DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko

Nowe propozycje programowe PiS. Od lipca „500 plus” także na pierwsze dziecko
Jarosław Kaczyński. Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano program i cele rządu na 2019 roku. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział realizację nowych projektów socjalnych, prorodzinnych i infrastrukturalnych. Jednym z nich jest poszerzenie programu „Rodzina 500 plus”. Świadczenia będą wypłacane także od pierwszego dziecka. 

 

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości zapoczątkowała kampanię wyborczą w wykonaniu partii Jarosława Kaczyńskiego. Podczas swego wystąpienia lider PiS podkreślał, że zbliżające się wybory do Europarlamentu, a także do Sejmu i Senatu, są bardzo ważne. Polityk stwierdził, że stawką tej kampanii jest „Polska oraz przyszłość kraju i Polaków”. Prezes partii zapowiedział realizację projektu „Nowa Piątka PiS”, którego najważniejszym elementem jest rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” także na pierwsze dziecko. 

 

– Mamy nowy program. Program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka. Ważna sprawa – przywracanie równości, ale także wolności. Człowiek, który ma pusty portfel wolny nie jest. Uwzględniając realia, my te kieszenie wypełniamy – powiedział lider PiS. Podkreślił, że projekt zostanie uchwalony jeszcze w tym roku, a poszerzony program zacznie obowiązywać od 1 lipca. 

 

Innym z elementów programu Prawa i Sprawiedliwości, który ma zapewnić zwycięstwo w wyborach jest wprowadzenie taryfy ulgowej dla wszystkich młodych ludzi, na kilka lat dorosłego życia. PIT 37 ma po zmianach wynosić 0 proc dla osób do 26 roku życia. 

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również wsparcie dla emerytów, którzy w ramach „Nowej Piątki PiS” mieliby otrzymać każdego roku jednorazowe wsparcie w kwocie 1100 zł brutto. Jarosław Kaczyński stwierdził, że wsparcie dla osób starszych ma być swego rodzaju „trzynastką dla emeryta”. 

 

Podczas konwencji politycy partii rządzącej zapowiedzieli również wsparcie rozwoju infrastruktury drogowej i połączeń pomiędzy małymi miastami. „Zajmiemy się również zredukowanymi połączeniami. Zmienimy to. Przywrócimy połączenia. To potężna suma - dziesiątki mld złotych. Sumy, które dzięki temu otrzyma wieś, to będzie suma zbliżona do tej z dopłat do ziemi. To potężny zastrzyk” - powiedział prezes PiS. 

 

Wszystkie pomysły przedstawione w ramach „Nowej Piątki PiS” mają zostać zrealizowane do 21 września. „To potężne wsparcie dla społeczeństwa w miastach i na wsi. To podniesienie jakości życia, zwiększenie naszej wolności i naszej równości” - podkreślił szef partii. 

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-23 15:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ani 500+ czy 1100 dla emerytów nie przekupi mnie PIS i tak na niego nie będę głosował. A ten, co ma trochę rozumu to wie, do czego to doprowadzi Polskę, że będą nas przeklinać nawet prawnuki do trzeciego a może czwartego pokolenia, bo będą musieli płacić, bo nic nie jest za darmo. Bogatsze państwa takiej głupoty nie robią, co rządy Polskie. Bo rządy utrzymują się tylko z podatków i to, co da im naród swoich pieniędzy nie mieli i nigdy mieć nie będą. Żeby dać to drugiemu trzeba ukraść taka jest prawda. A niech wygra PIS to on sam wam zabierze te 500+ a jak nie to zrobi takie podatki, że te 500+ nie będzie miało żadnej wartości a zaczęli już od śmieci, że podrożały to, kto je produkuje zwykły śmiertelnik, że folia i plastyk znajduje się wszędzie. Wejdziesz do sklepu i chcesz kupić 10 artykułów i wszystko będziesz miał w plastykach i foli i nawet ogórek będzie w plastykowym k?.nie a ile jest napoi w szklanych opakowaniach powiedz mi jak nie w plastykach i nalepka też plastykowa i
10 miesięcy temu / Henryk
 
Czy dzieci obcokrajowców, których jest w wielu miastach więcej niż Polaków tez dostają 500+ ..a obowiązek wynikający z zadłużenia spadnie na barki pokoleń Polaków w przyszłości?? W jakich bankach brane są kredyty na ten cel??? Był plan PO PSL dot. Lasów Państwowych a teraz ??? Polacy są wspaniałym pracowitym narodem, czy nie lepiej .stworzyc możliwość prowadzenia działalności ... zamiast kontynuować po poprzednikach na pozwolenia obcym na nowe Lidle, Biedronki i in? Kto je wpuścił do Polski to przyczynił się do upadku polskich małych firm ze zdrową zywnością. Vide Kalwaria Zebrzydowska w pobliżu dworca autobusowego ..nowy hipermarket w budowie.
10 miesięcy temu / Waldemar
 
Brawo Pis. To mi się podoba.
10 miesięcy temu / lolo
 
i znowu nam dowalą podatki
10 miesięcy temu / vat-man
 
Zeby potem nie bylo tak, ze Izrael dal i Izrael wzial, z procentem.
10 miesięcy temu / Zygmunt Jaslows
 
Do Podajnick - ale co dzieci mają do pracy? Dziecko nie jest w stanie na siebie pracować. Dlatego potrzebna jest pomoc państwa dla rodzin z dziećmi, bo te pieniądze są właśnie przeznaczane na dzieci. Proponuję myśleć logicznie.
10 miesięcy temu / Ricky
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.