DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie wierzę że te poniższe komentarze piszą katolicy, w niedzielę uczestniczę w wirtulnej mszy, w tygodniu adoruję Pana w kościele, komunię św przyjmuję duchowo. I w każdej minucie Wielbię Pana za to co mi daje każdego dnia. Pan jest bliżej niż myślicie.
1 miesiąc temu / Jezus żyje
 
Teoria spiskowa? Te obostrzenia mają chronić wiernych. We Włoszech zmarło już ponad 100 kapłanów. Zarażeni zapewne w trakcie udzielania sakramentów. Do komunii wierni powinni podchodzić w szeregu, po zdjęciu maseczki. Komunia na rękę jest logicznym rozwiązaniem. W trakcie rozdawania komunii to ksiądz powinien nałożyć maseczkę, dla własnego bezpieczeństwa.
1 miesiąc temu / Anka
 
Zacznijcie się modlić za waszych prześladowców z PiSu i hierarchii kościelnej, nie mówiąc o WHO i tym podobnym paramasońskim organizacjom. Albowiem wyczuwam narastający poziom nienawści wewnętrznej ludzi o proweniencji konserwatywnej. Ta nienawiść to sidła szatańskie wymierzone w tych, którzy uważają się za dobrych. Aby nie ocalał już nikt. Módlcie się też za mnie, abym umiał przebaczyć tym, którzy do tego doprowadzili.
1 miesiąc temu / aaa
 
@Jacek Z całym szacunkiem, ale gdzie można teraz zamoczyć rękę w wodzie święconej??
1 miesiąc temu / aaa
 
Na dzien dzisiejszy zakładająć,że dane są prawdzie na świecie na milin mieszkańców zachorowało 260 osób. a zmarło ok. 3 osób na milion!!! Ludzie opamiętajcie się. Na grypę choruje rocznie w Polsce ok 10-12% a miera ok 4 na milion. i co i nic.
1 miesiąc temu / matematyk
 
Tak jak co niedzielę idę do mojego kościoła na Mszę świętą, i nauczyłem już niektórych kapłanów że Komunię Sw nigdy nie przyjmę do ręki tak nadal będę chodził i nie zamierzam ubierać jak klaun żadnej maski na Mszy świętej. Aha i nadal maczam całą dłoń w wodzie święconej przed Mszą pamiętając o duszach. Pan mówi: "Odwagi JA JESTEM!" Inaczej moja wiara będzie jak cymbał.
1 miesiąc temu / Jacek
 
Ojoj
1 miesiąc temu / Www
 
Mamy z żona cywilny od pewnego czasu i zawsze planowaliśmy ślub Kościelny. tylko ze świadkami, bez rodziny. A teraz wynikło to niejako z koronawirusa. I co mam stać w garniturze, żona w sukni i oboje z maseczkami i pewnie 2 metry od siebie. Pewnie obrączki będziemy do siebie rzucali. Niech zapomną ...... że się zastosujemy do tego cyrku.
1 miesiąc temu / bunko
 
@Grazia - nie ma takiego prawa, ale powiedz to księżom, którzy takie prawo respektują. Hierarchia kościelna dała sobie narzucić takie prawo i NIE OPONUJE!, czyli jest za tym, by ludzie odeszli z kościoła, bo inaczej tego nie można wytłumaczyć.
1 miesiąc temu / wirtualnygość
 
I tu PiS sam pozbywa się wyborców. Bo jeśli się tak stanie, to na pewno nie będę głosować. Z czcią chcę przyjmować Jezusa, a nie na brudne ręce. W kościele siedzimy po 4 metry i więcej od siebie. To już jest wydurnianie się władzy. Nie będę głosować. Trudno, nikt mi rąk nie będzie wiązać.
1 miesiąc temu / Prawicowa.
 
