DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Nowe brytyjskie prawo może zakazać… kadzidła w kościele

Nowe brytyjskie prawo może zakazać… kadzidła w kościele
Fot. James Bradley (Flickr: IMG_6827) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W Wielkiej Brytanii nowe prawo antynarkotykowe może doprowadzić do zakazu używania kadzidła w kościołach. Jak poinformowała brytyjska prasa, projekt ustawy przewiduje zakaz handlu wszelkimi „substancjami psychoaktywnymi”, wpływającymi na świadomość.

 

Eksperymenty przeprowadzone na myszach wykazały, że wdychanie dymu kadzidlanego prowadzi u tych zwierząt do wzbudzenia uczucia strachu oraz symptomów depresyjnych. W projekcie ustawy zaznacza się, że zakaz nie obejmuje szeregu substancji, takich jak kofeina czy alkohol. Nie ma jednak mowy o substancjach używanych do wytwarzania kadzideł.

 

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło, że rozciągnięcie zakazu na te substancje wydaje się być „nieprawdopodobne”. Prawo jest bowiem wymierzone w „świadomą konsumpcję” różnych substancji w intencji doprowadzenia do „zmian psychoaktywnych”.

 

Pomimo tego brytyjscy chrześcijanie domagają się od rządu, by w ustawie wykluczono możliwość rozciągnięcia zakazu na kadzidło, traktując je podobnie jak alkohol czy kofeinę. Choć intencje twórców ustawy nie wydają się budzić wątpliwości, to po przyjęciu prawo to może być w przyszłości wykorzystane przeciwko chrześcijanom.

 

 

źródło: kath.net

pach

 

 


DATA: 2015-09-23 08:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaraz... kadzidło kadzidłem, ale co znaczy "zakaz handlu wszelkimi substancjami psychoaktywnymi wpływającymi na świadomość"? Chcą zupełnie zakazać sprzedaży alkoholu? Arabia Saudyjska bis?
ponad 5 lat temu / TFilip
 
Boją się go ( owego kadzidła) tylko nieczyste duchy, podobnie jak i święconej wody. Władze Brytyjskie też!!! To istne kretyństwo. Gdyby to było prawdą, co piszą, to po dwudziestu wiekach stosowanie kadzidła nie uchowałby się ani jeden kapłan nieuzależniony. Pewien biskup przedstawiony na forum PCH z kolei twierdził, że powstrzymywanie pociągu zmysłowego prowadzi do narkomani i alkoholizmu. To ja się z kolei pytam, dlaczego najwięcej ludzi uzależnionych jest wśród tych, którzy żyją rozwiąźle, a najmniej wśród tych ,którzy żyją w czystości?
ponad 5 lat temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.