DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Nowe problemy z imigrantami w Europie. Szlak bałkański zablokowany

Nowe problemy z imigrantami w Europie. Szlak bałkański zablokowany
fot. Valery Sharifulin/TASS

Gdy „zamknięto” dla uchodźców ogromne połacie basenu Morza Śródziemnego, coraz większego znaczenia nabiera tzw. szlak bałkański. Tysiące uchodźców z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu  i Azji próbują przedostać się z Bośni i Hercegowiny do Chorwacji.

 

Do Bośni przyjeżdżają imigranci przekraczając punkty graniczne z Serbią i Czarnogórą. Oba te kraje robią wszystko, aby jak najszybciej pozbyć się „nieproszonych gości”. Chorwaci zablokowali jednak swoje granice i coraz rzadziej przepuszczają uchodźców. Ci na przejściach granicznych często napotykają na agresję i przemoc ze strony chorwackich urzędników, którzy stają im na drodze do wymarzonego świata Zachodu. Niektórzy próbują przekroczyć granicę bośniacko-chorwacką nawet po 10-15 razy (!), by w końcu ostatecznie dać za wygraną.

 

Dodatkowo część uchodźców jest okradana, co definitywnie nakazuje im przerwać drogę do Europy właśnie na terenie Bośni.

 

Dziennie do Bośni i Hercegowiny przybywa co najmniej 100 nowych uchodźców. To dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dziś na terenie przeżywającej gospodarcze i społeczne perturbacje Bośni przebywa już blisko 10 tysięcy uchodźców. Punkty ich przyjmowania w rejonie Bihaca (tu powstało już pięć takich ośrodków) i Velikej Kladusy pękają w szwach.

 

Władze w Sarajewie i tamtejsza Caritas nie radzą sobie i wzywają Unię Europejską o pilną pomoc. Brakuje dosłownie wszystkiego: jedzenia, leków, namiotów, koców… Lista wydłuża się z każdym dniem.

 

Żródło: www.agensir.it

ChS


DATA: 2019-06-28 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejny portal chyli się ku upadkowi. Polityczna poprawność first
7 miesięcy temu / Smutne
 
jacy paskudni ci urzędnicy z Chorwacji, po 10-15 razy! ci biedni arabowie są cofani z granicy i do tego okradani z majątków. No a Caritas powinien dostać parę miliardów, to im nakupi,, ...dosłownie wszystkiego... a i tak lista wydłuży się z każdym dniem,,.
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Ostatnie Przykazanie Boże "Nie zazdrość". Czy ja mam prawo domagać się takich samych zarobków jakie mają w Niemczech? Czy powinienem być tak bogaty jak Norwegowie? Nie. Ja jestem zadowolony z tego co mam. Bóg daje mi tyle ile trzeba. Ludzie z biednych krajów też mają swoje ziemie, swoje miasta i wioski. Niech pracują. Nie mogą wymagać darmowych pieniędzy. Nie wolno zazdrościć.
7 miesięcy temu / Second
 
@Rubem @banita W pełni się z Wami zgadzam. Na ostatnim portalu jaki czytam zagościła polityczna poprawność. Jak Serbia i Czarnogóra ich wpuszcza to niech się nimi zajmuje.
7 miesięcy temu / chinaski
 
To zaognić ich do pracy. Mająca problemy Bośnia nie zagon i tych dążących po socjal byków do sprzątania, budowania dróg, fabryk, osiedli. Do roty zagonić, a nie dawać żreć za darmo i jęczeć i zebrać by tych co chcą nas wymordować karmić i przyodziewać.
7 miesięcy temu / banita
 
Ten artykuł to bezkrytyczne cytowanie poprawności bergoliańskiej.
7 miesięcy temu / Rubem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.