W tego typu decyzjach kompetentny jest sa m kosciol,jego zwie rzchnicy,nie osoby swieckie,nie znajace praw kanonicznych,koscielnych,ktore dla nich nie sa waznymi argumentami,to jest zniewaga i uderzanie w kosciol oraz ubezwlasnowalnianie osob duchownych.To jest gwalt i przemoc na Kosciele i podwazanie wiary w swietosci znajdujace sie w nim i ich moc nadprzyrodzona,ktorej osoby niewierzace nie sa w staniee zrozumiec
1 miesiąc temu / Zofia
 
do Slawomira tym co to wszysto reaalizuja i tzw gorze kosciola wlasnie chodzi o to by nastapil calkowity rozpad i to takze przez finanse to jest precyzyjnie zaplanowane oni wypelniaja zlecona misje to tak jak na wojnie dywersanci a przeciez to juz otwarta wojna nie oszukujmy sie
1 miesiąc temu / jan
 
Nikt nie ma prawa nakazać tylko 5 osób w kościele, skoro autobusem jedzie wiele więcej osób. O ile się nie mylę kościoły są o wiele większe. Nie ma takiego prawa bez obwieszczenia stanu wojennego żeby tak dotkliwie przeciwsawiać się katolikom. Trzeba koniecznie o tym pisać ,bo nie każdy ma tego świadomość.
1 miesiąc temu / Grazia
 
Nie rozumiem dlaczego to uderzenia są do wiernych w kościele. Proszę o bardzo wysokiej klasy żeby można było wykonywaćtylko pozytywne działanie ale w kościele to absolutnie jest to nie po katolicku żeby twarz zakrywa maseczka. Bądźmy rozsądni nie uderzenia w katolików
1 miesiąc temu / wemd
 
Wirtualna Msza = wirtualna taca.
1 miesiąc temu / wirtualny goś
 
kk stał się kościołem państwowym-tak jak w anglii za henryka 8.
1 miesiąc temu / marek
 
2 Jeszcze Jego Eminencja Ekscelencja Polak powinien pojechać do Szumowskiego, bo u premiera już był zrobić to co Sikorski mówił.:.Buahaha. Pozdrawiam.
1 miesiąc temu / Sławomir
 
"Najgodniej" jest chyba duchowo, jeśli już ktoś "naprawdę musi". Osobiście słyszałem to od niejednego kapłana podczas tej histerii. Gdyby ktoś chciał "na rękę", to "ewentualnie, w dalszej kolejności". A przecież ksiądz musi wiedzieć lepiej, niż zwykły grzesznik.
1 miesiąc temu / Jarosław
 
Dokąd nie będę na Mszy Świętej i nie będę mógł przyjąć komunii świętej, dotąd nie dam ani 1zł na ofiarę. Może to zmobilizuje mojego Biskupa do działania. Krótka piłka:Nie ma Mszy-nie ma kasy. Pozdrawiam.
1 miesiąc temu / Sławomir
 
Z tego powodu, że PIS jest partią antykatolicką.
1 miesiąc temu / tjps
 
Katakumby. To jest jedyne rozwiazanie. I tacy fałszywi katole z rządu chcą, żeby na nich głosować?!!! Plują nam w twarz, poniżają, profanują Sanctissimum, odbierają nadzieje. Czara goryczy przelewa się. Czas powiedzec:Basta!
1 miesiąc temu / Mao
 
Nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak to tragicznie będzie wyglądać. Katolicy czekają na słowa ze strony Episkopatu '' Non possumus''. Kardynale Wyszyński, larum grają, ratuj!
1 miesiąc temu / Anna
 
Tak przykre jest to, że te obostrzenia najbardziej uderzają katolików, ale to chyba najlepszy dowód na to, jak bardzo cieszy się diabeł teraz, że rzesze wiernych idą na zatracenie. Cały świat pod pozorem dbania o zdrowie walczy teraz z religią. Bardzo jest też przykre to, co już jeden internauta napisał, że Nasz Kościół, Episkopat, biskupi milczą w tej sprawie, potrafią tylko napisać, żeby godnie to przyjąć i dostosować się do restrykcji rządu. Ale za jaką cenę? czyż nawet oni nie widzą w tym zagrożenia i upadku Kościoła? Módlmy się światło i siłę dla Kościoła w Polsce, aby umiał walczyć o wiernych i ich życie, nie tylko doczesne, ale i wieczne, bo przecież przede wszystkim o życie przyszłe powinni mieć staranie.
1 miesiąc temu / Katolik
 
Niestety, nie ma w episkopacie nawet jednego sprawiedliwego, na co oni czekają, na info jak mają się zachować, od kogo, chyba nie od Pana Boga, przykre to, ale prawdziwe, nie mamy pasterzy na których moglibyśmy się oprzeć
1 miesiąc temu / PL
 
nasi biskupi jeszcze nikogo nie nawrócili
1 miesiąc temu / dam
 
Gdzie się pochowali biskupi,którzy powinni nas bronić ,przed tymi absurdami?
1 miesiąc temu / Zbihniew
 
