DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Nowe brygady i szkolenia żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej powoli nabierają kształtu

Nowe brygady i szkolenia żołnierzy. Wojska Obrony Terytorialnej powoli nabierają kształtu
fot.Adam Chelstowski/FORUM
#OCHOTNICY    #MINISTERSTWO    #WOJSKO    #ONR    #MACIEREWICZ    #WOT    #POLITYKA    #OBRONA TERYTORIALNA    #ARMIA

W kwietniu rozpocznie się proces formowania trzech kolejnych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej: na Mazowszu i w Warmińsko-Mazurskiem – zapowiada resort obrony. W kolejnym miesiącu szkolenie przejdą żołnierze pierwszych trzech brygad, które inicjują działalność piątego rodzaju polskiej armii.

 

- Tydzień temu rozpoczął się już formalnie rzecz biorąc nabór. Zgłaszają się ochotnicy. Na początku maja rozpoczynamy już proces szkolenia - zapowiedział Grzegorz Kwaśniak, pełnomocnik MON ds WOT. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze bataliony WOT powstają na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. - One jeszcze nie są w pełni rozwinięte oczywiście, ale są dowódcy, są dowództwa, sztaby i po jednym batalionie w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie - powiedział Kwaśniak.

 

Na początku kwietnia rozpocznie się tworzenie kolejnych trzech brygad w Olsztynie, w Radomiu i w Ciechanowie. Jak poinformował pełnomocnik, powstaną trzy dowództwa brygad i trzy bataliony w każdym z tych miast. Szkolenie żołnierzy w nich służących planowane jest mniej więcej za pół roku.

 

Ponadto w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu trwa szkolenie pierwszej grupy podchorążych, którzy mają zostać oficerami WOT. Co roku taką drogę przejść ma 100-150 kandydatów na oficerów. Ciągle jeszcze w planach jest uruchomienie szkoleń dla podoficerów.

 

WOT mają liczyć ok. 50 tys. żołnierzy. W każdym powiecie będzie jedna kompania obrony terytorialnej, każda licząca po 150 żołnierzy. Według planów MON, formowanie WOT zostanie ukończone w 2019 roku. Przewidywany koszt tej operacji to 3,6 mld zł.


 

Źródło: rmf24.pl

MA






DATA: 2017-03-17 08:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.