DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

Nowe barbarzyństwo IS. Dżihadyści mogą bezkarnie wycinać organy żyjącym „niewiernym”

Nowe barbarzyństwo IS. Dżihadyści mogą bezkarnie wycinać organy żyjącym „niewiernym”
fot. Wikimedia Commons

Samozwańczy muzułmański kalifat wkroczył w kolejny etap barbarzyńskiego okrucieństwa. Tym razem bojownicy Mahometa kierując się orzeczeniem Komitetu ds. Badań i Fatw przyjęli, iż dozwolone jest wycinanie organów żywym osobom, które wedle wykładni ich religii nie posiadają praw ludzkich jako „niewierni”.

 

Jednostki specjalne armii Stanów Zjednoczonych podczas nalotu na jedno z miast we wschodniej Syrii znalazły dokumenty poświadczające, iż Państwo Islamskie oficjalnie zezwala swoim wyznawcom na wycinanie organów osobom żyjącym.

 

Jednym z tych dokumentów jest ogłoszenie działającego w łonie IS „Komitetu ds. Badań i Fatw”, w którym zezwala się na wycinanie organów niewiernym, którzy wciąż żyją. „Życie odstępców, jak i ich organy nie muszą być uszanowane i mogą być bezkarnie odbierane” – głosi tekst fatwy nr 68.

 

Jak zauważa Reuters, odkryte materiały nie stanowią wprawdzie dowodów na to, iż takie praktyki są podejmowane, potwierdza jednak religijne stanowisko wobec podobnego barbarzyństwa. Agencja zwraca także uwagę, iż użyte w dokumencie słowo „odstępcy” (apostates) odnosi się zarówno do nie muzułmanów, a przede wszystkim chrześcijan, jak i do muzułmanów innych odłamów.

 

Fatwa przypomina przy okazji wcześniejsze nauczanie muzułmańskich „uczonych”, wedle których dopuszczalnym jest, aby wyznawca Mahometa, „jeżeli jest to konieczne”, zabił „niewiernego”, by następnie dokonać aktu kanibalizmu.

 

„Allah wszechmocny wie, co jest najlepsze, wie, co jest dobre, a co złe i istnieją dowody w tekstach i islamskich regułach i prawach, które świadczą na rzecz mniemania, iż przeszczep organów z ciała odstępcy do ciała muzułmanina w celu uratowania życia tego drugiego albo wymiany uszkodzonego organu jest dozwolony” – czytamy w dokumencie Komitetu ds. Badań i Fatw.

 


Źródło: thefederalistpapers.org

FO
DATA: 2015-12-28 20:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Handel organami ludzkimi kwitnie.Na Ukrainie tez sie je pobiera bez zgody wlasciciela. Jihadysci sa raczej zwiazani z tzw.cywilizowanym zachodem, wiec staraja sie zapewnic popyt na organy.
ponad 3 lata temu / Makaron
 
To kolejny argument za tym, aby tę zarazę szybko i do cna wytępić. A do Polski nie wpuścić ani jednego osobnika. Wystarczy wypowiedzieć wojnę - może Polska pokaże odwagę - i na granicy zatłuc każdego obcego. Jak rządzący w Europie chcą, proszę bardzo. Merkel przynajmniej gwałt nie grozi... Ale ja nie życzę sobie sprowadzania szkodników, zagrażających memu bezpieczeństwu. I żeby potem ta durna, bezmyślna Europa nie jęczała o pomoc jak o odsiecz wiedeńską. Sami sobie winni. Polska ma być czysta i nasza! Wara unijnym urzędasom od nas!!!
ponad 3 lata temu / rozsądny
 
Ciała katolików są napełnione Duchem Świętym. Bóg dba nie tylko o dusze ale i o ciała swoich wiernych. Widać to w nie rozkładaniu się ciała po śmierci co jest jednym z dowodów na świętość. Muzułmanie posiadający przeszczepione organy chrześcijan są faktycznie chrześcijanami. Jedynie nie są tego świadomi, ale przestają być Muzułmanami i ich "niebo" jest dla nich zamknięte. :DDD
ponad 3 lata temu / razar
 
Trzeba będzie sobie wytatuować "moje organy były żywione wieprzowiną".
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "40250"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.