A kiedy ogłoszą dżichad? Katolicy módlmy się o zaprzestanie aborcji to Bóg nas obroni.
1 miesiąc temu / Dag
 
Do osoby "lekarz" Komunię da się przyjąć bez dotykania ust czy języka wiernego, niech lekarze spróbują badac bez dotykania i bezpośredniego kontaktu pacjentów, może ta sztuka im się uda. Paradoks rodzi paradoks. To jest jawna AROGANCJA WŁADZ a nie ochrona społeczeństwa. Ciekawe kto karty do głosowania będzie dotykał i w jaki sposób będzie to zabezpieczone. Są lepsi i lepsiejsi, jednym nie wolno nosa z domu bez powodu wystawić, a inni w obstawie odwiedzają cmentarze, a jeszcze inni i ci są najliczniejsi pstrykają zdjęcia. Czemu pijaczków i patologi społecznej nie prześladują, czyżby te osoby koronawirsem nie zarażały a może dlatego że oni i tak mandatu nie zapłacą inne kary i tak nie warto stosować bo takich trzeba by utrzymywać a nie korzyści z nich ciagnac. Co za bylejakość życia społecznego. Aż chce się mówić - gdyby głupota miała skrzydła fruwała by jak gołębica.
1 miesiąc temu / Gość
 
Maski na Mszy Świętej? Trudno to zrozumieć, zaakceptować i sobie wyobrazić.
1 miesiąc temu / raf
 
do "lekarz" - idź do kościoła to zobaczysz, że kapłani mają teraz obok ołtarza na dodatkowym stoliczku pojemniczki z płynem dezynfekującym i przed rozpoczęciem komunikowania wiernych podchodzą do tych stoliczków by zdezynfekować sobie ręce.
1 miesiąc temu / Gość
 
Czy to oznacza, żę będzie to tzw. cicha msza?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Trzeba sabotować te przepisy Komunia do ust i na klęcząco.Nie przyjmować mandatów.Trzeba bardziej słuchać Boga i ludzi.
1 miesiąc temu / Slavko
 
"Jeżeli nie będzie Komunii św. to nie ma sensu chodzić do kościoła na Mszę św'" no klasyk normalnie :D
1 miesiąc temu / do Anna
 
Jeśli w centrum nie postawi się Boga tylko dalej będzie człowiek, to niestety będzie coraz gorzej, bo sami zamykamy się Na boga i Jego pomoc.
1 miesiąc temu / ks. Wojciech
 
Wiecie dlaczego od 19bieżącego miesiąca będzie odmrażania gospodarki? ...ponieważ 23.04 jest święto islamskie Ramadan a ci wyznawcy takich zakazów nie respektują a zresztą kto by je egzekwował.
1 miesiąc temu / Ofelia
 
O rany, przestańcie jęczeć. Podnieść maskę, przyjąć Komunię i zsunąć maskę. Przećwiczcie w domu. To trzeba sobie uszyć maskę z gumką, łatwiej się obsługuje. Cieszcie się, że w ogóle macie Komunię św., bo są miejsca, gdzie szlaban na Komunię w ogóle.
1 miesiąc temu / Redakcjo
 
kapłan dezynfekuje ręce ciekawe w jaki sposób i kiedy to robi, poza tym nie da się podać komunii nie dotykając ust czu języka poszczegónlych parafian, to technicznie niemożliwe, wiec zarażajcie się paraafianie w imię Pana
1 miesiąc temu / lekarz
 
@Anna Droga Pani. Mówienie, że brak Komunii wiernych sprawia, iż ma mniejszą wartość tudzież nie może się odbyć podpada pod kanony potępiające soboru trydenckiego bodajże XXIII sesja
1 miesiąc temu / Michał
 
Czyli jeden pozytyw: Komunia WYŁĄCZNIE do ust, bo jeśli jest tyle wirusów w kościele, to również osiadają na naszych rękach. Kapłan przed udzieleniem komunii dezynfekuje ręce, a wierni nie.
1 miesiąc temu / Gość
 
"Dlaczego z powodu koronawirusa ostrze znów wymierzono w wiernych ? " - ponieważ Covid-19 to projekt masoński, czyt. szatański. Owczarni nikt już nie broni, a nawet jak jakiś pojedynczy pasterz się odważy, natychmiast jest atakowany nie tylko przez wilki, ale i przez "swoich". Patrz przykład abp Lengi.
1 miesiąc temu / Ruben
 
