrainy są sprowadzane produkty rolne ??Koncerny wybudowały na terytorium Polski wielkie farmy do produkcji m i n trzody chlewnej nafaszerowanej antybiotykami .
9 dni temu / Tomasz
 
Myślę, że 500+ nie powinno być uznawane za socjalizm czy rozdawnictwo. Może nawet takie podchodzenie do tego programu, który ogranicza biedę, jest czymś złym i niesłusznym? Żona ma rodzić i wychowywać dzieci i zajmować się domem, jeżeli z tego powodu nie idzie do pracy zarobkowej, to nie ma jakiegoś wielkiego problemu. Gorzej, kiedy mężczyzna nie ma pracy. Uważam, że są grupy tacy jak niepełnosprawni w lżejszym stopniu, którzy mogą mieć bardzo ciężko o pracę, którym pieniądze od państwa by się przydały bardziej niż rodzinom mającym jedno dziecko. Myślę też, że można byłoby wprowadzić zasadę "złotówka za złotówkę" przy 500+. Trzynaste emerytury i renty to zły pomysł. Jak dorosły nie uczy się i nie ma dochodu chociażby renty czy zasiłku, tych ok. 350 zł na miesiąc, to według mnie jest to patologia.
10 dni temu / aukorygik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.