DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko
Jarosław Kaczyński. Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka. 

 

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości zapoczątkowała kampanię wyborczą w wykonaniu partii Jarosława Kaczyńskiego. Podczas swego wystąpienia lider PiS podkreślał, że zbliżające się wybory do Europarlamentu, a także do Sejmu i Senatu, są bardzo ważne. Polityk stwierdził, że stawką tej kampanii jest „Polska oraz przyszłość kraju i Polaków”. Prezes partii zapowiedział realizację projektu „Nowa Piątka PiS”, którego najważniejszym elementem jest rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze dziecko. 

 

– Mamy nowy program. Program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka. Ważna sprawa – przywracanie równości, ale także wolności. Człowiek, który ma pusty portfel wolny nie jest. Uwzględniając realia, my te kieszenie wypełniamy – powiedział lider PiS. Podkreślił, że projekt zostanie uchwalony jeszcze w tym roku, a poszerzony program zacznie obowiązywać od 1 lipca. 

 

Innym z elementów programu Prawa i Sprawiedliwości, który ma zapewnić zwycięstwo w wyborach jest wprowadzenie taryfy ulgowej dla wszystkich młodych ludzi, na kilka lat dorosłego życia. PIT 37 ma po zmianach wynosić 0 proc dla osób do 26 roku życia. 

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również wsparcie dla emerytów, którzy w ramach „Nowej Piątki PiS” mieliby otrzymać każdego roku jednorazowe wsparcie w kwocie 1100 zł brutto. Jarosław Kaczyński stwierdził, że wsparcie dla osób starszych ma być swego rodzaju „trzynastką dla emeryta”. 

 

Podczas konwencji politycy partii rządzącej zapowiedzieli również wsparcie rozwoju infrastruktury drogowej i połączeń pomiędzy małymi miastami. „Zajmiemy się również zredukowanymi połączeniami. Zmienimy to. Przywrócimy połączenia. To potężna suma - dziesiątki mld złotych. Sumy, które dzięki temu otrzyma wieś, to będzie suma zbliżona do tej z dopłat do ziemi. To potężny zastrzyk” - powiedział prezes PiS. 

 

Wszystkie pomysły przedstawione w ramach „Nowej Piątki PiS” mają zostać zrealizowane do 21 września. „To potężne wsparcie dla społeczeństwa w miastach i na wsi. To podniesienie jakości życia, zwiększenie naszej wolności i naszej równości” - podkreślił szef partii. 

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-23 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ani 500+ czy 1100 dla emerytów nie przekupi mnie PIS i tak na niego nie będę głosował. A ten, co ma trochę rozumu to wie, do czego to doprowadzi Polskę, że będą nas przeklinać nawet prawnuki do trzeciego a może czwartego pokolenia, bo będą musieli płacić, bo nic nie jest za darmo. Bogatsze państwa takiej głupoty nie robią, co rządy Polskie. Bo rządy utrzymują się tylko z podatków i to, co da im naród swoich pieniędzy nie mieli i nigdy mieć nie będą. Żeby dać to drugiemu trzeba ukraść taka jest prawda. A niech wygra PIS to on sam wam zabierze te 500+ a jak nie to zrobi takie podatki, że te 500+ nie będzie miało żadnej wartości a zaczęli już od śmieci, że podrożały to, kto je produkuje zwykły śmiertelnik, że folia i plastyk znajduje się wszędzie. Wejdziesz do sklepu i chcesz kupić 10 artykułów i wszystko będziesz miał w plastykach i foli i nawet ogórek będzie w plastykowym k?.nie a ile jest napoi w szklanych opakowaniach powiedz mi jak nie w plastykach i nalepka też plastykowa i
5 miesięcy temu / Henryk
 
Czy dzieci obcokrajowców, których jest w wielu miastach więcej niż Polaków tez dostają 500+ ..a obowiązek wynikający z zadłużenia spadnie na barki pokoleń Polaków w przyszłości?? W jakich bankach brane są kredyty na ten cel??? Był plan PO PSL dot. Lasów Państwowych a teraz ??? Polacy są wspaniałym pracowitym narodem, czy nie lepiej .stworzyc możliwość prowadzenia działalności ... zamiast kontynuować po poprzednikach na pozwolenia obcym na nowe Lidle, Biedronki i in? Kto je wpuścił do Polski to przyczynił się do upadku polskich małych firm ze zdrową zywnością. Vide Kalwaria Zebrzydowska w pobliżu dworca autobusowego ..nowy hipermarket w budowie.
5 miesięcy temu / Waldemar
 
Brawo Pis. To mi się podoba.
5 miesięcy temu / lolo
 
i znowu nam dowalą podatki
5 miesięcy temu / vat-man
 
Zeby potem nie bylo tak, ze Izrael dal i Izrael wzial, z procentem.
5 miesięcy temu / Zygmunt Jaslows
 
Do Podajnick - ale co dzieci mają do pracy? Dziecko nie jest w stanie na siebie pracować. Dlatego potrzebna jest pomoc państwa dla rodzin z dziećmi, bo te pieniądze są właśnie przeznaczane na dzieci. Proponuję myśleć logicznie.
5 miesięcy temu / Ricky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.