DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Nowa Zelandia po stronie cywilizacji śmierci. Rządzący poparli eutanazję bez świadków

Nowa Zelandia po stronie cywilizacji śmierci. Rządzący poparli eutanazję bez świadków
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Stosunkiem głosów 69 do 51 jednoizbowy parlament Nowej Zelandii przyjął ustawę legalizującą eutanazję. Aby weszła ona w życie musi zostać jeszcze zatwierdzona w referendum, ale według wyników wszystkich badań opinii publicznej w tej sprawie wydaje się, że ogólnopaństwowe głosowanie jest zwykłą formalnością.

 

Przegłosowana przez nowozelandzki parlament ustawa eutanazyjna uprawnia pracownika medycznego nie tylko do dostarczenia środka uśmiercającego, ale również do jego zaaplikowania. Nie stawia ponadto wymogu, aby wspomagane samobójstwo odbywało się przy świadkach.

 

Nowe prawo, jeśli wejdzie w życie, daje możliwość, aby pracownik medyczny odmówił przeprowadzenia eutanazji ze względu na zastrzeżenia natury etycznej, ale w takim przypadku musi on poinformować chorą osobę, do kogo ma się zwrócić o zastąpienie go.

 

Co ciekawe projekt ustawy o „wyborze zakończenia życia” złożył w nowozelandzkim parlamencie w 2017 roku lider partii ACT określającej się mianem prawicowej i libertariańskiej – David Seymour. W trakcie dwuletniej intensywnej dyskusji poselskiej i ogólnospołecznej do projektu wprowadzono szereg poprawek.

 

Początkowe sformułowanie, że ze wspomaganego samobójstwa może skorzystać osoba dorosła doznająca nieodwracalnego upadku sił fizycznych i nieznośnych cierpień, uzupełniono wymogiem uzyskania orzeczenia lekarskiego o nieuchronności naturalnego zgonu w ciągu najwyżej pół roku.

 

Referendum w sprawie legalizacji eutanazji zostanie przeprowadzone razem z przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Nowozelandczycy rozstrzygną wtedy także, czy dozwolone będzie palenie marihuany w celach leczniczych. Przeprowadzony w lipcu sondaż ujawnił, że 72 proc. społeczeństwa opowiada się za dostępem nieuleczalnie chorych do jakiejś formy wspomaganego samobójstwa.

 

Źródło: lifenews.com

TK


DATA: 2019-11-18 08:37
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo, ani sie obejrza i trafia do grona panstw gdzie eutanazja powoli zaczyna byc przymusowa tak jak w Holandii czy Belgii. A zwolennicy tego bestialskiego procederu sami stana sie jego ofiarami kiedy zaczna narazac swoj kraj na straty finansowe, tzn beda chcieli pobierac emeryture, o niepelnosprawnosci czy chorobach nie wspomne.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Eutanazja wpisuje się wraz z aborcją w wizję działań "proekologicznych" poprzez ograniczanie ilości konsumentów oraz poprzez zmniejszanie emisji CO2.
ponad 1 rok temu / Babunia
 
To są przygotowania do NWŚ. Potrzebne będą nowy władcom takie narzędzia. Idzie koniec. Wieczór się zbliża ...
ponad 1 rok temu / Krzysztof
 
Czasy ostateczne. Bóg cierpliwy, ale wszystko ma swoje granice. Szatan albo czuje się bezkarny, albo wie, że niedługo zostanie zwyciężony i chce jak najwięcej dusz ze sobą pociągnąć. A miliony dusz jak w amoku za nim idą.
ponad 1 rok temu / :(
 
Czyżby Eskimosi oczyszczali tam sobie teren? Czytałem taką analizę bezpiecznych, dobrych dla nich miejsc na Ziemi.
ponad 1 rok temu / gość
 
Będą mordować w legalny sposób wywrotowców którzy sprzeciwiają się władzy nowego porządku świata czyli globalistom.
ponad 1 rok temu / hiii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.