DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Nowe porządki Trumpa - ekopropaganda i reforma „Obamacare” znikają z Białego Domu

Nowe porządki Trumpa - ekopropaganda i reforma „Obamacare” znikają z Białego Domu
© Andy Martin Jr. via ZUMA Wire/Forum

Ze stron internetowych Białego Domu zniknęły zakładki dotyczące zmian klimatycznych i reformy ubezpieczeń zdrowotnych zwanej Obamacare. Stało się to w niespełna godzinę po zaprzysiężeniu prezydenta Donalda Trumpa.

 

Strona internetowa poświęcona zmianom klimatycznym została zlikwidowana i nie zastąpiły jej żadne informacje dotyczące klimatu w kontekście polityki energetycznej nowej administracji – podaje „Chicago Tribune”.

W opinii chicagowskiego dziennika „zdumiewające jest też, że choć kwestie związane z imigracją stanowią jeden z głównych priorytetów rządu Trumpa, strony Białego Domu nie zawierają żadnej zakładki poświęconej temu tematowi”.

„The Hill”, gazeta amerykańskiego Kongresu uważa, iż tak błyskawiczne usunięcie informacji dotyczących zmian klimatycznych jest ewidentnym znakiem, że nowa administracja „ma zamiar odciągnąć środki – i uwagę – od tej kwestii”. Dziennik przypomina, że Trump nazwał ocieplenie klimatu „mistyfikacją” propagowaną przez Chiny, by uczynić amerykański przemysł mniej konkurencyjnym.


Nowa administracja, realizując przedwyborcze obietnice, tuż po inauguracji prezydenta zapowiedziała odejście od inicjatyw ekologicznych poprzedniego gabinetu. Dotyczyły one m.in. planów zredukowanie gazów cieplarnianych o 26-28 proc. do 2025 roku w porównaniu z poziomem emisji z 2005 roku,

„Zniesienie tych restrykcji znacznie pomoże amerykańskim pracownikom, zwiększając pensje o ponad 30 miliardów dolarów w ciągu najbliższych siedmiu lat” – czytamy w oświadczeniu.

 

Źródło: naszdziennik.pl

luk

 

 

 

 

 

 

 

 
DATA: 2017-01-22 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stomer W USA skończył się komunizm."LEWACY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ JEST TO BÓJ WASZ OSTATNI.Obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne nie gwarantują dostępu do bezpłatnej opieki zdrowotnej są kolejki do lekarzy specjalistów na zabiegi operacyjne przeciętny Kowalski płaci za wizytę u lekarza specjalisty.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Michu Wypowiedzi Papieża można korygować tak bywało w historii Najświętsza Eucharystia dla cudzołożników AL należy skorygować.Papież nie jest politykiem tylko Namiestnikiem Jezusa Chrystusa na ziemi jego zdanie do dbanie o dobro dusz na pierwszym miejscu oraz polityka w rozumieniu dobra wspólnego.Twoje wypowiedzi to marksistowskie duraczenie."globalne ocieplenie"to kłamstwo lewicy zmiany klimatyczne były? była epoka lodowcowa? Była.Smog to CO a nie CO 2 który występuje w przyrodzie jest niezbędny w procesie asymilacji roślin.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec cd dostosowany bardziej do warunków współczesnych,ale łatwo zapominają,że liberalizm filozoficzny w swoich podstawach zawiera błędne twierdzenie o autonomii jednostki w jej działalności motywacjach i korzystaniu z wolności.Znaczy to ,że także ideologia liberalna wymaga od chrześcijan roztropnego osądzenia[...]Polecam Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła do 1958 gdzie jest potępiona filozofia liberalna nieskrępowana wolność jednostki "hulaj dusza piekła nie ma'
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec Solidaryzm społeczny jest to utopia socjalistyczna polecam Kompendium Społecznej Nauki Kościoła wyd Jedność Kielce 2005 nie ma tam pojęcia solidaryzm społeczny jest tylko prymat człowieka nad kapitałem.Liberalizm został potępiony przez Kościół Breviarium Fidei Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła wyd Św Wojciech 2007 List Apostolski Papieża Pawła VI Octogesima Adveniens Do Kardynała Maurice'a Roya 14 maja 1971 [...]1420 35.Z drugiej strony daje się zauważyć odnowa ideologii liberalnej.Prąd ten umacnia się ,powołując się bądź na fakt efektywności ekonomicznej,bądź na obronę jednostki przed naciskiem instucjonalnym oraz przez tendencjami totalitarnymi władz politycznych.Inicjatywa jednostek powinna być podtrzymywana i rozwijana.Czyż jednak chrześcijanie ,którzy angażują się w tym kierunku ,nie mają z kolei skłonności do idealizowania liberalizmu ,który staje się proklamacją wolności ?Pragnęli oni znaleźć nowy model tej doktryny,bardziej dostosowany
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Maria masz rację ubezpieczenia nie gwarantują bezpłatnej opieki zdrowotnej w Polsce przeciętny Kowalski czeka w kolejkach do Lekarzy specjalistów na operacje po za kolejką płaci od 50 -1200 za prywatną wizytę u specjalisty.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@Tomasz: Proszę nie mylić solidaryzmu z socjalizmem - to zupełnie inna polityka zarządzania wydatkami państwowymi. Socjalizm to wydatki na ubogich, a solidaryzm na naród (zazwyczaj omijając ubogich, gdyż grosze rzucone biedakowi zmarnuje on na alkohol, a klasa średnia i elity zainwestują w np. wakacje). Socjalizm został potępiony przez papieży, solidaryzm jest za to poniekąd popierany w Katolickiej Nauce Społecznej. Tak w ogóle to liberalizm nie został potępiony przez papieży, ale był krytykowany. Potępione ustroje to komunizm i socjalizm oraz anarchizm (potępienie stanu bez władzy państwowej).
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.