Nie da się uchylić maski bez chwytania za przód. Jedynym rozwiązaniem byłoby zdjęcie maski oburącz na uchwyty, przyjęcie komunii i założenie. Wtedy nie dotykamy przodu maseczki w ogóle. Czyli komunia tylko do ust : Jednak patrząc na poczynania KEP to może w ogóle zakażą przyjmowania komunii podczas mszy
1 miesiąc temu / Anna
 
Jeżeli nie będzie Komunii św. to nie ma sensu chodzić do kościoła na Mszę św.
1 miesiąc temu / Anna
 
No to mamy już kagańce nałożone na usta
1 miesiąc temu / ppJ
 
@A.G.- Bardzo słuszne spostrzeżenia. SZCZĘŚĆ BOŻE.
1 miesiąc temu / Daro
 
Świeccy znowu walczą sami, a gdzie są polscy biskupi? Co do samych restrykcji w kościołach, to ona są bardzo potrzebne, ponieważ średnia wieku na mszach i nabożeństwach jest bardzo wysoka. I bez koronawirusa na mszach często słychać było kaszel babć i dziadków. A że zarażali się nawzajem - a kto by się tym przejmował?
1 miesiąc temu / Atanazy
 
@kora, Odsłonić usta przy Komunii - nie bardzo, bo będzie ryzyko, że podający dotknie maski. Tylko całkowicie ściągnąć. Druga sprawa - jeśli hostia wypadnie z ust to spadnie wprost do takiej maski.
1 miesiąc temu / po mojemu to
 
To na maseczce jest wirus a na ubraniu już nie? A skąd on się tam znalazł? Jak z moich płuc, to znaczy że go już dawno mam i nie muszę się martwić że dotykam swojej maseczki. A jeśli od kogoś innego, to jak on się tam znalazł skoro wszyscy w maseczkach?
1 miesiąc temu / A.G.
 
Od jutra Komunia Św. tylko wirtualnie.
1 miesiąc temu / A.G.
 
BOŻE RATUJ!!! BISKUPI NIE BĄDŹCIE NAJEMNIKAMI A W KOŃCU PASTERZAMI I ZACZNIJCIE BRONIĆ NASZEJ ŚWIĘTEJ WIARY KATOLICKIEJ. NIE POZWÓLCIE ABY CIĄGLE RZĄD WYMYŚLAŁ NOWE ZAOSTRZENIA DLA KOŚCIOŁA. BOGA SIĘ NIE BOICIE. MACIE STAĆ NA STRAŻY A NIE PRZYTAKIWAĆ TO CO WYMYŚLĄ RZĄD. KIEDY PRZEJRZYCIE NA OCZY ŻE Z MSZY ŚWIĘTEJ RZĄD CHCE ZROBIĆ TEATRZYK. ZA CHWILKĘ RZĄD ZAMKNIE CAŁKOWICIE KOŚCIOŁY I CO TEŻ POWIECIE ŻE TO DLA BLIŹNIEGO. MY CHCEMY ABYŚCIE ZACZĘLI WALCZYĆ DLA CHRYSTUSA I O NASZE ŻYCIE WIECZNE!!!! NIE RÓBCIE BOŻKA ZE ZDROWIA.
1 miesiąc temu / Ewelina
 
Episkopacie Polski, przemów wreszcie w Duchu Prawdy a nie naturalizmu i niech Twoja mowa będzie tak, tak lub nie, nie bo wszystko inne od złego pochodzi!
1 miesiąc temu / Andrzej
 
dopóki nie zobaczę prezesa, premiera, prezydenta i tzw ministra zdrowia w maseczce, to nikt nie zmusi mnie do chodzenia w czymś, co bardziej szkodzi niż pomaga
1 miesiąc temu / olk
 
Katolik Szumowski nakazuje komunie na rękę. PCH nadal murem za Panem Szumowskim?
1 miesiąc temu / Piotr
 
@Samanta - jak prymas Polak wydali oświadczenie to Ci maseczka spadnie...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
No właśnie,czemu biskupi nic nie robią..chore to wszystko,czemu najbardziej Kościoła się czepiają?
1 miesiąc temu / Nik
 
ta ulegnie tak jak na święta zmenili zapis o 50 osobach zamiast 5 w wielkanoc
1 miesiąc temu / olo
 
