DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Nowe media publiczne nie w smak Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Bodnar skarży ustawę

Nowe media publiczne nie w smak Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Bodnar skarży ustawę
Grazyna Myslinska/FORUM

Według Rzecznika Praw Obywatelskich, znanego ze skrajnie lewicowych poglądów Adama Bodnara, nowa ustawa o mediach publicznych narusza konstytucyjne gwarancje wolności słowa i wolności mediów. Mianowany przez większość PO-PSL urzędnik próbuje – wespół z Trybunałem – odzyskać media publiczne?  


Adam Bodnar poinformował, że decyzję podjął po lekturze pisma skierowanego doń ze strony  Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dowodzona przez byłego polityka PO – Jana Dworaka – instytucja, nie może sama składać wniosków do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Wolność słowa i powiązana z nią wolność mediów mają charakter zasady ustrojowej – stwierdził Rzecznik Praw Obywatelskich. – Media publiczne stanowić powinny instytucjonalną gwarancję wolności wypowiedzi i pluralizmu środków przekazu społecznego. Aby tę funkcję spełniać, muszą jednak cechować się niezależnością zarówno od interesów politycznych, jak i gospodarczych – tłumaczy RPO.

 

Ustawa medialna przegłosowana przez PiS dała prawo rządowi do mianowania szefa TVP i Polskiego Radia. Według RPO to niedopuszczalne upolitycznienie mediów.

 

Rzecznik twierdzi, że mocą zaskarżonej ustawy decydujący i bezpośredni wpływ na organizację mediów publicznych i skład ich organów uzyskał rząd. Władze spółek medialnych działają więc w warunkach presji, aby tak kształtować treści redakcyjne, by usatysfakcjonować rządzących i unikać ich niezadowolenia. Zdaniem RPO może to prowadzić do unikania lub minimalizowania tematów, które pokazują władzę w negatywnym świetle – czytamy na wprost.pl.

 

Co ciekawe Trybunał Konstytucyjny stwierdzał już raz, że zachowanie wewnętrznego pluralizmu w programach możliwe jest tylko pod warunkiem zachowania wyraźnego dystansu od aktualnego dysponenta politycznego (uchwała TK  z dnia 13 grudnia 1995 r. sygn. akt W 6/95).

 

 

Źródło: wprost.pl

kra

 


DATA: 2016-03-25 21:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

racja normalny inaczej.
ponad 3 lata temu / m.l
 
TVP jest za mało narodowa ! Powinni w TVP zrobić więcej programów dokumentalnych o złodziejstwie na narodzie Polskim ! Do tego całą gamę programów odtruwających Polaków od trucizny postępu europejskiej lewicy ! A także programy o tym jak spisują elity polskojęzycznej grupy NWO !
ponad 3 lata temu / TVP do naprawy !
 
I ma rację
ponad 3 lata temu / Normalny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.