Z igły widły. W momencie przyjęcia komunii odchylamy maseczkę/ szalik/ hustę czy co tam jest i przyjmuję komunię do ust. Wszystko. Nad czym tu deliberować? W ten sposób sami piętrzymy przeszkody, to wychodzenie przed szereg. Maseczki są po to żeby rząd wyszedł z twarzą z idiotycznych, nieskutecznych zakazów, a nie w celu ochrony kogokolwiek. Z konsekwencją przyznaje to minister od bigpharmy, że maseczki przed niczym nie chronią.
1 miesiąc temu / kora
 
To może tak: Maseczki na mszy dla wszystkich oprócz księdza. Przed podejściem do Komunii wszyscy ściągają i cały czas mają w ręce, trzymając za nauszniki. Komunia tylko do ust z przyczyn epidemiologicznych. Po przyjęciu Komunii nakładamy maski, nie dotykając ich zewnętrznej strony; warto zdezynfekować ręce, dopóki się tego nie zrobi nie wolno niczego dotykać - uwaga na znak krzyża przy błogosławieństwie.
1 miesiąc temu / bez ironii
 
Kto wreszcie stanie w obronie naszej świętej wiary, Kościoła Chrystusowego, NAJŚWIĘTSZEJ OFIARY i KOMUNII ŚWIĘTEJ ?!! CZY SĄ TU JESZCZE PASTERZE CZY TYLKO NAJEMNICY. ?!! NIKT NIE BRONI OWCZARNI POZOSTAWIONEJ NA RZEŹ !! JEZU RATUJ.!!!!!
1 miesiąc temu / Daro
 
W tej Polsce to żywcem pogłupieli. W Irlandii nikt nie każe nosić żadnych maseczek, ludzie chodzą gdzie chca i kiedy chcą, a w Polin coraz bardziej absurdalne wymysły....
1 miesiąc temu / Leo
 
Księża podczas Mszy w maseczkach? Ministranci, organista, tackowy i wszyscy wierni??? Toż to będzie kabaret. Niech w końcu episkopat wyjdzie z podziemi i zareaguje!
1 miesiąc temu / Gość
 
W parafii są moi bracia i siostry, więc jesteśmy rodziną a w kościele jesteśmy u siebie w domu. I może nas być ile nas do kościoła wlezie!
1 miesiąc temu / przewrotny
 
Posłowie na mównicy muszą zdjąć maseczkę. Nie widzę problemu aby zrobić to samo przyjmując komunię.
1 miesiąc temu / PolakMały
 
Pewnie Episkopat wydali oświadczenie... abp. Gądecki i rzecznik ks. Rytel w maseczkach oświadcza że dla naszego dobra wszyscy nosimy maseczki księża w trakcie celebrowania też. Przecież to dla miłości bliźniego ! A Komunia ? Przecież można duchowo. Ależ to szybko idzie, dramatyczne wydarzenia dla Kościoła, ludziom łamie się sumienia, pierze mózgi i wykorzenia katolicka, normalna, tradycyjna pobożność eucharystyczna. Dramat.
1 miesiąc temu / Stanislaw
 
A DO JASNEJ CHOLERY>>>> GDZIE SA BISKUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę o niecenzurowanie jak to bywa u was zwyczajem
1 miesiąc temu / Marek
 
kościół jako budowla, kiedy odprawiana jest Msza powinno interpretować się jako dom, czyli analogicznie w domu nie nosisz maseczki, oczywiście można na Mszy nosić maseczkę, ale trzeba ją w odpowiednim czasie zdjąć, przepis nie powinien dotyczyć księży! Inaczej jako obiekt do zwiedzania, czy gdy nie odprawia się Mszy Świętej, wtedy można zastosować takie obostrzenia i to jest zadaniem Episkopatu, aby nie po raz kolejny przytakiwać głową, że ze wszystkim się zgadzamy, albo wychodzić jeszcze dalej brnąć w mętnej wodzie jak prymas Polak.
1 miesiąc temu / axe
 
może w końcu szanowny episkopat wydali z siebie jakieś oświadczenie? Coś,ktoś?
1 miesiąc temu / Samanta
 
Jeszcze chwila i lepiej będzie w niektórych krajach muzułmańskich.
1 miesiąc temu / aaa
 
Pomiedzy Boga a czlowieka natretnie wtykany jest koronaswirus.
1 miesiąc temu / Ot co
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.